Tania opaska Honor Band 7 trafiła do Europy

20.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Tania opaska Honor Band 7 trafiła do Europy
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Choć polska premiera jeszcze się nie odbyła, opaska sportowa Honor Band 7 pojawiła się już w europejskich sklepach. Niedrogie urządzenie kusi masą przydatnych dodatków i stylowym wyglądem. Jaka jest specyfikacja opaski i spodziewana cena?

Honor Band 7

Opaskę sportową Honor Band 7 mogliśmy poznać już pół roku temu. Jeszcze w 2022 miała swoją premierę w Chinach, czyli na rodzimym rynku Honora. Dziś sprzęt możemy też kupić w Europie, a lada dzień trafi do polskich sklepów.

Honor Band 7
Honor Band 7

Urządzenia z kategorii wearables ma dziś w swoim portfolio niemal każdy producent. Nic dziwnego, klienci chętnie kupują elektroniczne gadżety. Smartwatche i opaski smart pomagają śledzić codzienną aktywność i monitorować sporo parametrów naszego organizmu. Możemy dzięki nim poznać lepiej swoje ciało, również Honor Band 7 doskonale wpisuje się w ten trend.

Informacje zobaczymy na czytelnym ekranie OLED 1,47″ z zakrzywionym szkłem 2,5D.

Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 368 x 194 pikseli, co jest w zupełności wystarczające dla zapewnienia wyraźnego obrazu. Obsługę, poza panelem dotykowym, ułatwia też jeden przycisk z boku obudowy. Honor Band 7 jest kompatybilny ze smartfonami z iOS (co najmniej 11.00) i Android (w wersji co najmniej 9.0). Połączenie odbywa się oczywiście przy pomocy modułu Bluetooth 5.0 z BLE (2.4 GHz).

Honor Band 7
Honor Band 7

Sprawdź też: ranking najlepszych opasek smart w 2023 roku.

Obudowa 5 ATM i dobra bateria w Honor Band 7

Wymiary opaski Honor Band 7, w szczególności dość szeroki ekran, sprawiają, że jest niemal wielkości smartwatcha. Może być więc świetnym wyborem dla osób, które nie mogą się zdecydować – smartwatch czy opaska? Obudowa została uszczelniona (5 ATM), dzięki czemu nie musimy się obawiać o zachlapanie podczas treningu lub spaceru w deszczu. Mycie rąk, a nawet prysznic również nie będą tu przeszkodą.

Zdaniem producenta akumulator wystarczy nawet na 14 dni używania opaski.

Ładowanie odbywa się przy pomocy dołączonego do zestawu kabla ze złączem magnetycznym. Osoby aktywne docenią aż 96 wbudowanych trybów sportowych. Są dedykowane dla różnych, popularnych aktywności sportowych.

Honor Band 7

Oczywiście, w opasce Honor Band 7 nie zabrakło również analizy snu, poziomu pulsu, czy SpO2. Te funkcje znajdziemy dziś w niemal każdym podobnym urządzeniu.

Cena i dostępność opaski Honor Band 7

W momencie europejskiego debitu opaska kosztuje 59,99 euro lub 49,99 funtów brytyjskich. W przeliczeniu otrzymujemy więc około 265 złotych. Podobna opaska Huawei Band 7 kosztuje dziś w Polsce 249 złotych, nieco tańsza jest opaska Xiaomi Band 7, oferuje jednak mniejszy wyświetlacz.

Honor Band 7 jest dostępna w trzech kolorach.

Honor Band 7
Honor Band 7

Specyfikacja Honor Band 7:

 • Wymiary: 43 x 25,4 x 11 mm, waga 29 g (bez paska 18 g)
 • Długość paska – 130-210 milimetrów
 • Ekran: OLED 1,47″, rozdzielczość 368 x 194 pikseli, częstotliwość odświeżania 60 Hz, ekran dotykowy, wiele tarcz do wyboru, dodatkowy przycisk do sterowania
 • Tworzywo: plastik
 • Wodoodporność: tak, 5 ATM (do 50 metrów)
 • Bateria: 10-14 dni użytkowania, ładowarka magnetyczna
 • Funkcje: pulsometr, pomiar SpO2, tryby sportowe, analiza snu
 • Tryby sportowe: tak, 96 trybów
 • Łączność: Bluetooth 5.0 BLE (Android 9.0, iOS 11.00 i nowsze)
 • GPS: nie
 • Cena: 59,99 euro

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.