Najlepsze filmy na HBO Max, które warto obejrzeć

11.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze filmy na HBO Max, które warto obejrzeć
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

HBO Max zdecydowanie potrafi zafundować wrażenia prosto z sali kinowej we własnym, domowym zaciszu. Dowodzi tego jego biblioteka filmów, wśród których znajdziemy hity, takie jak Diuna, Joker czy Interstellar. Platforma jest przy tym czymś więcej niż nośnikiem treści. Nieustannie wzbogaca bowiem swoją ofertę filmową o rodzime produkcje HBO Max Originals, na czele z tytułami, takimi jak King Richard: Zwycięska rodzina, Wszyscy święci New Jersey oraz Judasz i Czarny Mesjasz.

Mając na uwadze ilość dostępnych opcji, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych filmów, dostępnych na HBO Max, które może okazać się pomocne przy nawigacji po serwisie. Uchylamy też rąbka tajemnicy co do przyszłych premier filmowych na łamach platformy. Warto więc zaglądnąć.

Co to jest HBO Max?

Premiera HBO Max w Polsce już od jakiegoś czasu za nami. Na wypadek gdyby ominęła Was jednak ta informacja, przybliżamy zarys nowego gracza na polskim rynku streamingu.

Być może “nowy” to za dużo powiedziane – HBO Max jest bowiem bezpośrednim następcą dobrze znanego HBO GO. Wykazuje jednak wiele znaczących różnic względem swego poprzednika, oferując m.in.

  • dostęp do topowych tytułów, wśród których znajdują się: produkcje HBO Max Originals, hity kinowe, udostępniane po około 45 dniach od premiery i inne tytuły, oferowane widzom na podstawie licencji,
  • jakość obrazu w formacie co najmniej Full HD,
  • dostęp do platformy z poziomu trzech urządzeń jednocześnie,
  • dostęp do dźwięku przestrzennego,
  • możliwość personalizacji indywidualnych profili użytkowników,
  • kompatybilność z konsolami Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Najlepsze filmy na HBO Max

1.   Diuna

Diuna jest jednym z tytułów, których premiera firmowała pojawienie się HBO Max w Polsce. Ostatnimi czasy głośno było o niej również w kontekście ceremonii oscarowej, na której doceniono ją aż 6-krotnie. Opowieść o losach rodu Atrydów zdecydowanie zasłużenie otwiera więc nasze zestawienie.

2.   Joker

Kreacja Joaquina Phoenixa, pojawiającego się na ekranie jako tytułowy Joker przeszła już do historii światowego kina i samego uniwersum DC Comics. Sam dramat psychologiczny udowadnia zaś, że z pozoru czarno-biały świat bohaterów i antybohaterów w rzeczywistości kształtują odcienie szarości.

3.   Władca Pierścieni – trylogia

Pora na niezmiennie aktualną klasykę. W ofercie HBO Max znajdziemy kompletną trylogię Władcy Pierścieni: Drużynę Pierścienia, Dwie wieże oraz Powrót króla. Przenoszą nas one do trudnych, ale też niosących nadzieję czasów legendarnej Wojny o Pierścień.

4.   Podziemny krąg

Jeżeli drzemie w Was dusza buntownika, być może zaciekawi Was Podziemny krąg. Jego bohaterowie postanowili zerwać ze schematami konsumpcjonistycznego świata i powrócić do pierwotnej anarchii. Czy walka na pięści rozwiąże problemy współczesnego człowieka?

5.   Piękny umysł

Filmy HBO Max to również propozycje biograficzne. Wśród nich znalazł się m.in. Piękny umysł, obrazujący (z elementami fabularyzowanymi) historię profesora Johna Nasha Jr. – noblisty cierpiącego na schizofrenię paranoidalną.

6.   Ojciec

Ojciec to wzruszająca opowieść o doświadczaniu demencji przez tych, których ta bezpośrednio dotyka i tych, którzy przy nich trwają. W roli głównej nagrodzony Oscarem za tę kreację – Anthony Hopkins.

7.   Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Również w tym przypadku Oscar powędrował na ręce aktorki pierwszoplanowej. Mowa o Frances McDormand, która wcieliła się w nieposkromioną matkę, trwającą na wojennej ścieżce z lokalną policją. Ta nie spocznie, póki sprawca morderstwa jej córki nie odpowie za tę zbrodnię.

8.   Interstellar

Kolejny tytuł i kolejny hit kinowy w bibliotece HBO Max. Ludzkość znajduje się na krawędzi – zmiany klimatyczne zmuszają ją do poszukiwania nowego domu. Całą nadzieję ulokowano w odkrytym właśnie tunelu czasoprzestrzennym.

9.   Incepcja

Christopher Nolan zaprasza nas do świata swoich (i cudzych) snów. Czyni to z pomocą Dominicka Cobba (Leonardo DiCaprio) – złodzieja sekretów, skrywanych w zakamarkach ludzkiego umysłu. Jego kolejnym celem stanie się incepcja – zaszczepienie myśli w świadomości.

10. Mroczny Rycerz

To trzecia z rzędu wizja reżyserska Nolana i kolejna odsłona Jokera w naszym zestawieniu filmów na HBO Max. Batman (Christian Bale) w zespół z porucznikiem Jimem Gordonem (Gary Oldman) i prokuratorem Harveyem Dentem (Aaron Eckhart) stawiają czoła Jokerowi (Heath Ledger), siejącemu ferment w Gotham City.

Najlepsze filmy HBO Max Originals i HBO Originals

1.   King Richard: Zwycięska rodzina

Pierwsza z propozycji od HBO Originals to opowieść o losach rodziny Williamsów, z której wywodzą się Venus i Serena – światowej sławy tenisistki. Niniejszy tytuł zdradza kulisy ich drogi do sukcesu, w szczególności zaś rolę, jaką odegrał w niej ojciec rodzeństwa – Richard (Will Smith).

2.   Wszyscy święci New Jersey

Wraz z prequelem kultowego serialu HBO – Rodzina Soprano – przenosimy się do Newark z lat 60. Poznajemy tam Anthony’ego, znanego później jako szef mafii – Tony Soprano – którego wejście w dorosłość zbiega się z wielką wojną gangów. 

3.   Judasz i Czarny Mesjasz

Ten biograficzny dramat kryminalny traktuje o rozdziale amerykańskiej historii, związanym z działalnością Partii Czarnych Panter. Oto William O’Neal – informator FBI – przenika do jej struktur, stając przed trudnym, życiowym wyborem.

4.   Bez gwałtownych ruchów

Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Na własnej skórze przekonali się o tym bohaterowie kolejnego filmu HBO Max Original. Fiasko jednej z ich przestępczych akcji stanie się okazją do zagłębienia się w tkanki podzielonego rasowo Detroit.

5.   Warm Springs

Warm Springs odsłania przed szerszą publiką mało znaną historię człowieka, którego zna cały świat. W czasach, w których polio uznaje się za karę boską, zapada na nie Franklin Delano Roosevelt. Ratunku poszukuje w przeprowadzce na prowincję.

6.   Jack, jakiego nie znacie

HBO Originals nie unika również trudnych tematów. Dowodem na to jest niniejszy tytuł, traktujący o walce, jaką stoczył Jack Kevorkian (Al Pacino) – amerykański lekarz – celem legalizacji eutanazji.

7.   Nieśmiertelny

Nieśmiertelny – spin-off popularnego serialu Gomorra – jak w soczewce skupia losy Ciro Di Marzio. Historia dziejąca się pomiędzy Neapolem w latach 1980 a Rygą dzisiaj jest dialogiem pomiędzy przeszłością Ciro, jako sieroty i dzisiaj jako wygnańcem.

8.   Królowie Charm City

Przynależność do Midnight Clique – klubu motocyklowego z Baltimore – dla kilkunastoletniego Mouse’a jest największym marzeniem. Kiedy stojący na jego czele Blax bierze go pod swoje skrzydła, chłopak wpada jednak w niemałe tarapaty.

9.   Śmiertelna cisza (1997)

Opuszczona rzeźnia, grupa niemych dzieci-zakładników, niebezpieczni przestępcy i jeden człowiek – John Potter (James Garner) – w roli negocjatora. Śmiertelna cisza mimo upływu lat, wciąż nie zwalnia tempa.

10. Syn swego kraju

Niepokorny Afroamerykanin – Bigger Thomas (Ashton Sanders) – wciąż czeka na swoją szansę od losu. Zostając kierowcą bogatego biznesmena – Willa Daltona (Bill Camp) – wkracza do zupełnie innego świata. Nie oznacza to jednak, że od teraz jego życie będzie łatwiejsze.

Zapowiedzi i premiery HBO Max

Rok 2022 na HBO Max zapowiada się naprawdę ciekawie. Jeszcze w kwietniu w serwisie zagoszczą Spiderman: Homecoming (23/04/2022) i najgłośniejsza w ostatnim czasie premiera kinowa: Batman z Robertem Pattinsonem w roli głównej (18/04/2022).

Od 7 kwietnia w kinach oglądać możemy Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Co za tym idzie, jak zawsze na około 45 dni od premiery można spodziewać się jego dostępności w formacie VOD na HBO Max.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innej głośnej produkcji – Elvisa Baza Luhrmanna której debiut kinowy zaplanowano w Stanach Zjednoczonych na czerwiec tego roku.

Z myślą o premierze bezpośrednio na HBO Max powstała zaś Batgirl z tytułową suberbohaterką od DC Comics. Jej dokładnej daty wciąż jednak nie znamy.

9 września w kinach (i odpowiednio później na HBO Max) poszukiwać możemy ekranizacji dzieła Stephena Kinga – Miasteczka Salem. Za tytułem stoi Gary Dauberman, kojarzony z tytułami, takimi jak Annabelle, To czy Zakonnica, co rodzi spore oczekiwania co do dreszczyku emocji podczas seansu.

Na liście oczekujących znajduje się również kolejna pozycja od DC Comics – Black Adam – z datą premiery kinowej wyznaczoną na 21 października i późniejszą premierą VOD.

A to wciąż nie wszystko! Zdecydowanie jest więc na co czekać. Życzymy zatem cierpliwości i braku jakichkolwiek opóźnień.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.