Huawei Watch D – smartwatch z pomiarem ciśnienia krwi i EKG trafi do Europy

06.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Huawei Watch D – smartwatch z pomiarem ciśnienia krwi i EKG trafi do Europy
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Huawei Watch D to pierwszy inteligentny zegarek tego producenta z funkcją monitorowania ciśnienia krwi. Do niedawna nie była to zbyt interesująca wiadomość dla osób spoza Chin – początkowo wydawało się, że urządzenie będzie dostępne tylko na rodzimym rynku. Jak się jednak okazało, Huawei Watch trafi również do Europy, a także zapewne do Polski.

Jak Huawei Watch D mierzy ciśnienie krwi?

To pierwszy smartwatch chińskiego producenta, który może pełnić rolę ciśnieniomierza. W jaki sposób działa ta niezwykle przydatna funkcja? W tym celu Huawei zastosował nietypowy pasek i małą pompkę powietrza. Podczas pomiaru smartwatch zachowuje się podobnie do tradycyjnego ciśnieniomierza. Pasek na nadgarstku użytkownika zwiększa swoje rozmiary („pompuje się”).

Sensor w Huawei Watch D zmierzy ciśnienie krwi z dokładnością do 3 mmHg.

Możemy zaplanować pomiar ciśnienia krwi na konkretne godziny. Wtedy na ekranie zegarka zobaczymy powiadomienie i dwie opcje do wyboru. Można rozpocząć test ciśnienia lub zignorować to. Oczywiście, użytkownik może też uruchomić tę funkcję w dowolnym momencie.

Pomiar ciśnienia krwi w Huawei Watch D
Huawei Watch D (fot. producenta)

Poza możliwością zmierzenia ciśnienia krwi, najnowszy zegarek sportowy ma też możliwość wykonania badania EKG – tę opcję znaliśmy już z doskonałego zegarka Huawei Watch GT 3 Pro. Śmiało można więc powiedzieć, że Huawei Watch D zadba o zdrowie użytkownika i sprawdzi kluczowe dla funkcjonowania organizmu parametry.

Kiedy premiera Huawei Watch D z ciśnieniomierzem w Europie?

Huawei Watch D pojawił się na chińskim rynku niespełna rok temu. Od listopada 2021 roku Huawei toczył małą batalię z europejskim pracodawcą, aby ten dopuścił urządzenie do sprzedaży w Europie. Ostatecznie udało się jednak uzyskać zgodę Europejskiej Agencji Leków (EMA). Huawei Watch D ma więc zielone światło do wejścia na nasz rynek.

Premiera Huawei Watch D w Europie odbędzie się 12 października 2022.

Najpierw smartwatch chińskiego producenta pojawi się w Niemczech, następnie we Włoszech i zapewne w kolejnych państwach. Wymagane jest dopuszczenie urządzenia do użytku przez kolejne kraje, z tego względu ciężko powiedzieć, kiedy (i czy) Huawei Watch D trafi do sprzedaży w Polsce.

Cena Huawei Watch D i jego funkcje

Poza ciśnieniomierzem i możliwością wykonania testu EKG Huawei Watch D posiada też wiele innych przydatnych funkcjonalności. Zegarek ma ekran o wielkości 1,64″ – to AMOLED z rozdzielczością 456 x 280 pikseli. Urządzenie jest dobrym towarzyszem treningów, a ich wyniki (oraz analiza zdrowia) zobaczymy na ekranie smartwatcha – w specjalnej aplikacji. Nie zabrakło tu oczywiście monitorowania snu, czy poziomu stresu. W tym drugim przypadku zegarek może zaproponować wykonanie kilku ćwiczeń rozluźniających lub paru głębszych wdechów.

Producent twierdzi, że bateria wytrzyma maksymalnie 7 dni pracy. Łączność odbywa się przy pomocy Bluetooth 5.1. Zegarek ma też NFC i GPS.

Cena zegarka w Europie to około 450 euro. W Polsce smartwatch kosztowałby więc niecałe 2200 złotych.

W zestawie z zegarkiem otrzymamy pasek o szerokości 30 mm. Do wyboru mamy rozmiary M (130-160 mm) i L (161-200 mm). Ze względu na wymagania podczas pomiaru ciśnienia krwi, warto dobrać odpowiednią długość paska. Pasek wykonany z tworzywa sztucznego (fluoelastomer) ma kolor czarny.

Obudowa zegarka została wykonana częściowo z aluminium. Sterowanie odbywa się na ekranie dotykowym oraz przy pomocy dwóch przycisków – „HOME” i „HEALTH”. Wodoszczelność obudowy potwierdza certyfikat IP68.

Specyfikacja smartwatcha Huawei Watch D

 • Typ: smartwatch z funkcją pomiaru ciśnienia krwi
 • Wymiary: 51x38x13,6 mm
 • Waga: 41 g
 • Obudowa: aluminiowa, w kolorze grafitowo-czarnym, wodoszczelność IP68
 • Wymiary paska: rozmiary M i L, szerokość 30 mm
 • Wyświetlacz: AMOLED 1,64″, 456 x 280 pikseli, dotykowy
 • Przyciski: 2 (z boku obudowy)
 • Bateria: do 7 dni typowego użytkowania, bezprzewodowe ładowanie (adapter w zestawie)
 • Tryby sportowe: tak
 • Czujniki: akcelerometr, żyroskop, optyczny czujnik tętna, czujnik światła, czujnik temperatury, czujnik ciśnienia, czujnik Halla,
 • Łączność: Bluetooth 5.1, GPS, NFC, aplikacja na smartfona (co najmniej Harmony OS 2, Androi 6.0 i iOS 12)
 • Kolory: czarny pasek
 • W zestawie: zegarek, 2 paski (rozmiary M i L), dwie poduszki powietrzne (rozmiary M i L), pokrowiec na poduszkę powietrzną, miarka obwodu nadgarstka, instrukcja obsługi, przewodnik, ładowarka z kablem zasilającym
 • Cena: 449 euro

Może zainteresują Cię też te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.