Hit Stranger Things 4 „Running Up That Hill” na szczycie po 37 latach od premiery

23.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Hit Stranger Things 4 „Running Up That Hill” na szczycie po 37 latach od premiery
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po 37 latach od debiutu Running Up That Hill utwór Kate Bush przeżywa swoją drugą młodość, gromadząc na koncie artystki kolejne miliony dolarów. Nieprawdopodobne? A jednak. Stranger Things potrafi zdziałać cuda.

Running Up That Hill ponownie na szczycie – czyli o efekcie Stranger Things

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że fenomen lat 80. powraca jak bumerang. To, co wydarzyło się w kontekście premiery najnowszego sezonu Stranger Things, przerosło jednak wszelkie oczekiwania. 

Running Up That Hill Kate Bush okazało się nie tylko symbolem 4. odsłony serialu, ale też odkryciem samym w sobie – to zaś na niemal 40 lat od premiery jest nie lada wyzwaniem. 

Sam utwór jest przy tym czymś więcej niż wkomponowującym się w klimat serialu soundtrackiem. Dla bohaterki ST – Max – ma wymiar niezwykle osobisty, co uzewnętrznia się w szczególny sposób w wersach: 

„And if I only could, I’d make a deal with God / And I’d get him to swap our places” („A gdybym tylko mogła, zawarłabym układ z Bogiem / I namówiłabym go, żeby zamienił nas miejscami”).

Jak widać, niektóre utwory są po prostu ponadczasowe. Rezultat? – Czołowe miejsca w światowych zestawieniach przebojów i dodatkowych 200 000 dolarów tygodniowo na koncie artystki. Co na to sama zainteresowana? 

Kate Bush o swoim podwójnym debiucie

Być może słyszeliście już, że na Netflixie ukazała się pierwsza część fantastycznej, trzymającej w napięciu nowej serii „Stranger Things”. Znalazła się w nim piosenka „Running Up That Hill”, która zyskała zupełnie nowe życie dzięki młodym fanom, którzy uwielbiają ten serial ja też go uwielbiam! Dzięki temu piosenka Running Up That Hill jest notowana na listach przebojów na całym świecie, a na brytyjskiej liście przebojów znalazła się na pozycji nr 8. To wszystko jest naprawdę ekscytujące! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli piosenkę. Z zapartym tchem czekam na dalszą część serii w lipcu – przekazała piosenkarka.

Jej decyzja o dołożeniu swojej cegiełki do Stranger Things 4 miała być poprzedzona głębokim namysłem. Zarówno scenariusz, jak i pierwsze zdjęcia z planu miały bowiem trafić wcześniej na ręce artystki. 

Jak widać, współpracę można zaliczyć do co najmniej udanych, a coraz szersze grono fanów Bush z całą pewnością liczy na jej kontynuację. 

Źródło: The Sun, katebush.com, Variety

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.