Huawei Share – co to jest? Najważniejsze funkcje

26.11.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Huawei Share – co to jest? Najważniejsze funkcje
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Laptopy Huawei MateBook od pewnego czasu cieszą się popularnością wśród użytkowników. Wszystkie nowsze modele, posiadające łączność NFC, dają możliwość łatwego, bezprzewodowego przenoszenia plików z telefonu na komputer, za pomocą funkcji Huawei Share. Zanim skupimy się na zaletach tego rozwiązania, wyjaśnijmy sobie najpierw, co to za funkcja i w jaki sposób działa, do czego służy i jakie telefony obsługuje.

Co to jest Huawei Share?

Huawei Share to funkcjonalność umożliwiającej pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje praca na urządzeniach tego producenta. Laptopy, smartfony, tablety Huawei i pozostały sprzęt tej marki tworzą w ten sposób spójny ekosystem.

Działanie Huawei Share polega na łatwym parowaniu ze sobą laptopa i smartfonu oraz szybkim przesyłaniu dokumentów, zdjęć i filmów pomiędzy urządzeniami. Huawei Share ma również inne funkcjonalności.

Funkcja ta w starszych laptopach dostępny jest dzięki naklejce NFC, więc użytkownik również takiego sprzętu może z niej skorzystać. Nowe laptopy są od razu wyposażone w technologię NFC.

Jak przenosić pliki za pomocą tej funkcji?

Jak połączyć smartfon z komputerem? Procedura jest banalnie łatwa.

 1. Uruchom aplikację PC Manager na laptopie (fabrycznie taka aplikacja z reguły jest zainstalowana na laptopie marki Huawei)
 2. Włącz Bluetooth i WiFi (jeśli nie są włączone)
 3. Na smartfonie aktywuj NFC
 4. Połóż telefon na ikonie oznaczonej jako NFC w laptopie
 5. Poczekaj na charakterystyczny sygnał dźwiękowy i zaakceptuj połączenie na telefonie
 6. Wybierz plik, który chcesz przenieść i prześlij go na drugie urządzenie
Jak przenosić pliki za pomocą Huawei Share?

Inne możliwości

Połączenie Huawei Share działa w obydwie strony – przekazywanie plików z telefonów na laptopy i odwrotnie. Z opcji skorzystają również użytkownicy tabletów, którzy mogą sparować go z dowolnym urządzeniem, obsługującym Huawei Share. To jednak nie wszystko. Z tą funkcją możesz:

 • Wymieniać dane ze schowka – kopiując tekst na komputerze, ta sama treść pojawia się również w schowku smartfonu.
Inne funkcje huawei share
 • Nagrać ekran komputera za pomocą smartfonu. Wystarczy, że mając ustanowione połączenie, potrząśniesz telefonem i zbliżysz go ikony NFC.
huawei share nagrywanie ekranu
 • Współdzielić ekran ze smartfonem – korzystając z komputera możesz chociażby łatwo odpisać na wiadomość SMS.
Możliwość współdzielenia ekranu ze smatfonem Huawei
 • Dzwonić z laptopa – nie odrywając się od pracy można odbierać rozmowy telefoniczne i połączenia wideo na telefon bezpośrednio za pomocą laptopa, bez konieczności sięgania po smarfon
huawei share dzwonienie z laptopa
 • Poszerzyć ekran – funkcja OneShare działa również na tabletach Huawei. Dzięki temu można wykorzystać tablet jako dodatkową przestrzeń roboczą (analogicznie, jak po podłączeniu zewnętrznego monitora), powielić ekran (przydatne np. w programach graficznych) oraz ustawić w trybie współpracy (np. obsługiwać oba urządzenia za pomocą jednej klawiatury)
huawei share dzielenie ekranu z tabletem

Jakie telefony obsługują Huawei Share?

Funkcja ta jest dostępna dla użytkowników, którzy posiadają laptopa z serii MateBook oraz telefon Huawei lub Honor. Warunkiem koniecznym jest łączność NFC.

Z Huawei Share zadziałają wyłącznie te smartfony, które mają wbudowany moduł NFC. W zasadzie wszystkie nowsze smartfony pozwalają na połączenie ich z laptopem. Moduł NFC mają zarówno budżetowe modele, jak i topowe telefony.

Czy można usunąć naklejkę Huawei Share z laptopa?

Funkcja pozwalająca na szybki transfer to dosyć nowa technologia, dlatego fabrycznie implementowana jest w nowszych laptopach MateBook. Ze względu na dużą popularność, jaką cieszy się to rozwiązanie, producenci postanowili pozwolić skorzystać z niej również tym, którzy mają starszy sprzęt. Naklejka z NFC rozwiązuje problem.

Można ją dostać w każdym punkcie serwisowym Huawei, a sam montaż jest darmowy.

Naklejka Huawei Share jest niezbędnym elementem łączności pomiędzy laptopem a smartfonem czy tabletem. Jeśli ulegnie uszkodzeniu, użytkownik traci możliwość korzystania z technologii, dlatego nie warto jej usuwać. Naklejki, które zostały uszkodzone można również bezpłatnie wymienić w punkcie serwisowym.

Jak wyłączyć funkcję?

Funkcja może przez cały czas działać w tle i w zasadzie nie ma potrzeby, aby ją wyłączać. Jeśli jednak z jakiegoś względu nie chcesz, aby program działał, możesz wyłączyć go z poziomu aplikacji.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.