Search icon

Gamingowy monitor Xiaomi z odświeżaniem 200 Hz w śmiesznie niskiej cenie

11.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Gamingowy monitor Xiaomi z odświeżaniem 200 Hz w śmiesznie niskiej cenie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niedawno w Chinach rozpoczęła się sprzedaż nowego sprzętu produkcji submarki Xiaomi – Redmi. Zakrzywiony monitor Redmi na dużą przekątną i solidne parametry. Jego główną zaletą jest jednak cena. Jeżeli urządzenie pojawi się w Europie za podobne pieniądze, będzie zdecydowanie najlepszym wyborem dla wielu osób.

Zakrzywiony monitor Redmi z proporcjami 21:9

Zakrzywiony monitor o przekątnej aż 30″ posiada proporcje 21:9. Rozdzielczość to WFHD, czyli 2560 x 1080 pikseli. Tak duży wyświetlacz sprawdzi się w wielu zastosowaniach – grach, do oglądania filmów, w pracy i do nauki. Przyjemne odczucia płynące z używania ekranu Redmi ma zapewnić wysoka częstotliwość ośnieżania – 200 Hz. Także kolory powinny być oddane dość wiernie. Producent deklaruje, że pokrycie palety sRGB wynosi 126%.

Cena monitora Redmi na chińskim rynku to 1299 juanów, czyli około 850 złotych.

W takiej cenie można przymknąć oko na to, że wielu konkurentów daje nieco lepsze parametry, między innymi rozdzielczość 4K. Zakrzywiony monitor Redmi z pewnością zadowoli jednaj większość użytkowników. Ma dwa porty HDMI, a także jedno złącze DisplayPort.

Zakrzywiony monitor REdmi Curved 30

Kiedy zakrzywiony monitor Xiaomi Redmi pojawi się w Polsce?

Debiut urządzenia na chińskim rynku miał miejsce 8 marca tego roku. Niestety, ciężko powiedzieć, kiedy monitor pojawi się na europejskim i polskim rynku. Nie wiemy też, czy producent w ogóle ma to w planach. Można oczywiście na własną rękę sprowadzić monitor do Polski bezpośrednio z jednego z chińskich sklepów. Trzeba się wtedy natomiast liczyć z pewnymi niedogodnościami – koniecznością opłacenia cła i możliwymi problemami z rozpatrzeniem gwarancji.

W polskiej dystrybucji znajduje się inny dość podobny produkt: zakrzywiony monitor Xiaomi Mi Curved. Monitor dla graczy ma 34″, lecz jego cena jest ponad dwukrotnie wyższa od opisywanego modelu Redmi (około 2000 złotych).

Specyfikacja Redmi Curved Monitor 30″

  • Typ: zakrzywiony monitor
  • Przekątna: 30″
  • Rozdzielczość: 2560 x 1080 px (WFHD)
  • Częstotliwość odświeżania: 200 Hz
  • Jasność: 300 nitów
  • Pokrycie kolorów z paletą sRGB: 126%
  • Wejścia: HDMI 2.1, HDMI 1.4, DisplayPort 1.4, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
  • Technologie: AMD FreeSync Premia, ograniczenie migotania
  • Cena: 1299 juanów (w Chinach) – ~850 zł
nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły o urządzeniach Xiaomi

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.