Google Pixel Tablet ma być domowym centrum dowodzenia. Kiedy premiera?

21.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Google Pixel Tablet ma być domowym centrum dowodzenia. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Seria smartfonów Google Pixel uznawana jest przez wiele osób za wzorzec urządzenia tego typu. W każdej kolejnej generacji znajdziemy tam dobry wyświetlacz, wysokiej klasy aparaty fotograficzne i wydajne podzespoły. Dla klientów często najważniejszy jest jednak czysty system operacyjny Android i długie wsparcie Google. Wkrótce zwolennicy urządzeń Google dostaną kolejną „zabawkę”. Pixel Tablet został właśnie oficjalnie zapowiedziany przez amerykańskiego giganta.

Google Pixel Tablet trafi na rynek jeszcze w tym roku

Na oficjalnej stronie Google przeczytamy, że Pixel Tablet trafi do sprzedaży jeszcze w 2023 roku. Google, tworzące zarówno oprogramowanie, jak i same urządzenia, twierdzi, że ich smartfony z serii Pixel to najlepsze urządzenia na rynku. Tego samego mamy się spodziewać również w przypadku sprzętu ze znacznie większym ekranem.

Za wydajność Google Pixel Tablet ma odpowiadać najnowszy procesor Tensor G2.

Nie jest to chipset, który może pod względem osiągów konkurować ze Snapdragonem 8 Gen 2. Ciężko jednak zarzucić układowi, aby był wolny, czy prądożerny. Nie jest najmocniejszym układem na rynku, ale do czołówki pod tym względem musimy go zaliczyć.

Zapowiedź Google Pixel Tablet

Inteligentny dom i Google Pixel Tablet utworzą zgrany duet?

Google twierdzi, że wymyśliło tablet na nowo. Pixel Tablet ma się więc różnić od konkurencji. Według producenta tablet powinien być dostępny dla swojego użytkownika 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ich zdaniem Pixel Tablet ma też pomagać w obsłudze domowych urządzeń, czy systemu smart home. W tym celu tablet otrzymamy w zestawie ze stacją dokującą. Pełni jednocześnie rolę podstawki i ładowarki, ma też głośniki. Całość współpracuje z Asystentem Google i innym oprogramowaniem amerykańskiej firmy. Ciekawy pomysł, zapewne okaże się dość funkcjonalny. Ciężko jednak nazwać to prawdziwą rewolucją.

Stacja dokująca nie będzie oczywiście częścią standardowego zestawu sprzedażowego. Musimy ją dokupić. Podobnie wygląda zresztą kwestia obecności ładowarki, do której podepniemy kabel USB-C. Klienci mogą ją dokupić za 25$, cena stacji dokującej nie jest jeszcze znana.

Pixel Tablet może stać się domowym centrum dowodzenia. Posłuży do obsługi światła, ogrzewania, czy do włączenia muzyki.

Dziś podobną funkcję pełni Google Nest – ekran do zarządzania inteligentnym domem. Pixel Tablet dorzuci do tego standardowe funkcjonalności znane z urządzeń z Androidem.

Choć to bardzo przydatne funkcje, trzeba dodać, że są dostępne także w… każdym innym tablecie. Możemy tylko domniemywać, że parując ze sobą wiele urządzeń z logo Google otrzymamy jakieś dodatkowe funkcjonalności. Podobne rozwiązania stosują już między innymi Apple, czy Samsung. Wszystko to ma na celu zachęcić użytkownika do kupowania kolejnych sprzętów zintegrowanych ze środowiskiem danego producenta.

Kiery premiera Google Pixel Tablet

Kiedy premiera Google Pixel Tablet?

Z internetowych doniesień dowiadujemy się, że Google Pixel Tablet trafi na rynek w kilku wariantach. Mają mieć 8 GB RAM i różną pojemność dysku na dane (128 lub 256 GB). Sprzęt oczywiście będzie pracował pod kontrolą „czystego” systemu Android 13. Podobnie, jak w przypadku smartfonów Google Pixel, możemy spodziewać się długiego wsparcia aktualizacjami. Jego cena ma się wahać między 600 a 650 euro.

Premiera tabletu z logo Google ma się odbyć 10 maja 2023 roku w ramach wydarzenia Google I/O.

Wtedy też powinniśmy poznać składanego Google Pixel Fold. Zapowiedział to sam Jon Prosser. Podał też informację, że pierwszy „składak” marki trafi do sprzedaży 27 czerwca tego roku w cenie zaczynającej się od 1799 dolarów.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.