Gdzie oglądać UFC? Transmisje online i w telewizji

17.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Gdzie oglądać UFC? Transmisje online i w telewizji
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Sporty walki od zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a w ostatnich latach mamy do czynienia ze znaczącym wzrostem popularności różnego rodzaju pojedynków. Mowa tutaj zarówno o walkach na galach amatorskich, jak i profesjonalnych, w tym na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli chodzi o to ostatnie, na uwagę zasługują oczywiście wydarzenia organizowane pod szyldem UFC. O czym dokładnie mowa i gdzie oglądać UFC? Podpowiadamy! 

Czym jest gala UFC?

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej imprez związanych właśnie ze sportami walki. Począwszy od pojedynków bokserskich, kończąc na wszelkiego typu formule MMA, która zyskuje na znaczeniu. Niewiele wydarzeń może równać się jednak prestiżem, zasięgami i popularnością z UFC. Zobaczmy, o co dokładnie chodzi i rozwiejmy wątpliwości dotyczące tego, gdzie obejrzeć UFC w Polsce

Z nazwą tą spotkał się z pewnością każdy fan sportów walki, ale nie tylko. UFC, czyli Ultimate Fighting Championship, to amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki (MMA), która powstała w 1993 roku.

Walki odbywają się w tzw. oktagonie, czyli w ośmiokątnym ringu, który jest z każdej strony otoczony siatką.

gala ufc

Podczas gali UFC obowiązują zasady, które zostały przyjęte w 2001 roku przez Nevada State Athletic Commission. Wśród nich można wymienić to, że każda walka oprócz walki o mistrzostwo liczy 3 rundy, a pojedynki mistrzowskie oraz walki wieczoru – 5 rund. Każda runda trwa 5 minut, a przerwa między poszczególnymi wynosi 1 minutę.

Istnieje kilka sposobów wyłonienia zwycięzcy, w tym nokaut, techniczny nokaut, decyzję sędziów, dyskwalifikację czy wreszcie poddanie rozumiane jako odklepanie, przez decyzję narożnika lub słownie samego zawodnika. 

Gdzie obejrzeć UFC w telewizji?

Każda gala UFC cieszy się niesamowitym zainteresowaniem nie tylko w USA, ale i na całym świecie, docierając do setek milionów kibiców. W największej federacji sportów walki swój udział i to z sukcesami miało już wielu naszych rodaków, w tym m.in. Karolina Kowalkiewicz, Mateusz Gamrot, Joanna Jędrzejczyk czy mistrz UFC Jan Błachowicz.

Na szczęście, UFC transmisje z gal można oglądać także w naszym kraju i to bez żadnych ograniczeń. Niezbędne będzie jednak nabycie dostępu do oferty Polsatu, który to posiada prawa do transmitowania tego wydarzenia. Warto więc wykupić abonament w Polsacie, aby mieć dostęp do kanałów sportowych lub zaopatrzyć się w telewizję internetową, w tym serwisy Polsat Box Go. Sprawdźmy wszystkie możliwości oglądania UFC w telewizji:

  • Polsat Sport
  • Polsat Sport Extra
  • Polsat Sport Fight.
stream ufc

Gdzie obejrzeć UFC online?

Czy zobaczymy UFC np. na Viaplay lub na innej tego typu platformie online? Wielu Polaków interesujących się sportami walki szuka odpowiedzi na pytanie o to, czy można zobaczyć UFC za darmo w internecie? A jeśli nie, to gdzie znaleźć UFC stream online? Czy jednak musi nam wystarczyć aplikacja z wynikami i sprawdzanie rezultatu już po walkach? Nic z tych rzeczy!

Jak się bowiem okazuje, stream UFC dostępny jest na oficjalnej stronie federacji. Aby obejrzeć całą galę, wystarczy wykupić transmisję Pay Per View, chyba że jest się posiadaczem usługi UFC Fight Pass, której miesięczny koszt wynosi niespełna 10 lub w 89 euro w promocyjnej cenie za cały rok.

Jeśli jednak na co dzień korzystamy z dostępnych na rynku serwisów VOD, galę UFC bardzo często zobaczymy też w ramach abonamentu na Polsat Box Go.

Oto lista dostępnych miejsc, gdzie możemy obejrzeć UFC online: 

  • stream na stronie federacji UFC dzięki PPV lub UFC Fight Pass 
  • Polsat Box Go 

Widzimy więc, że nie ma problemu z obejrzeniem najważniejszych pojedynków w światowym MMA, ale trzeba wiedzieć, jak oraz gdzie szukać. W przyszłym roku emocji z pewnością nie zabraknie, a przed nami kolejne niezwykłe wydarzenia w ramach UFC! 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.