Search icon

Jak zrobić prezentację z AI? TOP 5 najlepszych generatorów prezentacji

06.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak zrobić prezentację z AI? TOP 5 najlepszych generatorów prezentacji
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Generator prezentacji AI staje się coraz popularniejszym narzędziem dzięki swojej zdolności do automatycznego tworzenia estetycznych i zwięzłych prezentacji, a do tego robi to szybko i efektywnie. W tym artykule omówimy różne generatory prezentacji AI dostępne na rynku, ich funkcje, zalety i ewentualne ograniczenia. Sprawdź, jak zrobić prezentację z AI w jednym z 5 polecanych przez nas programów.

Prezi – popularny generator prezentacji AI

Prezi

Prezi to platforma do tworzenia prezentacji AI, która wyróżnia się na tle tradycyjnych narzędzi, takich jak chociażby popularny generator prezentacji PowerPoint. Zamiast statycznych slajdów, Prezi oferuje wirtualne płótno, na którym można swobodnie umieszczać treści. Prezentacje AI wykonane z Prezi są dynamiczne i przyciągają wzrok.

Prezi to świetny przykład na to, jak wykorzystać AI do prezentacji. Program oferuje różnorodne efekty i animacje oraz pozwala na dodanie interaktywnych elementów do slajdów. Samo poruszanie się po tzw. płótnie (obszar, na którym można rozmieszczać treści) zupełnie nie przypomina tradycyjnych programów do tworzenia slajdów.

Platforma Prezi umożliwia współpracę nad prezentacjami w czasie rzeczywistym. Pozwala również na łatwą integrację z innymi narzędziami (np. Dokument Google).

Ten generator prezentacji AI jest dostępny za darmo w ograniczonej wersji albo w pełnej za opłatą (od $5 miesięcznie).

Beautiful AI – generator prezentacji AI, który jest łatwy w obsłudze

Beautiful AI

Beautiful.AI to platforma do tworzenia prezentacji, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby umożliwić użytkownikom szybkie projektowanie atrakcyjnych i profesjonalnych slajdów. Jest to narzędzie skoncentrowane na prostocie i elegancji, zapewniające intuicyjny interfejs użytkownika oraz wiele funkcji ułatwiających tworzenie prezentacji.

Ten generator prezentacji AI automatycznie dopasowuje układ slajdów i oferuje sugestie dotyczące treści. Do dyspozycji użytkowników jest szeroka baza szablonów i gotowych motywów. Sama obsługa narzędzia przebiega w sposób prosty i intuicyjny. Jest również możliwość pracy nad prezentacją w trybie rzeczywistym.

Beautiful.AI jest narzędziem płatnym, a ceny zaczynają się od $12 za miesiąc.

SlidesAI – generator prezentacji AI za darmo

SlidesAI

Jeśli szukasz generatora prezentacji AI, z którego skorzystasz za darmo, to SlidesAI jest świetnym wyborem. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy chcą szybko stworzyć efektywne prezentacje na podstawie kilku prostych informacji. SlidesAI jest niejako uzupełnieniem do Prezentacji Google – czymś w rodzaju wtyczki, jak do Chrome, która rozszerza możliwości tworzenia prezentacji.

Jest to jedno z najprostszych w użyciu narzędzi, dlatego polecamy je w szczególności osobom, które dopiero uczą się tworzenia prezentacji. Interfejs jest przejrzysty, do dyspozycji użytkownika pozostaje wiele gotowych szablonów i pojedynczych slajdów, więc szybko wygenerujesz kompletną prezentację.

Wersja basic jest darmowa, możesz też zdecydować się na płatny plan: professional i premium.

Pitch – prosty w obsłudze generator prezentacji sprzedażowych

Pitch

Jak zrobić prezentację z AI w kilku krokach? Po prostu wykorzystaj generator Pitch, który świetnie sprawdza się w tworzeniu prezentacji, zwłaszcza sprzedażowych czy marketingowych. Wystarczy wpisać krótki prompt, na podstawie którego generator wstępnie dopasowuje styl i kolorystykę prezentacji. Teraz wystarczy przejść do edycji poszczególnych slajdów, dopasowując je do własnych potrzeb.

Mimo że nie jest to generator prezentacji AI po polsku, to obsługa tego narzędzia jest prosta i intuicyjna. Do tego można skorzystać z ponad 100 gotowych motywów, które łatwo personalizować i edytować.

Pitch ma swoją darmową, ale ograniczoną wersję. Jest też opcja płatna Pro oraz Business, które kosztują kolejno €20 oraz €80.

Visme – generator prezentacji i edytor graficzny w jednym

Visme

Visme to nie tylko prezentacje AI, ale wszechstronna platforma online, która pozwala na tworzenie różnego rodzaju materiałów wizualnych, takich jak prezentacje, infografiki, raporty, a nawet banery reklamowe.

Platforma oferuje szeroki wybór gotowych szablonów, które następnie można dostosować do własnych potrzeb. Ponadto jest to jedno z lepszych narzędzi do wizualizacji danych na wykresach i w tabelach. Nie zabrakło tu również możliwości dodawania elementów interaktywnych do prezentacji oraz możliwości tworzenia w czasie rzeczywistym.

Visme w wersji basic jest dostępne za darmo, bardziej rozbudowana wersja starter lub pro kosztuje kolejno $12,25 i $24,75 miesięcznie.

Czy popularne chatboty AI można wykorzystać do generowania prezentacji?

Czy do tworzenia prezentacji można wykorzystać Gemini albo ChatGPT? AI w tym przypadku nie zrobi za nas w pełni prezentacji. Świetnie sprawdzi się jako pomoc w opracowaniu treści zamieszczanych na slajdach. Chatboty sprawdzą się równie dobrze w połączeniu z tradycyjnymi programami do tworzenia prezentacji, takimi jak nieśmiertelny PowerPoint czy popularna dzisiaj Canva.

A zatem chatboty nie wygenerują za nas części graficznej, nie zaproponują automatycznie układu prezentacji, czcionek czy kolorystyki. Będą jednak nadal niezwykle pomocne przy tworzeniu treści prezentacji.

Polecane laptopy

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.