Zegarek Huawei Watch Buds ma ukryte w obudowie słuchawki TWS. Szaleństwo czy przebłysk geniuszu?

11.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zegarek Huawei Watch Buds ma ukryte w obudowie słuchawki TWS. Szaleństwo czy przebłysk geniuszu?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Huawei Watch Buds to jeden z najnowszych produktów chińskiego producenta. W porównaniu z zegarkami konkurencji posiada jedną ogromną zaletę. Mowa o słuchawkach TWS, które mieszczą się w otwieranej obudowie.

Huawei Watch Buds – zegarek i słuchawki w jednym

Spoglądając na Huawei Watch Buds widzimy po prostu elegancki smartwatch. Wnikliwy obserwator zauważy jednak dość nietypową konstrukcję obudowy. Huawei daje nam bowiem możliwość otworzenia koperty zegarka, a wtedy naszym oczom ukaże się para słuchawek true wireless.

Słuchawki TWS nie są duże, muszą w końcu zmieścić się wewnątrz zegarka. Mimo tego producent zdołał naszpikować je nowoczesnymi technologiami z aktywną redukcją hałasu na czele.

Każda ze słuchawek waży 4 gramy. Niewielki rozmiar wymusił ograniczenie pojemności baterii, co przekłada się na około cztery godziny odtwarzania muzyki. Gdy skorzystamy z funkcji ANC, czas ten zostanie skrócony do 3 godzin.

Wewnątrz zegarka słuchawki trzymają się dzięki magnesom. Według zapewnień producenta nie ma żadnych powodów do obaw o trwałość mechanizmu otwierania koperty. Ma wytrzymać nawet 100 000 cykli zamykania i otwierania, co raczej trudno osiągnąć w trakcie standardowego użytkowania sprzętu.

Warto zauważyć, iż mimo otwieranej obudowy, smartwatch i słuchawki posiadają certyfikat IP54. Sprzęt jest więc odporny na zachlapanie lub zakurzenie.

Huawei Watch Buds

Specyfikacja Huawei Watch Buds

Zegarek obsługujemy przy pomocy dotykowego ekranu AMOLED. Ma przekątną 1,43″ i sporą rozdzielczość – 466 x 466 pikseli. Smartwatch ma komplet czujników (mierzenie pulsu, natlenienie krwi SpO2, monitorowanie stresu i snu, krokomierz, itp.). Możemy też skorzystać z łączności zbliżeniowej NFC – na przykład do szybkiego parowania ze smartfonem lub do płatności.

Huawei Watch Buds jest zegarkiem wyposażonym w GPS, co z pewnością docenią osoby chcące używać samego zegarka (bez połączenia go ze smartfonem). Moduł lokalizacji pozwoli wtedy na zapisywanie pokonanej trasy i pokazanie dokładnych danych, na przykład dotyczących treningu. Możemy też wyświetlić na ekranie wskazówki dotyczące nawigacji.

Huawei Watch Buds bez trudu sparujemy z urządzeniem Android lub iOS. Do połączenia ze smartfonem służy moduł Bluetooth 5.2. Sam zegarek ma natomiast zainstalowany system operacyjny HarmonyOS 3.

Czas pracy na jednym ładowaniu baterii wynosi w przypadku zegarka 3 dni.

Cena Huawei Watch Buds w Polsce

Przedsprzedaż Huawei Watch Buds ruszyła 15 lutego 2023 roku i potrwa do końca miesiąca. Jego oficjalna cena to 2299 zł, czyli dość sporo. Kupując go w przedsprzedaży można liczyć na atrakcyjną promocję w ramach której otrzymamy wagę Huawei Scale 3, czy możliwość dokupienia zgubionej słuchawki za pół ceny.

Huawei Watch Buds cena

Czy to dużo? To zależy. Nowoczesne zegarki z GPS mogą kosztować mniej, ale żaden z nich nie ma wbudowanych słuchawek TWS. Licząc więc koszt całego zestawu, cena wygląda już znacznie bardziej atrakcyjnie.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.