Narzędzia AI do generowania wideo z tekstu – TOP 10

28.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Narzędzia AI do generowania wideo z tekstu – TOP 10
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Generatory wideo z tekstu zasilane przez sztuczną inteligencję oferują coraz większe możliwości. Podobnie jak w przypadku generatorów graficznych, technologia bardzo szybko się rozwija. Dlatego warto zapoznać się z kilkoma ciekawymi narzędziami.

Co to jest generator wideo AI?

Generator wideo z tekstu to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji. Umożliwia automatyczne tworzenie filmu na podstawie opisu ułożonego przez użytkownika.

Wystarczy wpisać dowolną treść. Generator ją przeanalizuje, rozpozna słowa kluczowe, a następnie na ich podstawie stworzy wideo, które można edytować i wykorzystać.

Takie narzędzie świetnie sprawdza się do kreowania prostych, szablonowych filmików.

generator wideo AI

Duże znaczenie ma jakość wprowadzonego tekstu. Korzystanie z narzędzi zasilanych przez AI jest ekscytujące i na pewno to duże ułatwienie dla twórców. Jednak efekty nie zawsze mogą być takie, jak oczekujemy. Warto trochę poeksperymentować i opisać film do wygenerowania na różne sposoby.

Po co generator wideo z tekstu?

Wideo generatory AI z racji swoich ogromnych możliwości są niezwykle przydatne. Nie tylko dostarczają rozrywki, ale dodatkowo mogą być wykorzystane w innych celach.

Oto kilka zastosowań automatycznie generowanego wideo:

  • tworzenie filmów fabularnych i animacji,
  • krótkie filmy to ciekawe treści na media społecznościowe,
  • osoby prowadzące firmy docenią automatyczne tworzenie reklam i prezentacji,
  • można szybko wygenerować ciekawe filmy edukacyjne i instruktażowe na podstawie podręcznika.

Narzędzia AI do generowania wideo z tekstu – TOP 10

Sora

Sora

Sora to świetny generator tekstu na wideo od OpenAI, czyli twórców ChatGPT. Wystarczy dobrze opisać konkretną scenę, a otrzymamy realistyczny film w wysokiej jakości trwający do minuty. Istnieje też możliwość stworzenia wielu ujęć w jednym filmie. Ich jakość wizualna zostanie zachowana. Model językowy skutecznie analizuje wpisane polecenia, przez co „rozumie”, o co nam chodzi.

Ten generator wideo AI wciąż jest w fazie rozwoju, więc można zauważyć liczne niedoróbki. Zdarza mu się mieć problemy ze zrozumieniem fizyki sceny, trajektorii kamery albo miesza lewą stronę z prawą. Jednak jego możliwości robią spore wrażenie już teraz, więc warto poczekać na udostępnienie go większej liczbie użytkowników.

HeyGen

HeyGen

HeyGen oferuje liczne narzędzia do generowania wideo, dzięki którym szybko przygotujesz filmy reklamowe, instruktażowe, szkoleniowe, a także ciekawe prezentacje i mnóstwo treści na social media. To świetna pomoc dla wszelkich twórców wideo, którzy mogą znacząco ułatwić sobie pracę. Do wyboru jest sporo szablonów przyspieszających cały proces, a także możliwość szybkiego udostępnienia wygenerowanego filmu na różnych platformach.

Oprócz generowania wideo z tekstu w czasie rzeczywistym, HeyGen daje możliwość tworzenia awatarów AI, w tym spersonalizowanych. Warto przy okazji pokusić się o wykorzystanie swojego głosu do najróżniejszych projektów. Wystarczy nagrać próbkę głosu, a narzędzie dostosuje go do ruchu warg osoby występującej w filmie. Przydatą funkcją wartą wyróżnienia jest tłumaczenie wideo na różne języki.

Lumiere

Lumiere

Lumiere od Google to generator wideo AI potrafiący zarówno wykreować wideo z tekstu, jak i edytować film lub animować zdjęcie.

Twórcy podkreślają, że stworzone wideo będzie lepiej odwzorowywać czas i przestrzeń, a z tym AI wideo generatory nieraz mają problemy. Lumiere ma gwarantować film z bardziej różnorodnym i spójnym ruchem, który po prostu będzie wyglądać realistycznie. Oczywiście rodzi to nowe, ogromne możliwości w świecie filmów i gier. Jednak na to przyjdzie nam jeszcze poczekać, a tymczasem warto śledzić rozwój generatora od Google.

DeepBrain AI

DeepBrain AI

DeepBrain AI to kolejny generator wideo z tekstu, który pomaga w tworzeniu realistycznych awatarów. Użytkownik ma dostęp do ogromnej biblioteki, z której na pewno wybierze awatar AI odpowiadający jego potrzebom. W ofercie jest kilkadziesiąt różnych języków i ponad 100 głosów wysokiej jakości, którymi może mówić wykreowana postać.

Całą pracę przyspieszają funkcje automatycznego tworzenia wideo. Co więcej, mamy narzędzia generujące film z treści zaczerpniętych z blogów, plików PDF, prezentacji PowerPoint czy zwykłych adresów URL. Filmy montowane są w ciągu kilku minut. Do pomocy mamy znany i praktyczny ChatGPT, wbudowany w edytorze.

InVideo

InVideo
InVideo

InVideo to narzędzie do edycji wideo o sporych możliwościach. Ułatwia szybkie stworzenie projektu pod kątem konkretnej platformy, np. intro na YouTube. Mamy tutaj tysiące szablonów, filtry, dostęp do iStock i biblioteki muzycznej, zamianę tekstu na mowę, tworzenie filmów w różnych językach, rozbudowane opcje tworzenia wspólnych projektów w zespole. To tylko kilka z wielu możliwości tego praktycznego programu.

InVideo oferuje plan darmowy i płatny. Darmowy ma kilka ograniczeń, takich jak limit długości filmu czy nałożony znak wodny. Jednak wciąż oferuje naprawdę sporo i wielu użytkownikom taka wersja programu powinna wystarczyć. Plan płatny zaczyna się od 20 dolarów miesięcznie.

Pictory

Pictory
Pictory

Pictory to dobry generator, który bardzo szybko stworzy krótki film z tekstu. Nie potrzeba doświadczenia w edycji wideo, nawet początkujący poradzą sobie z obsługą programu.

Znajdziemy tu mnóstwo dodatkowych możliwości edycji, takich jak zmiana stylu i kolorystyki, czy dodawanie muzyki i animacji. Gotowy film można od razu udostępnić w mediach społecznościowych.

Każdy może za darmo przetestować wszystkie możliwości generatora. Pictory udostępnia bezpłatny plan próbny, oferujący stworzenie trzech projektów wideo. Każdy filmik będzie trwać maksymalnie 10 minut. Płatne plany zaczynają się od 19 dolarów za miesiąc użytkowania.

Lumen5

lumen
lumen5

Lumen5 to oprogramowanie do edycji wideo wyposażone w sztuczną inteligencję. To przyjazna i prosta w obsłudze platforma do generowania wysokiej jakości wideo. Umożliwia nie tylko edycję, ale też tworzenie filmów od zera.

Lumen5 bez problemu wygeneruje wideo z tekstu, a także stworzy filmy AI z wpisu na blogu lub artykułu. Znajdziemy tu również dużo gotowych szablonów, które można dowolnie personalizować. Dzięki integracji z mediami społecznościowymi, gotowy film można opublikować na Facebooku bezpośrednio z platformy.
Subskrypcje Lumen5 zaczynają się od 19 dolarów miesięcznie. Jednak entuzjaści wideo działający amatorsko mogą z platformy korzystać za darmo. Muszą liczyć się z kilkoma ograniczeniami: dostępna jest rozdzielczość 720p, a na film nałożony zostanie znak wodny z nazwą generatora.

Synthesia

synthesia
Synthesia

Synthesia to generator wideo AI, dzięki któremu stworzymy profesjonalnie wyglądający film w kilka minut. Dzięki tej platformie otrzymamy wideo z cyfrowo wygenerowaną osobą, mówiącą co tylko sobie zażyczymy. Można wybierać z ponad 160 awatarów AI lub stworzyć własny.

Synthesia obsługuje ponad 130 języków. Świetnie sprawdzi się w przypadku wszelkich filmów promocyjnych, instruktażowych i kursów.

Wersja darmowa jest okrojona i zapisuje film przysłonięty znakami wodnymi. Zatem po wypróbowaniu możliwości tego narzędzia, warto rozważyć wykupienie pełnego dostępu za 22 dolary miesięcznie.

VEED.IO

VEED.IO

Ten funkcjonalny edytor wideo działający bezpośrednio w przeglądarce, automatyzuje skomplikowane zadania i pomaga w szybszym tworzeniu filmów. Oferuje sporo narzędzi AI, dzięki którym wygenerujesz automatyczne napisy, a także transkrypcje i tłumaczenia wideo. Po wpisaniu promptu, sztuczna inteligencja kreuje dla nas obrazy, muzykę i awatary AI. Automatycznie stworzy scenariusz do filmu i zmontuje całość w profesjonalne wideo. Usunie dźwięk szumu z tła, albo nawet całe tło z filmu lub obrazu. Warto podkreślić, że każdy wygenerowany element można edytować.

VEED dostępny jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Niestety plan bezpłatny oznacza maksymalnie 10-minutowe filmy w jakości 720p, znak wodny i limity w dostępie do biblioteki audio i wideo. Najtańszy pakiet zaczyna się od 13 dolarów miesięcznie i rozszerza możliwości generatora.

Fliki

Fliki

Kolejny generator wideo AI oparty na skryptach. To przyjazna platforma do tworzenia treści ze sporymi możliwościami. W ciągu kilku minut otrzymujemy film wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Wystarczy opisać to, co chcemy. Treść skryptu może pochodzić nawet z pliku PPT, bloga lub tweeta. W ten sposób można szybko przekształcić swoje pomysły w ciekawe filmy, które chętnie obejrzą odbiorcy. Na Fliki opracujemy również awatary AI, a do wyboru dostajemy tysiące realistycznych głosów i kilkadziesiąt języków. W czasie pracy nieoceniona jest także obszerna biblioteka stockowa.

Darmowy dostęp umożliwia wygenerowanie 5 minut bezpłatnych treści audio i wideo miesięcznie. Jednak jest tu sporo ograniczeń, które znikają po przejściu na płatną subskrypcję. Ceny zaczynają się od 21 dolarów miesięcznie.

Generatory wideo AI – czy warto? Podsumowanie

Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwościami, jakie niesie sztuczna inteligencja. Narzędzia do generowania wideo na pewno pomogą zaoszczędzić sporo czasu osobom przygotowującym kursy i prezentacje. To również świetne rozwiązanie dla twórców publikujących na TikToku, YouTube czy Instagramie.

Może Cię zainteresować:

Uwielbia dobrą herbatę i śledzenie ciekawostek ze świata nowych technologii. Spokój znajduje w fotografii, ale nie przepada za plecakiem pełnym ciężkiego sprzętu. W wolnym czasie nałogowo kupuje nowe książki i czyta komiksy.