Freeform to nowa aplikacja Apple do burzy mózgów i kreatywnej współpracy

15.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Freeform to nowa aplikacja Apple do burzy mózgów i kreatywnej współpracy
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Apple udostępniła wczoraj nowe wersje niemal wszystkich swoich systemów operacyjnych. Jedną z nowości, która łączy iOS 16.2, iPadOS 16.2 oraz macOS 13.1 jest aplikacja o nazwie Freeform, która po raz pierwszy zaprezentowana została na początku czerwca, w trakcie tegorocznej konferencji WWDC.

Aplikacja Apple Freeform

Freeform to aplikacja, która służy do twórczej pracy, zarówno samodzielnej, jak i w grupie.

Po otwarciu nowej tablicy użytkownicy mają możliwość dodania, „przyklejenia” na ogromnym obszarze roboczym słynne żółte karteczki i coś na nich napisać – zarówno za pomocą klawiatury, jak i palca czy kompatybilnego rysika. Do wyboru i wstawienia jest także ponad 700 obiektów z różnych kategorii (na przykład Zwierzęta, Jedzenie czy Transport), pole tekstowe oraz narzędzia do odręcznego pisania czy rysowania i możliwość wstawienia pliku, łącza, zdjęcia lub filmu. Bezpośrednio na tablicę można także zeskanować dokument. Różnego rodzaju treści można dodawać również metodą przeciągnij i upuść.

freeform test

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym firmy Apple, aplikacja Freeform stworzona została z myślą o pracy zespołowej, więc jest możliwość zapraszania innych użytkowników do współpracy.

Na jednej tablicy pracować może maksymalnie 100 osób. Zapisane tablice przechowywane są w chmurze iCloud, a we współpracy pomaga integracja z aplikacjami Wiadomości i FaceTime.

freeform iPad

Co ciekawe, obszar tablicy rozszerza się wraz z liczbą dodawanych do niej treści, a jego rozmiar nie jest ograniczony.

Możliwości aplikacji Freeform przedstawione zostały w serwisie YouTube na kanale Apple Support.

Apple Music Sing

To nie wszystkie nowe funkcje, które wczoraj użytkownikom swoich urządzeń udostępniła firma Apple. Wraz z aktualizacją systemów pojawiła się między innymi także usługa Apple Music Sing, która umożliwia zorganizowanie sesji karaoke.

Źródło: Apple

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.