Honor V Purse – składany smartfon udający damską torebkę

07.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Honor V Purse – składany smartfon udający damską torebkę
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas targów technologicznych IFA poznaliśmy naprawdę nietypowy smartfon Honor. Model V Purse jest połączeniem telefonu i… damskiej torebki! Projekt jest bardzo odważny, choć z pewnością może się podobać. Łatwo wyobrazimy sobie dla niego zastosowanie i grupę klientów. Z pewnością nie będzie to jednak hit sprzedaży.

Honor V Purse, czyli telefon-torebka pokazany podczas targów IFA

Jeśli Honor chciał skraść show podczas pokazów w ramach targów IFA, z pewnością mu się to udało! Smartfon chińskiego producenta był na ustach wszystkich, czemu trudno się dziwić. Zwykle producenci elektroniki pokazują rozwiązania, które są ewolucją poprzedników. Rzadko widzimy coś naprawdę nowego. W tym wypadku możemy natomiast mówić o naprawdę nietypowym produkcie.

Honor V Purse
Honor V Purse

Honor V Purse posiada ekran otwierany do zewnątrz, czyli zupełnie odwrotnie do tego, co już znamy.

Aby efekt wizualny był jak najlepszy, producent zdecydował się na pokazanie telefonu z włączonym Always-on Display. Zamiast, jak zwykle, wyświetlać godzinę i powiadomienia, mamy na nim efektowne wzory. To właśnie sprawia, że Honor V Purse jest zarazem telefonem i prawdziwą ozdobą. Mało która torebka pozwala w końcu na zmianę wyglądu w niemal dowolnej chwili. Możemy ustawić na ekranie własny obraz lub skorzystać z jednego z dostępnych wzorów. Zaprojektowały je tak znane marki z branży mody, jak BURBERRY, czy kilku artystów zaproszonych do współpracy. Honor udostępni też oprogramowanie pozwalające na tworzenie własnych wzorów.

Do zestawu pokazano kilka ciekawych pasków. Dzięki nim (i oczywiście – możliwości dowolnej personalizacji treści wyświetlanych na ekranie) nasz smartfon-torebka może stać się naprawdę niepowtarzalny.

Honor prezentuje bardzo ciekawe składane smartfony

Honor V Purse ma zaledwie 9 milimetrów grubości. Byłby to światowy rekord pod tym względem, rozwiązanie jest jednak raczej prototypem. Trudno przypuszczać, by smartfon-torebka osiągnął jednak kiedykolwiek większy sukces rynkowy.

Warto dodać, że Honor V Purse nie posiada ekranu wewnątrz. Jest to więc nieco „wybrakowana” konstrukcja w stosunku do tego, co znajdziemy dziś na rynku. Najwyraźniej Honor skupił się więc na nietypowym wyglądzie, nie na kompletnej funkcjonalności.

Honor V Purse
Honor V Purse

Trzeba jednak podkreślić, że inny zaprezentowany podczas IFA model, czyli Honor Magic V2, także jest bardzo smukły. W wersji z pleckami z wegańskiej eko skóry ma zaledwie 9.9 milimetra grubości. Opcja z bardziej tradycyjnym, szklanym tyłem ma 10.1 mm grubości.

Tak, czy inaczej – to obecnie najcieńszy, składany smartfon. Różnica w stosunku do Samsunga Galaxy Z Fold 5, czy Google Pixel Fold jest bardzo zauważalna – wynosi kilka milimetrów. Składany Honor jest też od nich cieńszy. Najwyraźniej chiński producent nie chce być już tylko sprzedawcą niedrogich telefonów, a celuje w znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.