Mecze Bundesligi – gdzie oglądać transmisje w TV i internecie?

12.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Mecze Bundesligi – gdzie oglądać transmisje w TV i internecie?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Bundesliga to od zawsze wspaniałe widowisko, które z uwagą śledzi wierne grono kibiców. W Polsce mecze nie są transmitowane w telewizji, ale to nie oznacza, że nie ma możliwości, by śledzić zmagania ulubionych drużyn. Pozostaje zatem odpowiedzieć na pytanie, gdzie oglądać Bundesligę?

Co to jest Bundesliga? Kto gra w lidze niemieckiej?

Bundesliga to hierarchicznie najwyższa klasa męskich rozgrywek w niemieckiej piłce nożnej. Jej transmisje cieszą się ogromną popularnością, a coraz liczniej odnoszone sukcesy przez obecnych w jej szeregach polskich sportowców, sprawiły, iż oglądalność znacznie wzrosła również w naszym kraju. 

liga niemiecka - gdzie oglądać mecze?

W Bundeslidze, zaraz obok kilku świetnych reprezentantów Polski, do sezonu 2021 grała również polska niekwestionowana gwiazda – Robert Lewandowski. 

Mecze z jego udziałem cieszą się zawsze niesamowitym zainteresowaniem, wszak w sezonie 2021/2022 odebrał statuetkę króla strzelców Bundesligi. Było to jego piąte z rzędu takie wyróżnienie.

Śledź Roberta Lewandowskiego, oglądając hiszpańską ligę:
mecze la liga
La Liga: gdzie oglądać ligę hiszpańską w TV i online

Mimo odejścia „Lewego” każdy polski fan piłki nożnej będzie miał możliwość kibicowania sporej rzeszy polskich piłkarzy. W głowie kibiców pojawia się jednak pytanie – gdzie oglądać ligę niemiecką? Jeśli w danym momencie nie możesz oglądać meczu czy turnieju, nie znaczy to, że nie możesz pozostać na bieżąco.

Gdzie można legalnie oglądać Bundesligę w Polsce?

Bundesliga 2022 z pewnością nie będzie transmitowana w telewizji. Podobna sytuacja miała miejsce również w ubiegłych latach. Nie jest to z pewnością najlepsza wiadomość dla miłośników piłki nożnej, ceniących sobie tradycyjną formę kibicowania swoim faworytom na kanapie lub przed telewizorem. Bundesliga – gdzie oglądać najnowszy sezon od pierwszego do ostatniego meczu? Gdzie zobaczyć te nowoczesne rozgrywki, które zawierają między innymi system VAR

gdzie oglądać ligę niemiecką?

Do głównych rozwiązań, które jest zdecydowanie godne polecenia i niezawodne, należy platforma streamingowa ViaplayOferuje ona nieograniczony dostęp do programów sportowych, dzięki czemu stanie się doskonałą opcją dla fanów rozgrywek, którzy pragną wręcz codziennie śledzić poczynania swojego faworyta na boisku i jego zmagania z przeciwnikiem. Na polskim rynku dostępna jest od dnia 3 sierpnia 2021 roku. Z usług platformy Viaplay korzysta obecnie tysiące klientów z całej Polski. Należy jednak pamiętać, iż aby móc przeżyć ekscytujące momenty wraz z ulubionymi zawodnikami z niemieckiej ligi, musimy liczyć się z kosztami. Viaplay to płatna platforma, do której należy wykupić dostęp. 

Kolejnym źródłem, przy pomocy którego można obejrzeć mecze Bundesligi w obecnym sezonie, jest CANAL+. To opcja, która była wcześniej niedostępna, przez co jeszcze silniej wzbudza zainteresowanie wśród fanów rozgrywek piłkarskich niemieckiej ligi. Rozgrywki mogą śledzić więc abonenci telewizji satelitarnej CANAL+. Dla widzów dostępne będą jednak wyłącznie trzy wybrane mecze każdej kolejki.

Czy można za darmo oglądać Bundesligę?

Jeśli już wiesz, czym jest platforma Viaplay oraz zapoznałeś się z zasadą jej działania i kosztami wraz z dostępnymi promocjami, pora przejść do następnej kwestii. Jeśli subskrypcja abonamentu, czy to w wersji rocznej, czy miesięcznej jest dla Ciebie zbyt kosztowną inwestycją, skorzystaj z opcji alternatywnej.

Transmisje zmagań niemieckich sportowców, każdego gola czy spalonego w rozgrywkach Bundesligi możesz także oglądać za darmo. Przetarg na prawa do transmisji w sezonach od 2021/2022 do 2028/2029 zdobyła telewizja internetowa Viaplay. Z racji tego, że portal jest płatny, warto zastanowić się nad założeniem testowego konta, które przez 30 dni posiada bezpłatny okres próbny. W ten sposób przez kilka tygodni możesz się cieszyć się śledzeniem rozgrywek w darmowej formie.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.