Sofia Vergara jako matka chrzestna kolumbijskiej mafii w miniserialu „Griselda” od twórców „Narcos”

22.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Sofia Vergara jako matka chrzestna kolumbijskiej mafii w miniserialu „Griselda” od twórców „Narcos”
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Narkotykowe uniwersum Netflixa niebawem rozbuduje się o kolejny tytuł. Mowa o serialu “Griselda”, poświęconym postaci Kokainowej Matki Chrzestnej, Griseldy Blanco. W roli głównej Sofia Vergara.

Griselda – nowy serial Netflixa od twórców Narcos

Fani true crime doczekali się kolejnej, obiecującej zapowiedzi Netflixa. Do biblioteki serwisu zmierza bowiem nowy serial, rozwijający uniwersum, nakreślone do tej pory przez “Narcos” i “Narcos: Meksyk”. 

Mowa o serii “Griselda”, której bohaterką uczyniono Griseldę Blanco – narkotykową królową i strażniczkę własnego, domowego ogniska, która stanęła na czele jednego z najbardziej dochodowych karteli w dziejach. Kobieta cechowała się intrygującą mieszanką charakterologiczną: z jednej strony oddana matka, z drugiej – legendarna przestępczyni na skalę, której do tej pory narkotykowy świat jeszcze nie widział. Stąd też zresztą przydomek “Matki Chrzestnej”, który z czasem do niej przylgnął.

Griselda – obsada i twórcy 

“Griselda”, początkowo zapowiadana jako spin-off serialu “Narcos”, koniec końców stanowi niezależną produkcję. Oprócz wątku przestępczości narkotykowej ze wspomnianymi powyżej tytułami łączy ją jednak grono odpowiedzialnych za jej powstanie twórców, wśród których znaleźli się m.in.: Carlo Bernard i Doug Miro, stojący za oryginalną serią, a obecnie piastujący stanowisko producentów wykonawczych. Twórczynią serii jest Ingrid Escajeda (“Silos”, “Justified: Bez przebaczenia”, “Imperium”).

W roli głównej wystąpiła Sofia Vergara, którą możecie kojarzyć z występów w produkcjach, takich jak „Współczesna rodzina”, “Gorący pościg”, „Sylwester w Nowym Jorku” czy „Maczeta zabija”. W obsadzie znaleźli się również m.in. Alberto Guerra, Vanessa Ferlito, Alberto Ammann, Christian Tappan, Diego Trujillo, Paulina Davila i Gabriel Sloyer.

Kiedy premiera?

“Griselda” na Netfliksie zadebiutuje w styczniu 2024 roku i liczyć będzie 6 odcinków.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.