Nowy wygląd poczty Gmail już dostępny dla wszystkich

03.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy wygląd poczty Gmail już dostępny dla wszystkich
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

O planach wprowadzenia nowego wyglądu strony internetowej poczty Google wiedzieliśmy już od lutego. Zmiany w Gmail to nie tylko kwestia wizualna. Poza odświeżeniem wyglądu usługa poczty elektronicznej integruje się z Google Workspace. Po wprowadzeniu zmian, co powinno nastąpić w trakcie kilku dni, korzystanie z komunikatorów stanie się bardziej intuicyjne.

Zmiany w Gmail – poczta, Chat, Meet i Spaces w jednym miejscu

Choć Google zapowiadało zmiany w Gmail jeszcze w lutym 2022 roku, wciąż nie doczekaliśmy się ich. Początkowo mogło się wydawać, że odświeżeniu ulegnie jedynie wygląd klienta poczty e-mail w przeglądarce. Jak się jednak okazuje, głównym celem przeprowadzanej zmiany jest lepsza integracja z innymi usługami Google.

Poczta Gmail lepiej zintegrowana z Google Workspace

Poczta Gmail łączy się z Google Meet, Spaces i Chat.

Teraz przejście do usługi jednego z komunikatorów będzie więc możliwe bezpośrednio z poziomu poczty Gmail. Pozwoli na to wygodny pasek nawigacyjny, standardowo znajdujący się po lewej stronie okna poczty. Teraz nie będzie się jednak odwoływał wyłącznie do narzędzi w samej poczcie (np. możliwość przełączania między skrzynkami, spamem, czy wiadomościami roboczymi). W lewej części ekranu zobaczymy przyciski pozwalające szybko przełączać się między usługami:

  • Gmail
  • Chat
  • Spaces
  • Meet

Jeden pasek wyszukiwania dla każdej usługi Google Workspace

Pasek wyszukiwania w górnej części okna poczty Gmail również ulega zmianie. W nowej wersji klienta poczty w przeglądarce pasek pozwoli bowiem na wyszukiwanie wpisanych treści w każdej z usług. Powinno to znacznie przyspieszyć pracę czy komunikację ze znajomymi. Treści wpisane w pasku wyszukiwania mogą bowiem odnosić się już nie tylko do poczty, ale też do historii czatów czy załączników w Google Meet.

Kosmetyczne zmiany wizualne w nowej poczcie Gmail

Zmiany w Gmail to też oczywiście odświeżenie wyglądu. Nowe e-maile zostały lepiej wyróżnione, natomiast w przypadku nowych wiadomości Google Chat pojawiają się dymki z ikoną kontaktu.

zmiany w gmail

Strona Gmail w przeglądarce internetowej jest też bardziej czytelna, gdy uruchomimy ją na tablecie lub smartfonie. Wygląd swojego okna poczty Gmail można też będzie modyfikować, m.in. ustawiając tryb ciemny. W Ustawieniach można też wrócić do dotychczasowego wyglądu klienta poczty.

zmiany w gmail

Może zainteresują Cię też te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.