Gra w karty Wzmacniacz – zadbajmy o relacje z bliskimi i rozwój osobisty

03.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Gra w karty Wzmacniacz – zadbajmy o relacje z bliskimi i rozwój osobisty
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Planszówki i gry karciane stały się dla wielu osób odskocznią od świata wirtualnego. Każdy z nas potrzebuje odcięcia się od ekranu monitora lub telefonu, od tego wirtualnego świata przepełnionego informacjami, reklamami, mediami społecznościowymi. Warto zatem szukać czasu dla siebie, dbać o wewnętrzny spokój oraz rozmawiać i budować relacje z bliskimi.

Gra Wzmacniacz powstała z myślą o tym, aby nam to zadanie ułatwić. Czy to w towarzystwie, czy przy samodzielnej rozgrywce – ważny jest każdy gracz, to co ona ma do powiedzenia, to co czuje. Jak to działa i czy ta gra rzeczywiście pomoże nam budować relacje i poczucie własnej wartości?

Gra kreatywna Wzmacniacz – jak wygląda zestaw?

Gra Wzmacniacz składa się z 52 kart, na których znajdują się tematy do rozmów oraz zadania kreatywne (aż 260 pytań oraz 260 zdań wzmacniających). Każda karta do gry przedstawia bardzo ładną ilustrację oraz hasło przewodnie. Na jej odwrocie znajduje się ten tajemniczy wzmacniacz – to on dodaje odwagi albo podsuwa pomysł, który pobudza kreatywność.

Wzmacniacze to pytania pomocnicze oraz zadania kreatywne. Pomagają one podejść do tematu w inny sposób, a także ułatwiają rozmowę o danym temacie.

To więcej niż gra. Jakie korzyści daje Wzmacniacz?

Gra Wzmacniacz jest przede wszystkim bardzo pozytywna, tworzy przyjazny klimat, miłą i radosną atmosferę.

Karty do gry Wzmacniacz podsuwają dużo ciekawych tematów do rozmów, pozwalają wyrazić swoje zdanie i podzielić się doświadczeniami.

Dodatkowo koncepcja gry rozwinięta jest w sposób, który pomaga uporządkować myśli i porozmawiać na najróżniejsze tematy poznając perspektywę innych graczy. Każdy gracz może głośno powiedzieć, co czuje, a przy tym rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. W tej grze każdy poczuje, że jego zdanie jest ważne i każdy gracz jest ważny.

Podsumowując, ta gra pozwala na rozwijanie relacji z bliskimi osobami, daje też okazje do rozmów na ważne tematy praktycznie z każdym. Tematyka kart Wzmacniacz dotyczy między innymi:

 • Rozwoju osobistego
 • Budowania relacji
 • Motywacji
 • Szczęścia
 • Samoakceptacji
 • Odwagi
 • Pracy
 • Nawyków
 • Odpoczynku

Jak grać? Jak wygląda rozgrywka?

Tutaj masz do wyboru dwa sposoby gry w karty Wzmacniacz. Zasady rozgrywki są bardzo proste.

Rozgrywka wieloosobowa

Z talii 52 kart gracz może wybrać samodzielnie kartę, o której chce rozmawiać. Może to być coś, co go aktualnie interesuje, albo po prostu czuje potrzebę porozmawiania o danym temacie. Może też wybrać losowo kartę, bo jednak wybór wśród 52 kart może czasem stanowić spore wyzwanie. Na każdej karcie mamy temat, na który składa się: ilustracja oraz hasło tematyczne. Z tyłu znajduje się tytułowy wzmacniacz, który wspiera gracza dodatkowymi pytaniami lub zadaniami kreatywnymi.

Rozgrywka samodzielna

Wzmacniacz sprawdza się również jako gra 1 osobowa. Przy takiej rozgrywce jest ona elementem samorozwoju. Wybierasz kartę i sam ze sobą rozpoczynasz dyskusję – dokładnie i na spokojnie możesz sobie wszystko przemyśleć. To świetna metoda, aby się wyciszyć, znaleźć czas dla siebie, podyskutować na ważne tematy z sobą samym.

Dla kogo?

Zacznijmy od tego, dla kogo stworzona jest koncepcja gry, bo potencjalny zakres odbiorców jest bardzo szeroki. Owszem są to popularne karty dla dzieci, ale nie tylko. A więc kto zagra we Wzmacniacz?

 • Młodzież i dzieci (6-12+) – dzieci oraz młodzież są na etapie budowania swojej samooceny, jednak często trudno im o tym rozmawiać, czy to w grupie rówieśników, czy z dorosłymi – potrzebują pomocy, aby w delikatny i nienachalny sposób móc się otworzyć. Ta gra zdecydowanie to ułatwia.
 • Rodziców, dziadków, babci, opiekunów i dzieci – karty pomagają porozmawiać z dzieckiem o ważnych tematach. Skupić jego uwagę i ułatwić dorosłemu rozmowę z dzieckiem.
 • Dorosłych i rodziców – gra łączy pokolenia, dając podstawę do rozmów na często pomijane tematy.
 • Wychowawców, edukatorów, pedagogów, nauczycieli plastyki – gra pomaga budować fundamenty własnej osobowości dziecka. W sposób przyjazny i interesujący tworzyć przyjazną atmosferę rozmowy, która rozwija dziecko oraz wspiera jego kreatywność.
 • Grupa kobiet lub mężczyzn – gra pomaga budować relacje między różnymi grupami, znaleźć łatwiejszy sposób na to, aby rozmawiać o ważnych tematach, jednocześnie budując poczucie wartości każdego gracza.

Nie tylko dla rodziny i przyjaciół – gdzie jeszcze sprawdzi się Wzmacniacz?

Trzeba zaznaczyć, że gra Wzmacniacz powstała nie tylko z myślą o budowaniu relacji z osobami bliskimi, do których zalicza się rodzina, dzieci, przyjaciele, znajomi. To również świetny trening umiejętności społecznych, które doskonale sprawdzają się np. podczas budowania relacji wśród pracowników. W przyjaznej atmosferze można poznać inne osoby, ale też przedstawić siebie od innej strony niż wywiązywanie się z zadań związanych z pracą. Celem gry jest poprawa komunikacji, która pozwoli każdemu poczuć się lepiej i pewniej, a to przekłada się na lepsze relacje podczas współpracy i działań w grupie.

Projekt Wzmacniacz

Gra w karty Wzmacniacz

Gra Wzmacniacz powstała w ramach projektu Wzmacniacz. Projekt ten ma na celu wspieranie rozwoju osobistego przez działania kreatywne. Współtworzą go: Agnieszka Pietrzykowska, Monika Buczkowska, Urszula Ruszczyńska oraz Anna Zachel-Staniszewska. O tym, jak powstał ten pomysł oraz jak wyglądała praca nad jego sukcesem, przeczytacie na stronie projektu.

Wzmacniacz – warto kupić?

Siłą gry Wzmacniacz są proste zasady gry, co sprawia, że jest to gra dla każdego. To doskonały wybór, gdy chcecie mieć pod ręką proste gry karciane, dopasowane do każdej grupy wiekowej. Charakter rozgrywki jest otoczony przyjazną atmosferą, nastawiony na skupienie się na pozytywnych elementach i szczęściu w życiu. Największym atutem Wzmacniacza jest jednak wartość rozgrywki, bo tutaj mamy szereg korzyści takich jak:

 • wzmacnianie więzi rodzinnych,
 • budowanie lub wzmacnianie poczucia własnej wartości,
 • wzrost samoświadomości i samoakceptacji,
 • rozwijanie kreatywności.

Wzmacniacz daje nam okazje do rozmów, że często są odkładane na później lub w ogóle nie są poruszane. Koncepcja gry Wzmacniacz to doskonałe wsparcie psychologiczne, co potwierdza patronat Newsweek Psychologia.

Z pewnością warto mieć Wzmacniacz w swojej kolekcji planszówek i karcianek. Szczególnie gdy szukacie gry, która jest łatwa do opanowania, łączy pokolenia oraz wspiera rozwój dzieci i dorosłych.

 • Pobudza kreatywność
 • Wspomaga rozwój
 • Łatwy i przyjazny sposób gry
 • Zarówno dla dzieci jak i dorosłych
 • Gra łącząca pokolenia
 • Możliwość jednoosobowej rozgrywki

Mogą Cię zainteresować:

Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.