Netflix zekranizuje Gears of War. W planach film i serial dla dorosłych widzów

09.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Netflix zekranizuje Gears of War. W planach film i serial dla dorosłych widzów
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Platforma Netflix i The Coalition oficjalnie rozpoczynają współpracę nad „Gears of War” w odsłonie VOD. W planach jest film aktorski i serial animowany, a być może na tym nie koniec! Co wiadomo na temat adaptacji serii gier od Epic Games?

Gears of War – Netflix stworzy film i serial dla dorosłych

Dzisiaj mija 16 lat od premiery »Gears of War«, dlatego dla uczczenia tej okazji Netflix podjął współpracę ze studiem The Coalition, aby stworzyć adaptację gamingowej sagi w postaci filmu aktorskiego i serialu animowanego dla dorosłych – z potencjałem na kolejne historie!

– ogłosił Netflix.

Współpraca to efekt wielomiesięcznych negocjacji, których docelowym rezultatem może być nawet powstanie związanej z tytułem franczyzy. Na tę chwilę fani muszą jednak zadowolić się filmem aktorskim i serialem animowanym. Zainteresowanie widzów z całą pewnością zaważy na ich dalszym losie. 

To wszystko, co na ten moment wiadomo o nowym projekcie. Zespół twórców i obsada to bowiem wciąż niemała zagadka. 

Gears of War – fabuła

Wiele niewiadomych oznacza wiele przestrzeni dla domysłów co do obranych kierunków fabularnych. Pewną podpowiedzią może okazać się użycie przez Netflix grafiki z pierwszej części serii “Gears of War”, sugerujące, że twórcy skoncentrują się na początkowych losach bohaterów.

Przypomnijmy, że akcja gry toczy się w apokaliptycznej rzeczywistości, w której ludzkość znajduje się na skraju wymarcia. Wszystko za sprawą tajemniczych istot, dokonujących inwazji na planetę. W takich okolicznościach ostatnią szansą na ratunek jest oddział Delta pod przywództwem przywróconego do służby dezertera – żołnierza, Marcusa Fenixa

Pierwsza odsłona “Gears of War” miała swoją premierę 7 listopada 2006 roku.

Źródło: Netflix, The Hollywood Reporter, Epic Games

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.