Chromebooki Plus otrzymają Gemini Advanced na rok za darmo (i kilka innych bonusów)

07.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Chromebooki Plus otrzymają Gemini Advanced na rok za darmo (i kilka innych bonusów)
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Początkowo sztuczna inteligencja Google Gemini przegrywała starcie z ChatGPT. Systematycznie jednak amerykański gigant technologiczny dopracowuje swój produkt. Na konferencji Google I/O 2024 pokazano m.in. jak Gemini usprawni działanie wyszukiwarki Google, zwiększy bezpieczeństwo Androida i wiele innych ciekawych funkcji. Aby zachęcić jak najwięcej osób do skorzystania z nowych możliwości jakie daje Gemini Advanced przygotowano promocję połączoną z zakupem nowego Chromebooka.

Gemini Advanced za darmo na rok do Chromebooka Plus

W najnowszej ofercie Google możemy otrzymać dostęp do sztucznej inteligencji Google Gemini Advanced w ramach pakietu Google One AI Premium, przy zakupie Chromebooka Plus. Oto szczegóły:

  • AI Premium Plan – Gemini Advanced, 2 TB miejsca w chmurze, Gemini w Gmailu, Dokumentach i innych narzędziach
  • 100 GB miejsca w Google One na rok (tylko dla nowych subskrypcji)
  • 3 miesiące darmowego YouTube Premium (również dla nowych użytkowników usługi).
  • 3 miesiące dostępu do Photoshopa w przeglądarce i Adobe Express Premium.

Promocja trwa do 31 grudnia tego roku lub do wyczerpania zapasów.

gemini advanced za darmo

Chromebooki i Chromebooki Plus mogą być ciekawą alternatywą dla laptopów z Windowsem lub Maców. Dość prosty sprzęt i mało obciążający go system operacyjny (ChromeOS) to recepta na wydajny, szybki, a przy tym niedrogi i prosty w obsłudze komputer. Nie każdy potrzebuje przecież dostępu do najbardziej wymagających narzędzi i aplikacji. Nie wszyscy jesteśmy też miłośnikami „pełnych” gier komputerowych (pod tym względem Chromebooki przypominają raczej smartfony i tablety z Androidem).

Google Chromebook Plus
Google Chromebook Plus

Promocja dotyczy wszystkich nowych Chromebooków Plus. Ta nazwa dotyczy „tych lepszych” komputerów z ChromeOS. Przykładowe modele to Asus Chromebook Plus Spin 714, Asus Chromebook CM30, HP Chromebook 14, czy HP Chromebook Plus X360. Na liście znajdziemy więcej modeli – zarówno zupełnych nowości, jak i odświeżonych urządzeń zaprezentowanych już jakiś czas temu.

Czy warto kupić Chromebooka?

Kupując nowego Chromebooka Plus w Komputroniku możesz liczyć na wspomniane już gratisy. Być może to dobra okazja, aby wyposażyć się w nowego laptopa. Czy warto jednak wybrać właśnie Chromebooka Plus lub tańszą wersję bez „plusa” w nazwie? Jest kilka argumentów, które za tym przemawiają. Przede wszystkim musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że z pewnością nie jest to sprzęt dla każdego. Bez trudu wykonamy jednak na takim sprzęcie następujące działania:

  • przeglądanie Internetu
  • komunikatory internetowe, rozmowy wideo
  • praca w narzędziach Google (np. Dokumenty Google, Arkusze, Dysk Google, Gmail)
  • oglądanie serwisów streamingowych, słuchanie muzyki online, YouTube
  • proste gry
  • korzystanie z zewnętrznych aplikacji (choć niektóre nie działają z ChromeOS)
chromebook - co to jest?
Chromebook z ChromeOS

Niedawno Google ogłosiło, że nowe Chromebooki otrzymają gwarancję aż 10-letniego wsparcia i dostępu do nowych wersji systemu oraz funkcji.

Do największych zalet Chromebooków należy świetny stosunek wydajności do ceny. Sprzęt ma też bardzo długi czas pracy na baterii. Wszystko to osiągamy dzięki dobrej optymalizacji sprzętu i mało wymagającemu systemowi operacyjnemu ChromeOS. Przypomina w działaniu i funkcjonalności Androida – oba OS tworzy w końcu ta sama firma – Google.

Może zainteresują Cię także inne artykuły:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.