„Flash” nie podbił kin, czy uda mu się z VOD? Premiera na HBO Max w sierpniu

26.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Flash” nie podbił kin, czy uda mu się z VOD? Premiera na HBO Max w sierpniu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najnowszy projekt z uniwersum DC – “Flash” – zmierza na małe ekrany. Co najmniej niezadowalające wyniki box office przyczyniły się do szybkiej premiery VOD filmu z Ezrą Millerem w roli głównej. Kiedy debiut na HBO Max

Flash – data premiery na HBO Max 

Warner Bros. wciąż liczy straty, jakie przyniosła premiera kinowa filmu “Flash”. Wielkoformatowa produkcja DC odnotowała ogromną porażkę finansową, przynosząc zaledwie 267 mln dolarów przychodu przy kosztach rzędu 220 mln dolarów (nie wliczając wydatków na promocję). Wystarczy wspomnieć, że już 2 tygodnie od premiery tytuł wycofano z ponad 1000 kin w Stanach Zjednoczonych. Wytwórnia robi więc, co może, aby nadrobić ów wynik w VOD. 

W polskich serwisach streamingowych “Flash” zadebiutuje już 31 lipca, kiedy to zasili m.in. zasoby platformy PREMIERY CANAL+. Nieco później wyląduje też na HBO Max – dokładnie 25 sierpnia, czyli równo 70 dni po tym, jak pojawił się w kinach.

Flash – fabuła

Podążając za oficjalnym opisem produkcji: 

Barry używa swojej mocy do podróży w czasie, żeby zmienić wydarzenia z przeszłości. Kiedy jednak próbuje ocalić rodzinę, mimowolnie zmienia przyszłość. Barry zostaje więźniem rzeczywistości, w której generał Zod powraca i grozi powszechnym zniszczeniem. W tym świecie nie ma jednak żadnych superbohaterów, do których można by się zwrócić. Chyba, że Barry przekona do przerwania emerytury zupełnie innego Batmana i uratuje uwięzionego Supermana, również nie takiego, jakiego się spodziewa. Jedyną nadzieją Barry’ego na uratowanie świata, w którym przebywa i na powrót do przyszłości, którą zna, pozostaje wyścig o życie. Tylko czy ostateczne poświęcenie wystarczy do przywrócenia dawnego biegu wydarzeń?

Obsada i twórcy 

Pierwszoplanową gwiazdą filmu “Flash” jest Ezra Miller (“Charlie”, “Musimy porozmawiać o Kevinie”, “Legion samobójców”). W obsadzie znaleźli się też m.in.: Michael Keaton, Ben Affleck, Michael Shannon i Sasha Calle.

Reżyserem tytułu jest Andy Muschietti (“To”, “Mama”). 

Źródło: Filmożercy, DC

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.