Gdzie oglądać skoki narciarskie? Transmisje online i w telewizji

03.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Gdzie oglądać skoki narciarskie? Transmisje online i w telewizji
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Przez lata skoki narciarskie były transmitowane przez Telewizję Polską. Z czasem ich popularność stała się tak wielka, że kibicowanie Polakom jest i będzie możliwe na większej liczbie platform. Gdzie oglądać skoki narciarskie? Jakie kanały i strony mają prawa do transmisji?

Gdzie oglądać skoki narciarskie?

Skoki narciarskie występują, jak niemal wszystkie dyscypliny sportowe w wersjach: dla mężczyzn, dla kobiet oraz w zespołach mieszanych. Podane poniżej propozycje wskazują na kanały, w których można kibicować skoczkom narciarskim męskim. Damskie zmagania skoczkiń narciarskich dostępne są wyłączone poprzez stronę internetową FIS Ski. Tak więc – gdzie oglądać skoki narciarskie?

 1. TVN Warner Bros. Głównymi kanałami, na których można podziwiać skoki narciarskie, będą platformy TVN. To właśnie na nich pojawią się różne dyscypliny sportów zimowych, w tym skoki narciarskie. Eurosport, TVN, Discovery oraz Player to aż cztery miejsca, które proponuje koncern TVN Warner Bros swoim widzom. Dodatkowo zarówno TVN, jak i Eurosport przygotowują oddzielne studia, w których odbywać się będą relacje konkursowe.
 2. Telewizja Polska. Po latach trzymania pieczy nad transmisjami skoków narciarskich Telewizja Polska oraz aplikacja TVP GO nie są jedynymi miejscami, gdzie można podziwiać współzawodnictwo Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły. W tym sezonie TVP Polska wyświetli wyłącznie zmagania z Wisły, Zakopanego oraz węgierskiego Râșnova.
 3. Strony internetowe. Eurosport.pl oraz strony internetowe jak np. FIS Live, skupiające się tematycznie na skokach narciarskich, to alternatywy dla widzów nieposiadających odbiornika telewizyjnego.
 4. Social media. Twórcy kanału Eurosport obiecują, że ich media społecznościowe będą publikować nie tylko relacje ze skoków narciarskich, lecz także analizy i zapowiedzi różnorakich sportów zimowych.
 5. TVP Sport. Jak co roku, TVP Sport zapewnia w swojej ofercie możliwość kibicowania skoczkom narciarskim. Tym razem szczególny nacisk kładą na transmisje treningów i kwalifikacji.
 6. Player VOD.

Eurosport 1 oraz Eurosport 2, czyli główne kanały sportowe należące do Warner Bros. Discovery zapewniają również możliwość obejrzenia przez cały rok rywalizacji lub powracania do dawniejszych rozgrywek jak np. Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Skoki narciarskie także będą dostępne w wersji VOD – oglądania na żądanie.

Czy można oglądać skoki narciarskie za darmo?

Gdzie oglądać skoki narciarskie online? Czy taka opcja jest w ogóle możliwa? Tak!

Poza wspomnianymi wyżej opcjami bezpłatnych emisji jak np. poprzez strony internetowe, kanały telewizyjne czy media społecznościowe, istnieją także opcje darmowego podziwiania zmagań skoczków narciarskich online.

skoki narciarskie za darmo

W jaki sposób? Wystarczy założyć konto na Playerze, wykorzystując opcję niepłatnego posiadania konta na okres próbny, a następnie kibicować Piotrowi Żyle, Dawidowi Kubackiemu czy Kamilowi Stochowi zarówno w wersji na żywo, jak i w opcji na żądanie.

Szanse Polaków w sezonie 2022/2023 skoków narciarskich

Wśród ekipy na sezon 2022/2023 zobaczymy wiele znanych nazwisk, ale i te, o których jeszcze nie słyszało szersze grono widzów. Kto znajduje się na liście kadry narodowej Polskiego Związku Narciarstwa?

 1. Kamil Stoch – trzykrotny mistrz olimpijski, wielokrotny mistrz świata oraz Europy.
 2. Piotr Żyła – olimpijczyk, wielokrotny medalista mistrzostw świata w konkursach indywidualnych i drużynowych.
 3. Dawid Kubacki – brązowy medalista olimpijski w konkursie indywidualnym i drużynowym, wielokrotny medalista mistrzostw świata.
 4. Jakub Wolny – drużynowy i indywidualny mistrz świata juniorów w Val di Fiemme.
 5. Paweł Wąsek – olimpijczyk, medalista mistrzostw kraju.

Zaskoczeniem na liście jest z pewnością Jakub Wolny, który do zeszłego sezonu znajdował się jeszcze w kadrze B oraz zdegradowanie Stefana Huli do wspomnianej kadry B, ponieważ jeszcze w sezonie zimowym reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Sezon skoków narciarskich 2022/23 rozpoczyna się 5 listopada 2022 zawodami w Wiśle.

Z kolei patrząc na wyniki letniego Grand Prix, w bardzo dobrej formie są: Dawid Kubacki, który triumfował w klasyfikacji generalnej, Kamil Stoch, zajmujący trzecie miejsce oraz plasujący się z czwartą lokatą Paweł Wąsek.

Ponadto w kadrze B znaleźli się: Andrzej Stękała, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot oraz Jan Habdas. Stefan Hula, Jarosław Krzak i Klemens Murańka należą do składu kadr regionalnych. Ostatnimi z zawodników jest ekipa juniorów, w skład której wchodzą: Tymoteusz Amilkiewicz, Klemens Joniak, Marcin Wróbel, Jakub Wisełka, Wiktor Szozda, Arkadiusz Jojko, Szymon Zapotoczny, Adam Niżnik oraz Kacper Tomasiak.

szanse polaków w skokach narciarskich

Thomas Thurnbichler – kim jest nowy trener skoczków narciarskich?

Po latach królowania na mamutach i innych skoczniach narciarskich całego świata przez Adama Małysza, nadszedł czas dobrej formy u Kamila Stocha. Dzięki prowadzeniu pozostałych skoczków narciarskich przez czeskiego Michala Doležala ekipa zawodników triumfowała wielokrotnie również w dyscyplinach zespołowych.

Obecnie nowym trenerem kadry reprezentacji Polski został Thomas Thurnbichler. Austriak był wieloletnim skoczkiem narciarskim, a od kwietnia 2022 roku pełni funkcję selekcjonera polskiej kadry A w skokach narciarskich. Pracował także jako asystent głównego trenera drużyny Austrii, Andreasa Widhoelzla.

Przez najbliższe cztery lata Thurnbichler będzie prowadził polską drużynę. Jednym z zadań, jakie otrzymał, jest wzmocnienie polskiej reprezentacji poprzez intensywniejsze trenowanie i dawanie szansy młodszym zawodnikom na zaistnienie na podiach świata.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.