Gaslit, czyli afera Watergate, jakiej nie znacie. Premiera serialu Canal+ Online w majówkę

29.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Gaslit, czyli afera Watergate, jakiej nie znacie. Premiera serialu Canal+ Online w majówkę
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już za kilka dni w serwisie Canal+ Online zagości “Gaslit” – serial obnażający kulisy afery Watergate, pochylający się nad jej mniej znanymi faktami i postaciami. W rolach głównych: laureaci Oscarów – Julia Roberts i Sean Penn. Kiedy premiera?

Gaslit – afera Watergate w nowym serialu Canal+ Online 

“Gaslit” to nowy serial platformy Canal+ Online, który dowodzi, że o słynnej aferze Watergate nie powiedziano jeszcze wszystkiego. Jeden z największych kryzysów politycznych w Stanach Zjednoczonych miał wielu swoich zakulisowych bohaterów – zarówno popleczników, jak i demaskatorów prezydenta Nixona. Jak mówi reżyser tytułu, Matt Ross: 

Wszyscy myślimy, że historia Watergate została opowiedziana już na wszelki możliwy sposób, jest jednak jeszcze tak dużo interesujących faktów, których nie znamy. W szczególności te o Marcie Mitchell. Jej historia to poruszająca tragedia o kobiecie, która została zmarginalizowana i zignorowana, a jej życie legło w gruzach, ponieważ poznała prawdę i starała się, żeby ludzie również o niej się dowiedzieli.

Wspomniana Marta Mitchell to żona szefa kampanii wyborczej Nixona, Johna Mitchella. Stając w obliczu konfliktu interesów, kobieta nie zawahała się mówić głośno o tym, co naprawdę myśli. Znana była ze swoich bezkompromisowych, spontanicznych wypowiedzi, które wybrzmiały, mimo że wielu starało się ją uciszyć. Jak wpłynęło to na jej reputację i historię małżeńską? Odpowiedzi już wkrótce dostarczy “Gaslit”. 

Gaslit – obsada i twórcy 

Małżeństwo Mitchellów ukazali na ekranie powracająca po czteroletniej przerwie aktorskiej Julia Roberts oraz zupełnie odmieniony Sean Penn. W obsadzie znaleźli się również Dan Stevens (“Downton Abbey”, “Legion”), Betty Gilpin (“Polowanie”, “Glow”) oraz Shea Whigham (“Zakazane imperium”, “Prawnik z Lincolna”). 

Twórcą serialu “Gaslit” jest Robbie Pickering (“Mr. Robot”, “Homecoming”); wyreżyserował go zaś Matt Ross (“Captain Fantastic”).

Kiedy premiera na Canal+ Online?

“Gaslit” zadebiutuje na łamach serwisu ze swoim pierwszym odcinkiem już 3 maja. Równolegle będziecie mogli zobaczyć go w CANAL+ Premium.

Źródło: media.pl.canalplus.com

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.