Furiosa: Saga Mad Max – Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth na widowiskowym zwiastunie

01.12.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Furiosa: Saga Mad Max –  Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth na widowiskowym zwiastunie
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Furiosa – postapokaliptyczny prequel “Mad Max: Na drodze gniewu” – doczekał się pierwszego zwiastuna. To prawdziwe widowisko. 

Furiosa: Saga Mad Max – zwiastun już dostępny

Ten wyczekiwany, postapokaliptyczny film akcji rozwija popularne uniwersum “Mad Max”. Z jego pomocą cofamy się w czasie, poznając młodą Imperator, która konsekwentnie próbuje uskutecznić najważniejszą w swoim dotychczasowym życiu misję – powrót do domu. Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji: 

Po upadku świata młoda Furiosa zostaje wyrwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej hordy motocyklistów, dowodzonej przez watażkę Dementusa. Przedzierając się przez Pustkowia, natrafiają oni na Cytadelę, której przewodzi Wieczny Joe. Podczas gdy dwaj Tyrani walczą o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, aby znaleźć drogę do domu.

Podczas brazylijskiego festiwalu rozrywki – Comic Con Experience w Sao Paulo – udostępniono pierwszy, wypełniony po brzegi akcją zwiastun produkcji. Musicie przyznać, że zdecydowanie jest apetyt na więcej: 

Furiosa – obsada prequela 

W tytułowej roli Charlize Theron została zastąpiona przez Anyę Taylor-Joy (“Gambit królowej”, “Menu”, “Ostatniej nocy w Soho”). W charakterze antagonisty poznamy zaś Chrisa Hemswortha (“Thor”, “Tyler Rake: Ocalenie”). Na ekranie partnerują im Tom Hardy, Matt de Souza, Chong Wei Zhang, Denise Davidson, Tom Burke oraz Lachy Hulme. 

Za tytułem niezmiennie stoi twórca całej serii – George Miller – będący też, obok Nicka Lathourisa, jego scenarzystą. 

Kiedy premiera? 

Film zadebiutuje na wielkich ekranach 24 maja 2024 roku.

Źródło: Warner Bros. Pictures

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.