Najnowszy składany telefon Huawei P60 Pocket coraz bliżej premiery

20.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Najnowszy składany telefon Huawei P60 Pocket coraz bliżej premiery
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Często o planowanym wprowadzeniu na rynek nowego urządzenia dowiadujemy się, gdy producent zgłasza go w organie certyfikacyjnym. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego urządzenia Huawei. W Chinach do certyfikacji trafił właśnie składany Huawei oznaczony jako BAL-AL80. Być może będzie to model P60 Pocket, czyli następca sprzedawanego dziś kompaktowego Huawei P50 Pocket.

Przecieki na temat składanego Huawei P60 Pocket

Z informacji, które wyciekły z chińskiego urzędu dowiadujemy się, że bateria w smartfonie będzie miała pojemność 4260 mAh. To więcej, niż oferuje konkurencja w tym segmencie.

Składany Huawei będzie konkurentem dla Samsunga Z Flip 4, czyli „tego mniejszego” składanego telefonu. Kompaktowy Samsung ma natomiast baterię o pojemności 3700 mAh. Kolejny konkurent, czyli Motorola RAZR 2022 posiada jeszcze mniejsze ogniwo (3500 mAh). Możemy spodziewać się bardzo dobrego aparatu fotograficznego, do czego przyzwyczaił nas już ten producent. Jak przystało na urządzenie kosztujące ponad 4000 złotych, także pozostałe podzespoły muszą stać na najwyższym poziomie.

Pierwsze zdjęcia nowego składanego Huawei wskazują na duże podobieństwo do P50 Pocket.

Na zdjęciach pochodzących z chińskiego urzędu patentowego nie widzimy natomiast zewnętrznego ekranu. Albo Huawei go usunął, albo został ukryty pod szkłem przykrywającym cały front telefonu.

Składany Huawei P60 Pocket
Prawdopodobny wygląd Huawei P60 Pocket (fot. TENAA).

Nowy Huawei, stare problemy

Przy ocenie premierowych urządzeń Huawei, zapowiedzi, czy nawet projektów na tak wczesnym etapie, jak składany Huawei BAL-AL80, ciężko powstrzymać się od wspomnienia o amerykańskich sankcjach. Ze względu na nie, chiński producent nie może korzystać z pełnowartościowego systemu Google Android. W smartfonie najpewniej nie znajdziemy też obsługi sieci 5G.

Huawei P60 Pocket będzie pracował pod kontrolą autorskiego systemu Huawei – Harmony OS.

Oznacza to m.in. brak dostępu do usług Google – Sklepu, Map, Portfela i innych. To spory minus w każdym smartfonie, szczególnie takim kosztującym tak dużo.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.