Freestyle – Maciej Musiałowski raperem i gangsterem w nowym filmie Netflixa

16.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Freestyle – Maciej Musiałowski raperem i gangsterem w nowym filmie Netflixa
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix zapowiada kolejną filmową nowość z rodzimego podwórka. Mowa o “Freestyle” z Maciejem Musiałowskim w roli głównej, który wciela się w rolę Diego – rapera z powołania, któremu przestępcze korzenie utrudniają wyjście na prostą. Zobaczcie zwiastun. Kiedy premiera?

Freestyle – zwiastun polskiej nowości Netflixa

Podążając za oficjalnym opisem produkcji:

Diego, uliczny raper po odwyku, zrywa z dilerką i koncentruje się na muzyce. Razem z przyjacielem Mąką pracują nad nową płytą, odrzucając krążące wokół pokusy zdobycia łatwego hajsu. Niestety Mąka kradnie ze studia nagraniowego mikrofon i na chłopaków spada dług. Na drodze Diega pojawia się gangster ze Słowacji, który proponuje mu złoty i szybki interes – zakup oraz przemyt sporej ilości koksu. Diego podejmuje wyzwanie, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Świat, przed którym uciekał, zasysa go jak bagno i brutalnie konfrontuje z gangsterskim podziemiem. Czy mężczyzna wyjdzie z tego cało?

Wydarzenia te stanowią ponure echo korzeni Diego, którego ojciec jest dobrze znany w krakowskim półświatku. Nie takiej sławy pragnie jednak chłopak. Jego zmagania o wyjście na prostą prezentuje pierwszy zwiastun “Freestyle”, który znajdziecie poniżej:

Freestyle – obsada i twórcy

W pierwszoplanowej roli Diego zobaczycie Macieja Musiałowskiego (“Sala samobójców. Hejter”, “Kryptonim Polska”, “Druga szansa”), któremu partnerują na ekranie m.in.: Michał Sikorski, Nel Kaczmarek i Filip Lipiecki.

Film wyreżyserował Maciej Bochniak (“Magnezja”, “Disco Polo”, “Belfer”), będący – obok Sławomira Shuty’ego („Blok”, „Dziewięćdziesiąte”, “Zwał”) – scenarzystą produkcji. 

Kiedy premiera na Netfliksie?

“Freestyle” zadebiutuje w bibliotece Netflixa 13 września tego roku. 

Źródło: Netflix 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.