Huawei MateBook – laptopy z unikalnymi cechami i funkcjami

29.11.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Huawei MateBook – laptopy z unikalnymi cechami i funkcjami
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Huawei MateBook z roku na rok stają się coraz bardziej dopracowane. Chińska firma, znana głównie jako producent telefonów, zdecydowała się na wypuszczenie pierwszych laptopów Huawei MateBook, które zaczęły zdobywać serca kolejnych klientów. Firma chce sprzedawać sprzęt, który trafi do szerokiej grupy odbiorców, dlatego w ofercie znajdują się modele w różnym przedziale cenowym.

Zalety laptopów Huawei MateBook

Najdroższe laptopy MateBook mogą konkurować ze sprzętem wiodących producentów. Komputery z dolnej granicy cenowej zadowolą użytkowników, którzy nie szukają ogromnej wydajności. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale na tym paleta zalet się nie kończy. Huawei MateBook ma kilka bardzo istotnych cech i funkcji, których na próżno szukać w innych laptopach. To sprawia, że sprzęt mocno wyróżnia się na tle konkurencji.

Huawei Share

A gdyby tak przesyłać obrazy, wideo i dokumenty pomiędzy telefonem a komputerem bezprzewodowo (Bluetooth i WiFi), bez konieczności konfigurowania tego połączenia? Huawei Share OneHop daje taką możliwość. Wystarczy przyłożyć smartfon do miejsca oznaczonego ikoną Huawei Share na laptopie i rozpocząć transfer. Z rozwiązania mogą skorzystać tylko użytkownicy telefonów Huawei i Honor, które obsługują technologię NFC.

Huawei share

Multi Screen Collaboration, czyli współdzielenie ekranu ze smartfonem

Współdzielenie ekranu ze smartfonem jest bardzo wygodną opcją. Skorzystają z niej przede wszystkim ci, którzy często muszą jednocześnie pracować na komputerze i telefonie. Za pomocą kilku kliknięć można wyświetlić ekran smartfona na laptopie i to z jego poziomu obsługiwać telefon. W ten sposób użytkownik odpisze na SMS czy wygodnie przerzuci pliki ze smartfona.

Huawei Share

PC Manager

PC Manager daje mnóstwo możliwości. To przede wszystkim inteligentny dostęp do laptopa i smartfonu oraz łatwe i szybkie zarządzanie. Wraz z narzędziem użytkownik zyskuje dostęp do zaawansowanej wyszukiwarki AI, możliwość optymalizacji pracy komputera czy szybkiego skanowania, które pozwala rozwiązać ewentualne problemy ze sprzętem. Aplikacja PC Manager jest bezpośrednio powiązana z dwiema wcześniej wspomnianymi opcjami.

Huawei PC managar

Chowana kamera

Dzisiaj prywatność stała się bardzo ważną cechą elektronicznych urządzeń. Użytkownicy laptopów, które w zdecydowanej większości mają wbudowaną kamerę, często borykają się z odkrytym obiektywem. Oczywiście, istnieją mniej lub bardziej inwazyjne rozwiązania, które umożliwiają przysłonięcie kamery, ale Huawei MateBook ma na to własne rozwiązanie – chowaną kamerę, wysuwającą się z klawiatury.

Huawei MateBook - chowana kamera

Ochrona wzroku

Przeciętny użytkownik laptopa spędza przed ekranem nawet do ośmiu godzin dziennie. W Huawei MateBook zadbano o ograniczenie emisji szkodliwego światła niebieskiego. Ponadto, laptopy wyposażono w redukcję migotania i automatyczny balans bieli. To wszystko sprawia, że z komputera korzysta się komfortowo, a oczy męczą się w znacznie mniejszym stopniu.

Mała, ale wszechstronna ładowarka

Użytkownicy, którzy zakupili laptopa Huawei MateBook w zestawie otrzymują poręczną ładowarkę USB-C. Należy tutaj wspomnieć, że jej waga to zaledwie 160 gramów (naprawdę niewiele), ale możliwości są ogromne. Przede wszystkim kabel można odłączyć i wykorzystać do przesyłania danych. Oprócz tego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją do ładowania innych urządzeń Huawei z funkcją SuperCharge.

Ładowarka Huawei MateBook

Ekran w proporcjach 3:2

Zdecydowana większość laptopów dostępnych na rynku oferuje ekrany w proporcjach 16:9 i 16:10. Huawei MateBook w wybranych modelach zaimplementował proporcje 3:2. Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim większy komfort pracy, wygodę przy przeglądaniu stron, czytaniu lub pisaniu.

Huawei MateBook – czytnik linii papilarnych

Laptopy Huawei MateBook mają czytnik linii papilarnych, wbudowany w przycisk zasilania. Za pomocą jednego przycisku użytkownik może włączyć urządzenie i zalogować się do systemu. Rozwiązanie z pewnością docenią wszyscy Ci, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i prywatność.

Czytniki linii papilarnych

Szybki hotspot w Huawei MateBook

Połączenie laptopa ze smartfonem daje jeszcze jedną ciekawą funkcję – łatwą i szybką opcję na stworzenie hotspota. Komputer będzie korzystał z danych komórkowych i zrobi to automatycznie po sparowaniu z telefonem. Dzięki temu użytkownik ma stały dostęp do sieci – bez względu na to, gdzie się znajduje. Nie trzeba też żadnych dodatkowych urządzeń, chociaż w dalszym ciągu istnieje opcja aby korzystać z modemu.

Wysoka wydajność

Laptopy Huawei MateBook są dostępne w kilku różnych konfiguracjach. Każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie, ponieważ producent zadbał o to, aby w ofercie znalazły się ultrawydajne jednostki, jak również komputery do nieco mniej wymagających zadań. Trzeba jednak zaznaczyć, że każdy produkt oferuje bardzo wysoką wydajność w swojej klasie cenowej.

Huawei MateBook – jakość wykonania

Każdy produkt z serii cechuje wysoka jakość wykonania. Laptopy są smukłe, designerskie i stworzone z materiałów, które docelowo mają sprawdzić się przez wiele lat. Każdy produkt przechodzi przez testy, między innymi: żywotności zawiasów, klawiatury, touchpada i portów.

Huawei MateBook jakość

Czy warto kupić laptopa Huawei MateBook?

Komputery Huawei MateBook to sprzęt dla każdego, kto ceni kompaktowe wymiary, bardzo dużą wydajność i jakość wykonania. Jeśli dołożyć do tego te kilka opcji, które znaleźć można wyłącznie w laptopach Huawei, okazuje się, że jest to sprzęt na miarę XXI wieku.

Z produktów będą zadowoleni ci, którzy potrzebują sprzętu klasy biznesowej, studenci i osoby szukające wytrzymałego komputera do domu. Laptopy Huawei są z pewnością ciekawą propozycją, przyciągająca wzrok i zachęcającą wieloma możliwościami, z których część jest autorskim rozwiązaniem.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.