Masz smartwatch Fitbit Ionic? Nie noś go! Producent prosi o zwrot sprzętu

04.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Masz smartwatch Fitbit Ionic? Nie noś go! Producent prosi o zwrot sprzętu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W mediach pojawiały się w ostatnim czasie informacje o niebezpiecznych dla zdrowia zegarkach sportowych. Mowa o smartwatchach Fitbit , a dokładniej – modelu Ionic. Z powodu problemów z baterią wielu użytkowników doznało poparzeń. Było to powodem wycofania urządzeń z rynku. Fitbit rozpoczął już akcję zwrotów zegarków. Przegrzewająca się bateria w modelu Ionic doprowadziła do ponad 100 zgłoszeń na terenie USA.

Przegrzewająca się bateria w zegarku Fitbit stanowi problem

Producent potwierdził, że problem stanowi przegrzewająca się bateria. Niestety, w wielu wypadkach doprowadziła do wystąpienia uszczerbku na zdrowiu osób noszących model Ionic.

W Stanach Zjednoczonych zgłoszono 115 przypadków przegrzewania się podczas korzystania z Fitbita Ionic. W pozostałych częściach świata miało miejsce kolejne 59 takich wypadków.

Tak duża liczba przypadków świadczy o tym, że nie jest to jednostkowa usterka, a poważna wada tego modelu. Niestety, aż 78 zgłoszeń dotyczyło poparzenia. Większy uszczerbek na zdrowiu odnotowano natomiast w sześciu przypadkach: dwa to poparzenia dotyczące oparzeń trzeciego stopnia. Kolejne cztery stanowią poparzenia drugiego stopnia.

Przegrzewająca się bateria Fitbit Ionic
Fot. Fitbit

Masz zegarek Fitbit Ionic? Możesz otrzymać rekompensatę

W pierwszej kolejności firma poinformowała, aby nie korzystać ze smartwatchów Ionic. To jednak nie koniec działań ze strony producenta.

  • 299 dolarów rekompensaty – każdy użytkownik Fitbit Ionic, który zarejestruje się w specjalnie przygotowanej stronie otrzyma od producenta jednorazowy zwrot podanej kwoty (w przypadku Polski będzie on wykonany na konto PayPal)
  • 40% zniżki – poza odzyskaniem pieniędzy wydanych na wadliwy zegarek, użytkownicy Fitbit Ionic mogą także skorzystać z jednorazowej zniżki na zakup nawet 5 nowych urządzeń oraz akcesoriów

Trudno jednak powiedzieć, czy teraz znajdzie się wielu chętnych, aby to uczynić.

Zobacz także inne newsy ze świata elektroniki

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.