Search icon

HBO Max w Polsce – ile kosztuje abonament? Co warto obejrzeć?

01.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
HBO Max w Polsce – ile kosztuje abonament? Co warto obejrzeć?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

HBO Max po długim oczekiwaniu trafiło do Polski w 2022 roku zastępując HBO GO, które wprawdzie oferowało ciekawy zestaw filmów i seriali, to jednak technicznie mocno odstawało od współczesnych standardów. Co oprócz nazwy zmieniło się w funkcjonowaniu serwisu? Ile kosztuje HBO Max i co warto obejrzeć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w naszym artykule.

HBO Max zamiast HBO GO

HBO Max to usługa streamingowa na życzenie, która zastąpiła w Polsce HBO GO. Subskrypcje dotychczasowych użytkowników zostały przeniesione na nową platformę. Konieczne było jedynie pobranie nowej aplikacji. Warto jednak było to zrobić, bowiem poprawiono praktycznie każdy techniczny aspekt, co przełożyło się na większy komfort korzystania aplikacji, jej lepszą stabilność oraz przede wszystkim lepszą jakość obrazu i dźwięku.

Oto lista kluczowych różnic między HBO Max względem HBO GO:

 • Większa biblioteka filmów i seriali,
 • Nowe produkcje oryginalne HBO Max,
 • Wszystkie tytuły w jakości co najmniej FHD,
 • Wybrane tytuły w jakości 4K,
 • Dźwięk przestrzenny, technologie Dolby Vision i Dolby Atmos,
 • Możliwość oglądania HBO Max na 3 urządzeniach jednocześnie,
 • Tworzenie niezależnych profili przypisanych do pozostałych członków rodziny.

Niezmienna pozostała obecność większości tytułów, jakie znaleźć można było na HBO GO oraz możliwość ich odtwarzania offline. Tak, jak do tej pory ulubione filmy i seriale oglądać można również za pomocą przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej, konsoli PlayStation oraz telewizorów Smart TV.

Zmiany nie nastąpiły w zakresie kont dotychczasowych użytkowników HBO GO – pozostały aktywne w ramach nowej platformy.

Cena HBO Max 2023 w Polsce

Czy te zmiany wpłynęły na wysokość abonamentu? W bardzo niewielkim stopniu. Miesięczny abonament HBO GO wynosił 25 zł, a koszt nowej usługi utrzymany został na zbliżonym poziomie. Aktualnie cena HBO Max w Polsce wynosi:

 • 29,99 zł / miesiąc – standardowa cena za abonament HBO MAX,
 • 19,99 zł* – promocyjna cena na start usługi w Polsce. Użytkownicy, którzy wykupili dostęp do serwisu do 31 marca 2022 i nie przerwali subskrypcji cieszą się ceną obniżoną o 33 procent.
 • 234,99 zł / rok – cena za roczną subskrypcję, w przeliczeniu na miesiąc koszt wynosi niespełna 20 zł.

HBO Max nie oferuje niestety darmowego okresu próbnego, więc jeśli chcemy zapoznać się z ofertą platformy musimy zdecydować się na opłacenie abonamentu co najmniej za 1 miesiąc.

Podwyżka ceny HBO Max

Niewkluczone, że w najbliższej przyszłości cena abonamentu HBO Max ulegnie zmianie. Nie ma wprawdzie żadnych oficjalnych komunikatów w tej sprawie, ale w USA i Kanadzie cena wzrosła z 14,99 do 15,99 dolarów.

HBO Max – lista obsługiwanych urządzeń

Aktualnie dostęp do serwisu HBO Max jest możliwy z praktycznie każdego nowoczesnego urządzenia. Oto ich pełna lista:

 • Telewizory Smart TV – Samsung TV, LG, Android TV, Apple TV, Chromecast,
 • Komputery – Windows, MacOS, Chrome OS,
 • Telefony i tablety – iPad, iPhone, urządzenia z Androidem
 • Konsole – PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S/X, Xbox One.

Można oglądać HBO Max na trzech urządzeniach jednocześnie, przy czym nie ma limitu zarejestrowanych urządzeń. W ramach serwisu można utworzyć do 5 profili użytkowników – w tym profile dla dzieci. Dzielenie się kontem HBO Max jest więc proste i platforma nie blokuje tego w żaden sposób, w odróżnieniu od planów ograniczenia współdzielenia konta przez Netflix.

Można również pobierać filmy i seriale i oglądać je np. w podróży, czy na wakacjach bez dostępu do internetu (offline).

HBO Max – co warto obejrzeć?

Bogata oferta filmów i seriali to zawsze była najmocniejsza strona HBO, a wraz z premierą HBO Max jest lepiej niż do tej pory. Na platformie są m.in. dostępne tytuły z wytwórni Warner Bros., która w swojej bibliotece ma takie hity jak „Diuna”, „Batman”, „Elvis”, seria Matrix i Harry Potter. Co więcej, wybrane kinowe hity trafiają do serwisu już w 45 dni po premierze.

W HBO Max dostępne są tytuły: Max Originals, Warner Bros, Sony Pictures, uniwersum DC i Cartoon Network.

To właśnie tutaj można obejrzeć kultowe wręcz seriale, tj. „Gra o tron” (i jej prequel – „Ród Smoka”), „Sukcesja”, „Rodzina Soprano”, „Euforia”, „Czarnobyl”, „Detektyw”, „Młody papież”, najnowszy hit „The Last of Us”, „Biały lotos”, „Miasto jest nasze”, „Lakers: Dynastia zwycięzców”, „Tokyo Vice”, „Mare z Easttown”, „Ostre przedmioty”, „Wielkie kłamstewka”, „Sceny z życia małżeńskiego” i wiele, wiele innych.

Mamy tutaj również polskie seriale: „Odwilż”, „Wataha”, „Pakt”, „Ślepnąc od świateł”.

Warto też zerknąć na listę zapowiedzi HBO Max na 2023 rok, gdzie znaleźć można mnóstwo perełek.

Przygotowaliśmy kilka zestawień, które ułatwią Wam odpowiedź na pytanie, co warto obejrzeć na HBO Max.

Przeglądamy również nowości i zapowiedzi HBO Max, więc warto do nas regularnie zaglądać, aby być na bieżąco.

HBO Max zmieni nazwę

Wprawdzie HBO Max to wciąż nowa platforma, to już zapowiadają się istotne zmiany. W ubiegłym roku miała miejsce fuzja WarnerMedia i Discovery, czego efektem było powstanie Warner Bros. Discovery. Oba podmioty posiadają własne serwisy streamingowe – odpowiednio HBO Max i Discovery+. Aby ograniczyć koszty i jednocześnie lepiej wykorzystać ich potencjał, nastąpi połączenie obu platform i powstanie jednej, o nazwie Max. Ma to się wydarzyć w 2023 roku. Latem planowana jest premiera w USA, następnie w drugiej połowie 2023 roku serwis wystartuje w Ameryce Łacińskiej. W Europie przyjdzie nam poczekać aż do 2024 roku.

Kolejny zwrot akcji

Według niektórych doniesień plany te jednak mogą ulec zmianie i nowa wersja platformy HBO Max wprawdzie powstanie, ale Discovery+ nie zniknie całkowicie z rynku. Prawdopodobnie chodzi o to, że serwis ten ma sporą liczbę subskrybentów (ok. 20 milionów), którzy niekoniecznie będą chcieli płacić wyższy abonament za nową usługę. Ryzyko utraty klientów jest zbyt duże.

Dlatego na „Max” (o ile taka nazwa faktycznie będzie przyjęta) trafi część produkcji z Discovery+, ale ten wciąż będzie funkcjonował samodzielnie.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.