Google Pixel 6 – specyfikacja, cena i data premiery

10.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Google Pixel 6 – specyfikacja, cena i data premiery
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiery smartfonów Google Pixel śmiało możemy porównać do wydarzeń Apple, na których prezentowane są najnowsze iPhone’y. W świecie Androida to właśnie urządzenia serii Pixel – z najnowszym Google Pixel 6 na czele, którego premiera zbliża się wielkimi krokami, można nazwać flagowcami. Wszystko, co do tej pory wiemy o Google Pixel 6 – specyfikacja, cena i inne nowości zgromadziliśmy dla Was w jednym miejscu.

Spis treści:

Google Pixel 6 i 6 Pro to smartfony z Androidem z najwyższej półki. Jednocześnie to bezpośrednia konkurencja najnowszych iPhone’ów 13 i 13 Pro.

Czym są telefony Google Pixel?

Historia smartfonów Google Pixel sięga 2016 roku, kiedy Google zaprezentowało pierwsze urządzenie z tej serii. Wówczas do wyboru był Pixel oraz Pixel XL. Oba pracowały pod kontrolą Android 7.0.

Smartfony Google Pixel od początku istnienia miały być najlepszymi smartfonami z Androidem. Każdej generacji udaje się spełnić to założenie.

To, co ma wyróżniać smartfony Google na tle konkurencji to fakt, że są produkowane przez producenta Androida. Takie podejście sprawdziło się doskonale w przypadku Apple, które jednocześnie dostarcza iPhone’y i dedykowany im iOS.

Kiedy premiera Google Pixel 6?

Premiera Google Pixel 6 nastąpi już wkrótce, bo 19 października o godzinie 19:00.

Wydarzenie odbędzie się w formie on-line, a dla niecierpliwych Google przygotowało stronę, na której w interaktywnej formie prezentują się zmiany w nowym Android 12.

Dowiedz się więcej o nowościach w Android 12:
Android 12 – wszystkie zmiany, nowości i wygląd systemu Google

Oprócz prezentacji podstawowego Pixel 6, pojawi się również Google Pixel 6 Pro – premiera tego modelu nastąpi tego samego dnia.

Wygląd Google Pixel 6

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to pasek na pleckach telefonu, w którym umieszczono obiektywy. Jego wygląd to oczywiście kwestia dyskusyjna, ale trzeba przyznać, że na tle konkurencyjnych “wysp” na aparaty – to zaskakujące rozwiązanie.

“Garb” na obiektywy z tyłu Google Pixel 6 to duże zaskoczenie. Z takim wzornictwem nie spotkaliśmy się u konkurencji.

premiera google pixel 6

Bryła Pixel 6 względem 5 jest bardziej prostokątna, ramki są teraz mniej zaokrąglone.

Przód urządzenia stanowi duży wyświetlacz (6,4” lub 6,71” dla 6 Pro) z cienkimi ramkami wokół ekranu. Przedni aparat umieszczono centralnie u góry w okrągłym wycięciu, a czytnik linii papilarnych trafił pod ekran.

Dostępne wersje kolorystyczne Google Pixel 6:

 • Różowy
 • Szary
 • Czarny
google pixel 6 pro specyfikacja
Google Pixel 6

Wymiary Google Pixel 6 to 158 x 74 x 9 mm (11,6 z wyspą aparatów), natomiast Pixel 6 Pro: 164 x 76 x 9 mm (11,5 mm z wyspą aparatów).

Specyfikacja Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Jeśli plotki i doniesienia potwierdzą się w 100% – w Google Pixel 6 (Pro) specyfikacja będzie naprawdę dobra.

 • Wyświetlacz: W podstawowym modelu będzie to ekran OLED 6,4” (90Hz). Wersja 6 Pro również zostanie wyposażona w ekran OLED 6,71” (120Hz) o rozdzielczości QHD.
 • RAM: Wybór nie będzie duży: Google Pixel 6 będzie oferowany w wariancie 8GB, z kolei 6 Pro – 12GB.
 • Pamięć: Przestrzeń na pliki w obu nowych Pixelach to odpowiednio: 128/256GB w Pixel 6 oraz 128/256/512GB w wersji 6 Pro.
 • Aparaty: Google Pixel 6 posiada dwa obiektywy z tyłu: 50MP (szerokokątny) + 12MP (ultraszerokokątny) oraz przedni 8MP. W Pixelu 6 Pro dodatkowo znajdzie się teleobiektyw 48MP, (przedni będzie mieć 12MP).
 • Bateria: Czas pracy na baterii jest nieznany, ale Google Pixel 6 będzie posiadał akumulator o pojemności 4614mAh, z kolei 6 Pro aż 5000mAh.
 • Procesor Tensor: To najistotniejsza nowość, która pojawi się w nowych Pixelach. Tensor jest autorskim chipem produkowanym przez Google w 5nm procesie. Choć jego wydajność jest tajemnicą – mówi się o wynikach zbliżonych do Snapdragona 888 lub 865.
google pixel 6 procesor
Procesor Tensor

Jakie zdjęcia będzie robił Google Pixel 6?

W ostatnim czasie pojawiły się przecieki ze zdjęciami wykonanymi przez Google Pixel 6. Choć widać, że zostały wykonane przez amatora – zaobserwujemy, jak Pixel 6 radzi sobie z ciemnymi miejscami.

Zdjęcia z Google Pixel 6 powinny być wyraźne, nasycone kolorami i przede wszystkim szczegółowe w trudnych warunkach oświetleniowych.

Inne funkcje Google Pixel 6

 • Nagrywanie filmów w 4K aparatem do selfie.
 • Tylna kamera w Pixel 6 może być wykorzystana do pomiaru tętna.
 • Procesor Tensor umożliwi przetwarzanie dźwięku w urządzeniu, bez konieczności przesyłania go do sieci – ułatwi to korzystanie z Asystenta Google.
 • Uczenie maszynowe (machine learning) w Tensor będzie powiązane z algorytmami przetwarzania obrazu – zdjęcia wykonane Pixelem 6 mają być najlepszej możliwej jakości.
 • Usuwanie ze zdjęć wybranych obiektów (ludzi, budynków etc.).
 • 7x zoom przy nagrywaniu wideo w 60 fps.
 • Aktualizacja Google Fit w Android 12 pozwoli w nowych Pixelach kontrolować częstość oddechu przy użyciu przedniej kamery.
Google Fit - pomiar tętna
Google Fit – pomiar tętna

Cena Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro

 • Google Pixel 6 – cena zaczyna się od €649 (ok. 3000 PLN)
 • Google Pixel 6 Pro – cena podstawowego modelu to €899 (ok. 4000 zł)

Sam Rick Osterloh, wiceprezes ds. urządzeń i usług Google nazwał nowego Pixela “produktem premium”, zatem powinniśmy przygotować się na raczej wysokie ceny porównywalne do flagowców innych marek.

Czy Google Pixel 6 będzie można kupić w Polsce?

Niestety, jak w przypadku poprzednich generacji – Google Pixel 6 i 6 Pro nie będzie sprzedawany w Polsce za pośrednictwem oficjalnego sklepu Google.

google pixel 6

Możemy się spodziewać, że Google Pixel 6, kiedy tylko się pojawi – będzie dystrybuowany przez niektóre polskie sklepy, jednak jego cena będzie zdecydowanie wyższa, niż ogłoszona przez Google.

Mogą Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Miłośnik technologii użytkowej, mocno wgryziony w urządzenia Apple. Stara się znajdować pozytywy, gdzie pozornie ich nie ma jednocześnie punktując to, co zasługuje na krytykę. Prywatnie wielbiciel dobrej kawy i posiadacz zdecydowanie za dużej ilości perfumów.