Jak sprawdzić historię oglądania Netflix? Jak ją usunąć i pobrać?

19.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak sprawdzić historię oglądania Netflix? Jak ją usunąć i pobrać?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Macie za sobą interesujący seans, ale tytuł nagle umknął Wam z głowy? Sugestie platformy nie wpisują się w Wasze preferencje? A być może współdzielicie konto i przeszkadza Wam, że Wasza historia oglądania Netflixa widoczna jest dla pozostałych użytkowników? Na wszystkie te bolączki jest rozwiązanie. Podpowiadamy, jak sprawdzić oraz jak usunąć historię oglądania w Netflix.

Historia oglądania Netflixa – co to jest?

Historia oglądania Netflixa to funkcjonalność, dzięki której możecie uzyskać wgląd do zagregowanych danych na temat swojej aktywności w ramach platformy. Umożliwia ona zapoznanie się z tytułami Waszych ulubionych filmów, seriali i programów, uporządkowanych chronologicznie wedle czasu, jaki z nimi spędziliście.

Korzystając z historii oglądania, uzyskujemy dostęp do pełnej biblioteki produkcji, które oglądaliśmy– zarówno tych obejrzanych w całości, jak i tych jedynie napoczętych.

Jeżeli oceniliście któreś z nich, Wasza historia oglądania Netflixa wzbogacona jest również o te informacje. Możliwość edycji listy daje zaś szansę na usunięcie z niej niepożądanych pozycji. Unikniecie w ten sposób nietrafnych sugestii platformy i ukryjecie tytuły, które mają pozostać dla Was prywatne.

W przypadku współdzielenia konta historia filmów i seriali Netflixa przypisana jest indywidualnie do każdego z profili i zarządzana z poziomu każdego z nich.

Dowiedz się więcej o współdzieleniu konta:
Współdzielenie konta na Netflix
Współdzielenie konta Netflix – jak obejść blokadę?

Jak wyświetlić historię Netflixa?

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, pozostające w związku z historią oglądania Netflixa, aplikacja pozbawiona jest dostępu do tej funkcjonalności. Chcąc sprawdzić lub usunąć swoją aktywność w ramach platformy, należy więc skorzystać z przeglądarki.

Można to zrobić w kilku prostych krokach:

  • Zaloguj się na konto Netflix i wybierz swój profil użytkownika.
  • Kliknij ikonę przypisaną do swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz opcję: “Konto”.
jak wyświetlić historię netflix
  • W sekcji: “Profile i kontrola rodzicielska” wybierz swój profil, a następnie opcję: “Historia oglądania”.
historia oglądania Netflix
  • Na ekranie zobaczysz swoją aktywność w ramach profilu, począwszy od tej najnowszej.
moja aktywność netflix
  • Chcąc przejrzeć swoje oceny produkcji, przejdź do sekcji: “Oceny” (po prawej stronie od domyślnie wybranej opcji: “Oglądasz”, pod którą kryje się kompletna historia oglądania).

Netflix – usuwanie historii

Wiecie już, jak sprawdzić historię oglądania. Jak jednak ją usunąć? Również w tym przypadku odpowiedź nie jest skomplikowana.

Mając przed sobą otwartą listę aktywności (instruktaż dostępu do niej powyżej), wystarczy wybrać ikonę widniejącą po prawej stronie niepożądanego tytułu (przekreślone kółko). Wyświetli się wówczas komunikat, że oznaczony tytuł przestanie być wyświetlany jako obejrzany i nie będzie już wykorzystywany do przygotowywania rekomendacji w serwisie Netflix, chyba że odtworzysz go jeszcze raz.

Możecie również skorzystać z opcji: “Ukryj wszystko”, dostępnej poniżej listy aktywności.

Moja aktywność na Netflix – jak pobrać historię oglądania w formie arkusza danych?

Historię oglądania Netflixa – odpowiednio zmodyfikowaną bądź nie – możecie również pobrać.

historia filmów i seriali netflix do pobrania

Zrobicie to za pomocą opcji: “Pobierz wszystko”, zamieszczonej poniżej swojej aktywności na Netflix. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.