Search icon

HBO Max zmieni nazwę. Po fuzji z Discovery+ zostanie tylko „MAX”

07.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
HBO Max zmieni nazwę. Po fuzji z Discovery+ zostanie tylko „MAX”
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Całkiem niedawno platforma HBO GO zmieniła nazwę na HBO Max. Później doszła do nas wiadomość o połączeniu się HBO Max i Discovery+, co miało skutkować zmianą nazwy serwisu VOD. Połączenie sił Warner Bros i Discovery rzeczywiście wiąże się ze zmianą nazwy. Wychodzi jednak na to, że na nową platformę (i nową nazwę) musimy jeszcze trochę poczekać. Najwyraźniej scalenie ze sobą dwóch ogromnych serwisów nie jest prostym zadaniem.

Zmiana polityki w/s HBO Max

Dziś serwis streamingowy HBO Max kojarzymy z wieloma wysokiej klasy produkcjami własnymi. To między innymi seriale z uniwersum „Gry o tron”, „Sukcesja”, czy „Czarnobyl”. Produkcje oryginalne HBO to klasa sama w sobie, jednak nowe władze chcą ograniczyć ich ilość. Mimo wielu pozytywnych opinii, serwis HBO Max wciąż nie generuje bowiem oczekiwanych zysków.

Jedna aplikacja Max zastąpi dwie dotychczasowe: HBO Max i Discovery+.

Utrzymywanie jednej platformy VOD także może pozytywnie wpłynąć na lepsze wyniki finansowe firmy. Dotychczas w serwisie HBO Max mogliśmy znaleźć m.in. produkcje Warner Bros i oczywiście te spod znaku HBO. Własne materiały Discovery były natomiast dostępne w drugiej aplikacji. W USA abonament za HBO Max wynosi obecnie około 15$. Za dostęp do Discovery+ użytkownicy płacą niecałe 7 dolarów.

W obu serwisach jest w sumie prawie 100 milionów użytkowników posiadających wykupioną subskrypcję. To ponad dwukrotnie gorszy wynik od głównych konkurentów: serwisu Netflix i platformy Disney+.

Kiedy HBO Max zostanie zastąpiona nową aplikacją?

Według dostępnych w sieci informacji, aplikacja HBO Max zniknie z rynku na wiosnę 2023 roku. Wtedy też użytkownicy powinni poznać nową aplikację, najpewniej pod nazwą „Max”. Informacje te dotyczą jednak rynku w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, kiedy podobna zmiana nastąpi na rynku europejskim i w Polsce.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.