Gamingowy laptop Acer Predator Helios wyposażono w ekran odświeżany z częstotliwością 360 Hz

21.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Gamingowy laptop Acer Predator Helios wyposażono w ekran odświeżany z częstotliwością 360 Hz
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Oferta laptopów Acer poszerzyła się o kolejny model. Tym razem jest to propozycja dla najbardziej wymagających gracy. Aby spełnić ich oczekiwania, producent upakował w komputerze topowe podzespoły, co ma oczywiście odbicie w cenie urządzenia. Cena Acer Predator Helios 300 zaczyna się od niecałych ośmiu tysięcy, zakup sprzętu pozwoli jednak na płynną rozgrywkę w wymagających grach przez wiele lat.

Acer Predator Helios 300 – specyfikacja

Laptopy dla graczy z serii Acer Predator od lat cechuje wysoka wydajność, ciekawy wygląd i szereg przydatnych funkcjonalności. Nie inaczej jest w przypadku modelu Acer Predator Helios 300 wyposażonym w procesor Intel Core i9 11-tej generacji. Producent nie poszedł w tym przypadku na żadne kompromisy.

Acer Predator Helios 300

Ten Acer dla graczy ma ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9-11900H 11-tej generacji z taktowaniem aż 4,9 GHz. Układ jest nie tylko ultraszybki, ale także dość energooszczędny dzięki 10-nanometrowej litografii. Ma 16 wątków i aż 24 MB pamięci cache. Producent dodaje do tego 16 GB RAM, ale najbardziej wymagający użytkownicy mogą zwiększyć tę ilość dwukrotnie.

Acer Predator Helios 300

Notebook został także wyposażony w bardzo wydajną kartę graficzną NVidia RTX 3060. Posiada 6 GB pamięci GDDR6. Dla jeszcze lepszej wydajności, nowy laptop Acer posiada zaawansowany system chłodzenia AcerBlade 3D Fan Technology 5. Odpowiada za poprawę przepływów powietrza, a układ CoolBoost reguluje prędkość wentylatorów – temperatura we wnętrzu Predatora jest zawsze na odpowiednim poziomie. Dodatkowo w środku urządzenia umieszczono piankę termiczną. Dysk twardy SSD PCIExpress 4.0 ma 1 TB pojemności.

Niezbędne funkcje, efektowne dodatki i wysoka cena

Wyświetlacz w laptopie Acer dla graczy ma przekątną15,6″ i rozdzielczość FullHD. Ekran wykonano w technologii IPS LCD, ma jasność 300 nitów i może pracować z odświeżaniem aż 360 Hz.

Graczom z pewnością spodoba się 4-strefowe, kolorowe podświetlenie klawiatury i funkcjonalny touchpad obsługujący gesty.

Sprzęt ma komplet złączy: USB 3.2, Thunderbolt 4 i USB typu C. Złącze HDMI 2.1 pozwoli natomiast na wyświetlanie obrazu 8K lub 4K w 120 Hz.

Acer Predator Helios 300

Fabrycznie komputer powstaje z Windowsem 10 Home, kupujący może jednak bezpłatnie zaktualizować system do najnowszego Windows 11.

Acer Predator Helios 300 w wersji z procesorem Intel Core i7 kosztuje niecałe 8 tysięcy złotych. Nowy model wyposażony w znacznie bardziej wydajny układ Intel Core i9-11900H zostanie zapewne wyceniony na ponad 8000 złotych.

fot. Acer

Zobacz także inne artykuły o sprzęcie dla graczy

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.