Florence Pugh jako Abby w 2. sezonie “The Last of Us”? Nowe doniesienia

18.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Florence Pugh jako Abby w 2. sezonie “The Last of Us”? Nowe doniesienia
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Obsada “The Last of Us” wraz z rozwojem fabuły ewoluuje. Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć, że wybrano już aktorkę, która wcieli się w postać Abby. To może być znana m.in. z niedawnego występu w “OppenheimerzeFlorence Pugh.

Florence Pugh wystąpi w “The Last of Us 2”?

Na ten moment prace nad 2. sezonem “The Last of Us” stoją w miejscu, co ma związek z trwającym strajkiem scenarzystów i aktorów w Hollywood. Zanim jednak je wstrzymano, poczyniono wiele ustaleń, do których należy m.in. obsadzenie roli Abby – kluczowej postaci nadchodzącej kontynuacji – co zasugerował sam Craig Mazin. 

Według doniesień pod uwagę brane były dwa nazwiska, z czego jedno jest niezwykle zaskakujące. Obok Shannon Berry (“Dzicz”, “Hunters”) na casting miała zostać zaproszona bowiem Florence Pugh – gwiazda znana m.in. z serialu „Mała doboszka” oraz filmów, takich jak „Czarna Wdowa”, „Midsommar. W biały dzień”, “Nie martw się, kochanie” i “Oppenheimer”, gdzie wcieliła się w rolę intrygującej Jean Tatlock. 

Źródłem tych informacji jest znany scooper, MyTimeToShineHello, który twierdzi, że ostatecznie to Shannon Berry pojawi się na ekranie. Powody tego stanu rzeczy pozostają nieznane. Zapewne nie bez znaczenia jest tu jednak napięty harmonogram Pugh oraz fakt, że w związku z dalekosiężnymi planami twórców serii, aktorka musiałaby związać się z tytułem na dwa kolejne sezony, ekranizujące 2. część gry.

Kiedy premiera 2. sezonu “The Last of Us”?

Na ten moment brak oficjalnej daty premiery 2. sezonu “The Last of Us” na HBO Max, a trwający strajk scenarzystów z pewnością nas do niej nie przybliża. Wiadomo już jednak, że twórcy mają jasną wizję, jak ten powinien wyglądać:

Nakreśliliśmy już cały sezon 2. i jesteśmy gotowi do startu, gdy tylko zakończy się strajk

– zdradził Neil Druckmann.

Na serialowy debiut przed 2025 rokiem trudno jednak liczyć. 

Źródło: twitter.com/DomTheBombYT, HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.