Search icon

Co już wiemy o nowych flagowcach Google Pixel 7 i 7 Pro?

09.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Co już wiemy o nowych flagowcach Google Pixel 7 i 7 Pro?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Poprzednia wersja smartfona Google – Pixel 6, nie była tym, czego oczekiwali użytkownicy. Niestety miała pewne bolączki, jak przeciętna wydajność w podstawowej wersji, czy problemy z pracą na baterii. Google ma nadal ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o nowe Pixele.

Wiele rzeczy zmieni się, w tym między innymi budowa lub ekrany obsługujące częstotliwość odświeżania 120Hz. Google Pixel 7 i 7 Pro mają pojawić się na rynku znacznie wcześniej, niż spodziewali się tego recenzenci i oczekujący klienci. Dodatkowo te modele nie będą najdroższymi wyborami – androidowy “iPhone” może wiele w ten sposób zyskać.

Jak rozwinięto design z Google Pixel 6 w Pixelu 7 i 7 Pro? Zmiany na lepsze!

Najnowsze rendery Google Pixel 7 pokazują największą zmianę tego modelu względem poprzednika. Design nie jest wynajdywaniem koła na nowo. To znana dobrze bryła Pixel 6, jednak wykonana w znacznie smuklejszym, minimalistycznym i nowoczesnym stylu.

google pixel 7 - widok z boku

Przód urządzenia nie uległ dużej zmianie. Wykorzystano mniejszy ekran o przekątnej 6,3 cala, producent zdecydował się na matrycę OLED. Większy wyświetlacz będzie w Google Pixel 7 Pro, czyli 6,7 cala. Z przodu wyróżniają się dwie zmiany. Smartfon posiada minimalnie zagięty ekran oraz cieńsze ramki. Daje to efekt „premium”, co nie było tak oczywiste przy Pixelu 6.

design nowego google pixel 7

Plecy nowych smartfonów Google są pewną kontynuacją tyłu poprzedniego modelu. Poczyniono mimo wszystko pewne zmiany. Producent zainstalował dwa aparaty, które są świetnie wkomponowane w wyspę na mocno wyróżniającej się listwie. Google Pixel 7 i 7 Pro będą bardziej nowoczesne, minimalistyczne oraz przede wszystkim pasujące do prawdziwego flagowca. Znane obecnie, dostępne kolory obudowy to czarny, koralowy, niebieski, a także biały.

Parametry nowych flagowców od Google – Pixel 7 i Pixel 7 Pro

Specyfikacja Pixela 7 i 7 Pro będzie bezpośrednim ulepszeniem poprzednika. Oznacza to przede wszystkim, że producent zdecydował się na lepsze podzespoły, o których niestety niewiele obecnie wiadomo. Przesłanki wskazują jednak na wykorzystanie przez producenta chipsetu Tensor drugiej generacji.

Google Pixel 7 będzie dostępny w trzech wariantach, jeśli chodzi o ilość dostępnej pamięci na dane: 128, 256 lub 512 GB. Różnice pojawią się także oczywiście w cenie. Nowa generacja smartfonów będzie jednak z pewnością znacznie wydajniejsza, niż starszy Google Pixel 6 Pro czy standardowy Pixel 6. Producent zadbał także o pojemną baterię – teraz będzie to około 5000 mAh.

parametry google pixel 7

Wyświetlacze o topowych parametrach w nowej serii smartfonów

Producent zdecydował się również na ciekawy dobór ekranów w najnowszym telefonie. Google Pixel 7 oferuje 6,3-calową matrycę OLED z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Oznacza to przede wszystkim topową jakość obrazu i można być pewnym także wysokiej rozdzielczości QHD, a to przekłada się na komfortowe przeglądanie treści. Ramki wokół ekranu będą w tym modelu mniejsze, niż przy poprzedniku.

Google Pixel 7 Pro posiada natomiast 6,7-calowy ekran LPTO, który wyróżnia się wyższą częstotliwością odświeżania – aż 120 Hz. Na górze wyświetlacza znajduje się mała kropka z obiektywem, ponieważ takie rozwiązanie zajmuje mniej miejsca niż standardowy notch. W tej konfiguracji smartfon będzie idealnym wyborem do codziennego przeglądania treści, gier mobilnych czy oglądania filmów.

Czy Google Pixel 7 i 7 Pro będą miały ukryty pod ekranem aparat?

Google Pixel 7 Pro posiada trzy obiektywy – główny, ultraszeroki i telefoto. W przypadku niższej wersji, czyli Pixela 7 wykorzystano już tylko dwie kamery. Według przesłanek oferują one 50 Mpix w przypadku głównej i ultra szerokiej oraz 8 Mpix dla przedniego obiektywu.

aparaty w google pixel 7

Dokładne wartości nie są znane. Według portali technologicznych oraz recenzentów – można spodziewać się lepszej jakości zdjęć w przypadku Pixela 7 i 7 Pro, niż przy Google Pixel 6 oraz 6 Pro. Niestety nie ma wciąż oficjalnych informacji dotyczących kamery pod ekranem.

Kiedy będzie można kupić nowe smartfony od Google?

Nowy telefon od Google będzie możliwy do zakupu dopiero jesienią 2022 roku. Dokładne terminy nie są na ten moment znane. W przypadku Pixela 7 data premiery może zostać ujawniona podczas wydarzenia Google I/O 2022, które odbędzie się 11 maja. Wtedy producent planuje pokazać gotowy sprzęt. Niektóre przesłanki mówią jednak dokładniej kiedy premiera Google Pixel 7 – wskazują na październik tego roku.

google pixel 7 - wygląd

Cena Pixela 7 i 7 Pro – przewidywania i plotki

Jak wygląda cena, jeśli chodzi o nowy telefon? Tutaj wiele się nie zmienia względem Google Pixel 6 oraz Pixel 6 Pro. Koszt smartfona będzie bardzo podobny. Cena Google Pixel 6 Pro wynosi obecnie 899$ – w podstawowej wersji jest to 599$. Producent może zdecydować się na kilkaset droższe modele, jeśli chodzi o nową serię. Jeśli chodzi o Pixela 7, cena będzie wynosić około 699$ według przesłanek i plotek.

Pogłoski dotyczące najnowszej serii smartfonów od Google

Dość popularną wśród osób czekających na nowego Pixela plotką jest to, że ma on posiadać kamerę selfie pod ekranem. Takie rozwiązanie wykorzystuje kilka telefonów na rynku, jednak wciąż nie należy ono do bardzo popularnych. Według niektórych pogłosek Google ma pozostawić takie same kamery, jak w poprzednich smartfonach – mimo wszystko będą to nowe elementy.

plotki o nowych flagowcach od google

Wciąż jako plotka pozostaje wykorzystanie nowego chipsetu Tensor drugiej generacji, co ma zapewnić ogromny skok wydajności. Google potwierdzi oficjalnie konfigurację, jeśli chodzi o telefon na wydarzeniu I/O w maju 2022. Obecnie wiadomo, że procesory mają pochodzić spod skrzydeł Samsunga.

Czy nowe telefony spełnią oczekiwania?

W sieci mówi się także o implementacji funkcji szybkiego ładowania oraz lepszej optymalizacji pracy na baterii. Poprzednie smartfony Google miały z tymi kwestiami pewne problemy. Plotki, recenzenci oraz sami użytkownicy liczą na taką zmianę. Oficjalnej informacji Google News wciąż nie ma. Mimo wszystko w sieci jest to popularna plotka i producent zdecydowanie poczynił zmiany, jeśli chodzi o optymalizację pracy urządzenia. Problemami w poprzednich smartfonach był także czytnik linii papilarnych oraz niewystarczająco jasny ekran. Te problemy także zapewne zostaną rozwiązane przez producenta. W sieci użytkownicy publicznie informują Google o oczekiwaniach.

Może Cię zainteresować:

Fan gier cRPG, klimatycznych uniwersum i dobrej fabuły. Poszukiwacz najlepszego stosunku cena/jakość. Najpierw pisał prace domowe, teraz pisze artykuły. Prywatnie bloger, maruda oraz niepraktykujący pasjonat zdrowego żywienia i sportów walki.