Search icon

HBO Max w Polsce – wszystko, co warto wiedzieć o następcy HBO GO

08.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
HBO Max w Polsce – wszystko, co warto wiedzieć o następcy HBO GO
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Rok 2022 w Polsce nie obędzie się bez rewolucji w świecie mediów streamingowych. O premierze HBO Max głośno mówiono już jakiś czas. Pytaniem otwartym pozostawało jednak to o konkretną datę, w jakiej można się jej spodziewać. Wątpliwości w tym zakresie zniknęły wraz z informacjami, udostępnionymi przez słowacki serwis Zive oraz w innych mediach, które później zostały oficjalnie potwierdzone. Kiedy zatem nastąpią zmiany, na jakich zasadach i z jakimi konsekwencjami dla dotychczasowych użytkowników HBO GO? Wyjaśniamy poniżej.

HBO Max – co to takiego i jakie zmiany ze sobą niesie?

HBO Max to usługa streamingowa na życzenie, która zastąpiła w Polsce HBO GO. Zaczynając od strony technicznej, fani dotychczasowego kształtu tego ostatniego nie muszą się niczego obawiać – będzie tylko lepiej.

Kiedy bowiem mowa o kluczowych różnicach nowego HBO względem dobrze znanego HBO GO, należy wspomnieć o:

 • obszernej bibliotece filmów i seriali, wzbogaconej o nowe propozycje własne i udostępniane na podstawie umów licencyjnych,
 • dostępności wszystkich tytułów w jakości co najmniej FHD,
 • dostępności wybranych tytułów w wyższej jakości, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat,
 • wprowadzeniu dźwięku przestrzennego,
 • możliwości korzystania z trzech urządzeń jednocześnie,
 • opcji dodania niezależnych profili, przypisanych do pozostałych członków rodziny,
 • kompatybilności z konsolami Xbox One, Series X/S i PlayStation 4 i PS5.

Niezmienna pozostaje obecność większości tytułów, jakie znaleźć można na HBO GO oraz możliwość ich odtwarzania offline. Tak, jak do tej pory ulubione filmy i seriale oglądać można będzie również za pomocą przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej, konsoli PlayStation oraz telewizorów Samsung Smart TV, LG Smart TV i Android Smart TV.

Zmiany nie nastąpią też w zakresie kont dotychczasowych użytkowników HBO GO – pozostaną one aktywne w ramach nowej platformy.

HBO Max w Polsce – czyli najgorętsze tytuły filmowe w zaciszu własnego domu

HBO Max, jak sama nazwa wskazuje, nie idzie na kompromisy – również w zakresie oferowanego repertuaru. Ten zaś może przenieść kino domowe na zupełnie inny poziom. Wystarczy wspomnieć, że wśród planów platformy znajduje się m.in. udostępnianie użytkownikom wybranych tytułów już po 45 dniach od daty ich oficjalnej premiery (m.in. najnowszy „Batman”).

Na start można obejrzeć m.in. takie filmy jak: “Diuna” i “Matrixa Zmartwychwstania, czy „Kosmiczny mecz: Nowa era„.

Przechodząc jednak do konkretów, HBO udostępniło listę premier, mających mieć miejsce na jej łamach w 2022 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że będą one dostępne również na HBO Max Polska. Oto wybrane z nich:

 • Westworld – sezon 4,
 • Euforia – 2 sezon,
 • House of the Dragon,
 • Harry Potter: Powrót do Hogwartu,
 • Peacemaker,
 • Szybcy i wściekli 9.

Cena HBO Max

Jak powyższe udogodnienia mają się do ceny abonamentu? Dotychczasowa cena za miesięczny abonament HBO GO wynosiła 25 zł i w przypadku HBO MAX utrzymana została na zbliżonym poziomie.

 • 29,99 zł – standardowa cena za abonament HBO MAX
 • 19,99 zł – promocja dla aktualnych użytkowników oraz osób, które wykupią dostęp do 31 marca 2022

Promocja polega na obniżeniu standardowej ceny o 33 procent. Co ważne, ta obniżka ma obowiązywać już na stałe – aż do momentu, gdy przerwiemy subskrypcję.

Po 31 marca 2022 roku będzie można zdecydować się na roczny abonament HBO MAX w cenie 234,99 zł. Jak łatwo policzyć, oznacza to miesięczny koszt subskrypcji poniżej 20 zł.

HBO Max w Polsce – kiedy premiera?

Jeszcze do niedawna opierać się można było jedynie na nieoficjalnych doniesieniach, zgodnie z którymi HBO MAX najpierw miało zadebiutować w lutym lub na początku marca 2022 roku. Te ostatnie pogłoski okazały się prawdziwe.

Polska premiera HBO Max odbyła się 8 marca 2022 roku, a aktualni użytkownicy HBO GO automatycznie zostaną przełączeni na nową usługę (konieczne jest pobranie nowej aplikacji).

To doskonała wiadomość, gdyż trzeba to sobie jasno powiedzieć, że era HBO GO dobiegła końca, a wraz z HBO MAX poprawie ulegną praktycznie wszystkie aspekty. Otrzymamy lepszą jakość obrazu, dźwięku, poprawioną aplikację i więcej filmów i seriali w ofercie. Żyć nie umierać.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.