Apple Health + AI = HealthGPT. To Twój inteligentny trener, a nawet lekarz!

07.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Apple Health + AI = HealthGPT. To Twój inteligentny trener, a nawet lekarz!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Przyzwyczailiśmy się już do sztucznej inteligencji wspomagającej tworzenie tekstów i generowanie obrazów. Narzędzia z zaawansowanymi algorytmami AI potrafią jednak zdecydowanie więcej. Przykładem, który w ostatnich dniach robi furorę wśród użytkowników iPhone’ów jest HealthGPT. Korzystając z danych pochodzących z usługi Apple Health pomoże zachować zdrowy tryb życia.

HealthGPT – inteligentny trener oparty o GPT-4

Model językowy GPT-4 to potężne narzędzie. Przekonały się o tym choćby osoby poddające go różnym testom. GPT-4 wypadł m.in. lepiej od większości studentów prawa, odpowiadając bardzo dobrze na pytania egzaminacyjne. Twórcy aplikacji HealthGPT chcą zaprzęgnąć sztuczną inteligencję, aby ta wspierała użytkownika w zdrowym trybie życia. Korzysta przy tym z danych Apple Health, więc wie m.in. o naszej codziennej aktywności, czy jakości snu. Dane mogą pochodzić z noszonego przy sobie smartfona, ale także np. z zegarka sportowego.

HealthGPT to personalny asystent zdrowia. Jest jednocześnie także trenerem i lekarzem.

Oprogramowanie HealthGPT gromadzi dane dotyczące zdrowia użytkownika. Zdaniem twórców aplikacji jest to bezpieczne – prywatność właściciela konta jest chroniona. Sztuczna inteligencja bada indywidualne potrzeby użytkownika. Na tej podstawie tworzy spersonalizowane wskazówki, na przykład dotyczące treningów.

HealthGPT

HealthGPT przede wszystkim może stworzyć indywidualny plan treningowy. Zaproponuje użytkownikowi ćwiczenia, jakie warto wykonać. Podpowie też, jak często wykonywać daną aktywność, a kiedy lepiej zrobić sobie przerwę. Informacje są generowane na podstawie danych o użytkowniku, które pochodzą z ostatnich dwóch tygodni.

Jak wygląda komunikacja z HealthGPT?

Porozumiewanie się z HealthGPT wygląda podobnie, jak rozmowa z popularnym ChatGPT. Aplikacja ma formę prostego komunikatora. Wpisujemy w nim swoje zapytania, a chatbot po chwili udziela odpowiedzi na podstawie posiadanych danych.

Obecnie HealthGPT jest pewnego rodzaju platformą. Programiści mogą skorzystać z niej w celu tworzenia nowych aplikajci.

Architektura platformy HealthGPT, czyli połączenie możliwości ChatGPT i danych z Apple Health, umożliwia łatwy rozwój oprogramowania. Łatwo możemy wyobrazić sobie, że zamiast okna chatu aplikacja przybiera bardziej przyjazną formę graficzną.

Tak wygląda przyszłość aplikacji sportowych i do fitness?

Już dziś wiele aplikacji wspomagających codzienny, aktywny i zdrowy tryb życia działa inteligentnie. HealthGPT to pomysł, aby jeszcze lepiej zaplanować swoją aktywność i dostosować ją do własnego stylu życia. Prawdopodobnie w przyszłości kolejne aplikacje (a także np. oprogramowanie smartwatchy i opasek sportowych) będzie działać w podobny sposób.

HealthGPT działa obecnie jedynie jako wersja testowa – demonstracyjna.

Dziś oprogramowanie może być zawodne. Podobnie do ChatGPT, HealthGPT może udzielać błędnych odpowiedzi i porad. Możliwości wykorzystania takich aplikacji na masową skalę (i w bardziej profesjonalny sposób) pojawią się dopiero po dopracowaniu oprogramowania.

Jak pobrać HealthGPT na iPhone?

Dziś HealthGPT nie jest dostępny w sklepie App Store. Możemy natomiast znaleźć pliki instalacyjne w repozytorium Git Hub.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.