Search icon

Narzędzia AI do generowania wideo z tekstu – TOP 5

05.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Narzędzia AI do generowania wideo z tekstu – TOP 5
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Generatory wideo z tekstu zasilane przez sztuczną inteligencję oferują coraz większe możliwości. Podobnie jak w przypadku generatorów graficznych, technologia bardzo szybko się rozwija. Dlatego warto zapoznać się z kilkoma ciekawymi narzędziami.

Co to jest generator wideo AI?

Generator wideo z tekstu to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji. Umożliwia automatyczne tworzenie filmu na podstawie opisu ułożonego przez użytkownika.

Wystarczy wpisać dowolną treść. Generator ją przeanalizuje, rozpozna słowa kluczowe, a następnie na ich podstawie stworzy wideo, które można edytować i wykorzystać.

Takie narzędzie świetnie sprawdza się do kreowania prostych, szablonowych filmików.

generator wideo AI

Duże znaczenie ma jakość wprowadzonego tekstu. Korzystanie z narzędzi zasilanych przez AI jest ekscytujące i na pewno to duże ułatwienie dla twórców. Jednak efekty nie zawsze mogą być takie, jak oczekujemy. Warto trochę poeksperymentować i opisać film do wygenerowania na różne sposoby.

Po co generator wideo z tekstu?

Wideo generatory AI z racji swoich ogromnych możliwości są niezwykle przydatne. Nie tylko dostarczają rozrywki, ale dodatkowo mogą być wykorzystane w innych celach.

Oto kilka zastosowań automatycznie generowanego wideo:

  • tworzenie filmów fabularnych i animacji,
  • krótkie filmy to ciekawe treści na media społecznościowe,
  • osoby prowadzące firmy docenią automatyczne tworzenie reklam i prezentacji,
  • można szybko wygenerować ciekawe filmy edukacyjne i instruktażowe na podstawie podręcznika.

Narzędzia AI do generowania wideo z tekstu – TOP 5

Gen-2

Gen-2

Gen-2 od Runway Research to obecnie najpotężniejszy generator wideo z tekstu.

Umiejętności sztucznej inteligencji rozwijają się bardzo szybko, zatem nadchodzące możliwości platform takich jak Gen-2 zapowiadają się fantastycznie.

Otrzymujemy tu dostęp do wielu różnych trybów. Gen-2 do wygenerowania filmu potrzebuje jedynie opisu. Jednak można również stworzyć wideo bazując na zdjęciu. I niekoniecznie trzeba opisywać, co ma się na nim dziać. Dołączając do tego kreowanie pełnego filmu z prostej animacji, możliwość nakładania masek, stylów oraz personalizację – mamy generator o wręcz niesamowitych możliwościach. Warto sprawdzić jego możliwości, a da się zrobić to bezpłatnie. Za darmo wygenerujemy 3 projekty wideo w rozdzielczości 720p. Chcąc odblokować więcej opcji trzeba wykupić subskrypcję za 12 dolarów miesięcznie. 

InVideo

InVideo
InVideo

InVideo to narzędzie do edycji wideo o sporych możliwościach. Ułatwia szybkie stworzenie projektu pod kątem konkretnej platformy, np. intro na YouTube. Mamy tutaj tysiące szablonów, filtry, dostęp do iStock i biblioteki muzycznej, zamianę tekstu na mowę, tworzenie filmów w różnych językach, rozbudowane opcje tworzenia wspólnych projektów w zespole. To tylko kilka z wielu możliwości tego praktycznego programu.

InVideo oferuje plan darmowy i płatny. Darmowy ma kilka ograniczeń, takich jak limit długości filmu czy nałożony znak wodny. Jednak wciąż oferuje naprawdę sporo i wielu użytkownikom taka wersja programu powinna wystarczyć. Plan płatny zaczyna się od 15 dolarów miesięcznie.

Pictory

Pictory
Pictory

Pictory to dobry generator, który bardzo szybko stworzy krótki film z tekstu. Nie potrzeba doświadczenia w edycji wideo, nawet początkujący poradzą sobie z obsługą programu.

Znajdziemy tu mnóstwo dodatkowych możliwości edycji, takich jak zmiana stylu i kolorystyki, czy dodawanie muzyki i animacji. Gotowy film można od razu udostępnić w mediach społecznościowych.

Każdy może za darmo przetestować wszystkie możliwości generatora. Pictory udostępnia bezpłatny plan próbny, oferujący stworzenie trzech projektów wideo. Każdy filmik będzie trwać maksymalnie 10 minut. Płatne plany zaczynają się od 19 dolarów za miesiąc użytkowania.

Lumen5

lumen
lumen5

Lumen5 to oprogramowanie do edycji wideo wyposażone w sztuczną inteligencję. To przyjazna i prosta w obsłudze platforma do generowania wysokiej jakości wideo. Umożliwia nie tylko edycję, ale też tworzenie filmów od zera.

Lumen5 bez problemu wygeneruje wideo z tekstu, a także stworzy filmy AI z wpisu na blogu lub artykułu. Znajdziemy tu również dużo gotowych szablonów, które można dowolnie personalizować. Dzięki integracji z mediami społecznościowymi, gotowy film można opublikować na Facebooku bezpośrednio z platformy.
Subskrypcje Lumen5 zaczynają się od 19 dolarów miesięcznie. Jednak entuzjaści wideo działający amatorsko mogą z platformy korzystać za darmo. Muszą liczyć się z kilkoma ograniczeniami: dostępna jest rozdzielczość 720p, a na film nałożony zostanie znak wodny z nazwą generatora.

Synthesia

synthesia
Synthesia

Synthesia to generator wideo AI, dzięki któremu stworzymy profesjonalnie wyglądający film w kilka minut. Dzięki tej platformie otrzymamy wideo z cyfrowo wygenerowaną osobą, mówiącą co tylko sobie zażyczymy. Można wybierać z ponad 125 awatarów lub stworzyć własny.

Synthesia obsługuje ponad 120 języków. Świetnie sprawdzi się w przypadku wszelkich filmów promocyjnych, instruktażowych i kursów.

Wersja darmowa jest okrojona i zapisuje film przysłonięty znakami wodnymi. Zatem po wypróbowaniu możliwości tego narzędzia, warto rozważyć wykupienie pełnego dostępu za 30 dolarów miesięcznie.

Generatory wideo AI – czy warto? Podsumowanie

Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwościami, jakie niesie sztuczna inteligencja. Wideo generatory na pewno pomogą zaoszczędzić sporo czasu osobom przygotowującym kursy i prezentacje. To również świetne narzędzia dla twórców publikujących na TikToku, YouTube czy Instagramie.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Uwielbia dobrą herbatę i śledzenie ciekawostek ze świata nowych technologii. Spokój znajduje w fotografii, ale nie przepada za plecakiem pełnym ciężkiego sprzętu. W wolnym czasie nałogowo kupuje nowe książki i czyta komiksy.