FlixClassic – klasyki kina na wyciągnięcie ręki

23.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
FlixClassic – klasyki kina na wyciągnięcie ręki
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dostęp do filmów jest obecnie łatwiejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dostępne na rynku platformy VOD umożliwiają oglądanie nowych produkcji, wielkich kinowych hitów i wciągających seriali. Brakuje im jednak szerokiej oferty starszej kinematografii, którą ciężko jest znaleźć w wysokiej jakości. Nowa platforma FlixClassic chce wypełnić tę lukę i proponuje klasyczne, stare produkcje.

FlixClassic – co to jest?

FlixClassic to nowy VOD, który działa w Polsce od 15.04.2022 roku. Stawia przede wszystkim na klasykę kinematografii, kierując swoją ofertę do osób, które chcą ją poznać lub odkryć na nowo.

Filmy w platformie streamingowej są wybierane przez Miłosza Stelmacha, filmoznawcę, krytyka filmowego, kuratora programowego FlixClassic, a także redaktora naczelnego czasopisma “Ekrany”.

Wśród tytułów można znaleźć często tandetne, acz klimatyczne filmy klasy B, nieśmiertelne klasyki oraz mniej znane, ale równie interesujące produkcje. Warto wspomnieć też o tytułach będących połączeniem kultowych gatunków filmowych. Bez wątpienia każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie.

Serwis oferuje zmianę jakości odtwarzanego materiału, możliwość wyszukiwania po tytule oraz filtrowanie po nazwiskach reżyserów, scenarzystów czy obsady. Jeśli spodoba Ci się któraś pozycja, możesz ją zapisać na później do obejrzenia – trafi do zakładki “Moja lista”.

serwis vod flixclassic

Aby skorzystać z platformy, wystarczy zarejestrować się na jej stronie FlixClassic, poprzez podanie swojego maila lub skorzystanie z konta Facebook, Google albo Apple ID. Co ważne, nie jest konieczne podanie od razu danych swojej karty. Można swobodnie przejrzeć ofertę serwisu, jednak bez odtwarzania filmów. Do tego konieczne jest wykupienie subskrypcji.

Co można obejrzeć na FlixClassic?

Serwis oferuje prawie 400 tytułów. Co tydzień mają pojawiać się nowe filmy, co ciekawe, z różnych krajów – czeskie, węgierskie, szwedzkie czy indyjskie.

Biblioteka serwisu jest podzielona na kilka kategorii:

Filmy

filmy na flixclassic

W kategorii Filmy można znaleźć wszystkie tytuły znajdujące się w serwisie, podzielone na różne gatunki: biograficzne, historyczne, animowane, sci-fi, komediowe, westerny i wiele innych. Można również przejrzeć filmy z danego okresu, np. lat 20. lub 80. Warto tutaj wymienić znane produkcje, takie jak Nosferatu (1922), Folwark zwierzęcy (1954) czy Gabinet Doktora Caligari (1920).

Seriale

seriale na flixclassic

Kategoria Seriale nie przedstawia się na razie imponująco. Obejrzeć można następujące tytuły: – Arabela (1979), Latający Czestmir (1984) oraz Cienka niebieska linia (1995) z Rowanem Atkinsonem.

Żelazny kanon

kategoria żelazny kanon

Żelazny kanon to przede wszystkim klasyki kina, tzw. “kamienie milowe sztuki filmowej”. Fani odkryją na nowo kino nieme oraz filmy pochodzące ze złotej epoki Hollywood. Warto tutaj wymienić chociażby Metropolis (1927), Gorączkę złota (1925), Konformistę (1970) oraz Umberto D (1952).

Zapomniane perełki

zapomniane perłki

Zapomniane perełki z kolei to filmy, które są mniej znane, zapomniane lub po prostu wyparte przez inne, popularne tytuły swoich czasów. Wśród nich obejrzeć można takie produkcje, jak Lokator (1927), Autostopowicz (1953), Małgorzata, córka Łazarza (1967) oraz Mój Pan Mąż (1936).

Swobodna jazda

swobodna jazda na flixclassic

Kategoria Swobodna jazda skierowana jest do osób, które lubią nietuzinkowe dzieła, nieszablonowe i wymykające się klasyfikacjom gatunkowym. Przykładowe filmy, które warto sprawdzić to Karnawał Dusz (1962) oraz Wstręt (1965).

Gaz do dechy

gaz do dechy

Ostatnia kategoria to Gaz do dechy, która spodoba się szczególnie tym, którzy cenią kino klasy B: prowokacyjne filmy, kiczowate i niskobudżetowe horrory oraz nietypowe science-fiction. Uwagę zwracają przede wszystkim Mordercze Klowny z Kosmosu (1988), Zombie pożeracze mięsa (1979) oraz Ja, Potwór (1971).

Jakość obrazu

Wszystkie produkcje można oglądać w jakości HD, w oryginalnych wersjach językowych oraz z polskim lektorem lub napisami. Jak można wyczytać na stronie serwisu, aby film odtwarzał się poprawnie, w wysokiej jakości, konieczny jest dostęp do sieci Internet o rzeczywistej przepustowości 2 Mbit/s przy założeniu minimalnej jakości odtwarzania. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości obrazu, prędkość musi wynosić już 5Mbit/s.

Jak oglądać FlixClassic?

Filmy i seriale w FlixClassic można oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie, w przeglądarce oraz na telefonach z systemem iOS lub Android. Oprócz tego aplikacja jest dostępna na Smart TV Samsung i LG. Aplikacja obsługuje również przesyłanie bezprzewodowe AirPlay (z urządzeń Apple) oraz obsługuje Chromecast.

Ile kosztuje FlixClassic?

FlixClassic oferuje dwa pakiety – miesięczny kosztuje 12,99 zł, natomiast roczny – 129,99 zł (10 zł za 1 miesiąc). Nie jest to z pewnością wygórowana cena za dostęp do filmów, które ciężko znaleźć w wysokiej jakości w innych miejscach.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.