Search icon

Masz smartwatch Fitbit Ionic? Nie noś go! Producent prosi o zwrot sprzętu

04.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Masz smartwatch Fitbit Ionic? Nie noś go! Producent prosi o zwrot sprzętu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W mediach pojawiały się w ostatnim czasie informacje o niebezpiecznych dla zdrowia zegarkach sportowych. Mowa o smartwatchach Fitbit , a dokładniej – modelu Ionic. Z powodu problemów z baterią wielu użytkowników doznało poparzeń. Było to powodem wycofania urządzeń z rynku. Fitbit rozpoczął już akcję zwrotów zegarków. Przegrzewająca się bateria w modelu Ionic doprowadziła do ponad 100 zgłoszeń na terenie USA.

Przegrzewająca się bateria w zegarku Fitbit stanowi problem

Producent potwierdził, że problem stanowi przegrzewająca się bateria. Niestety, w wielu wypadkach doprowadziła do wystąpienia uszczerbku na zdrowiu osób noszących model Ionic.

W Stanach Zjednoczonych zgłoszono 115 przypadków przegrzewania się podczas korzystania z Fitbita Ionic. W pozostałych częściach świata miało miejsce kolejne 59 takich wypadków.

Tak duża liczba przypadków świadczy o tym, że nie jest to jednostkowa usterka, a poważna wada tego modelu. Niestety, aż 78 zgłoszeń dotyczyło poparzenia. Większy uszczerbek na zdrowiu odnotowano natomiast w sześciu przypadkach: dwa to poparzenia dotyczące oparzeń trzeciego stopnia. Kolejne cztery stanowią poparzenia drugiego stopnia.

Przegrzewająca się bateria Fitbit Ionic
Fot. Fitbit

Masz zegarek Fitbit Ionic? Możesz otrzymać rekompensatę

W pierwszej kolejności firma poinformowała, aby nie korzystać ze smartwatchów Ionic. To jednak nie koniec działań ze strony producenta.

  • 299 dolarów rekompensaty – każdy użytkownik Fitbit Ionic, który zarejestruje się w specjalnie przygotowanej stronie otrzyma od producenta jednorazowy zwrot podanej kwoty (w przypadku Polski będzie on wykonany na konto PayPal)
  • 40% zniżki – poza odzyskaniem pieniędzy wydanych na wadliwy zegarek, użytkownicy Fitbit Ionic mogą także skorzystać z jednorazowej zniżki na zakup nawet 5 nowych urządzeń oraz akcesoriów

Trudno jednak powiedzieć, czy teraz znajdzie się wielu chętnych, aby to uczynić.

nano google news

Zobacz także inne newsy ze świata elektroniki

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.