Apple lubi patenty. Nowy rysik otrzyma dzięki temu przydatną funkcję

03.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Apple lubi patenty. Nowy rysik otrzyma dzięki temu przydatną funkcję
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nieduże, elektroniczne gadżety często są bardzo przydatne. Mają jednak pewną wadę – dość łatwo można je… zgubić. Dotyczy to między innymi Apple Pencil, czyli rysika do tabletów iPad. Pomocna może się tu okazać nowa funkcja – Find My Apple Pencil. Nowość pojawi się jednak dopiero w rysikach kolejnej generacji.

Find My Apple Pencil

Nowa generacja rysików Apple Pencil otrzyma możliwość znalezienia zagubionego urządzenia. Pomoże w tym funkcja Find My (Znajdź). Amerykański koncern złożył już odpowiedni patent. Dzięki temu możemy mieć pewność, że konkurencja nie skorzysta z tego rozwiązania, przynajmniej na początku.

Dotychczas rysiki Apple Pencil nie obsługiwały funkcji Znajdź. Wkrótce powinno się to zmienić.

Znajdź (czyli polska nazwa funkcji Find My) pozwala dość łatwo odnaleźć różne sprzęty Apple. Dziś działa między innymi dla smartfonów iPhone, tabletów iPad, zegarków Apple Watch, czy nawet słuchawek AirPods i Beats. Funkcja polega na odtworzeniu głośnego sygnału dźwiękowego na szukanym urządzeniu.

Zgłoszenie patentowe Apple - Find My Apple Pencil

Patent Apple 20230161545 to odpowiedź na problem znikających rysików

Apple zgłosiło patent o numerze 20230161545  – dotyczy on właśnie nowych rysików Apple Pencil. Również na nich pojawi się możliwość wyemitowania dość głośnego dźwięku w celu znalezienia sprzętu. W tym celu inżynierowie Apple wbudowali rezonator akustyczny w popularny i niezwykle przydatny rysik. Innym rozwiązaniem byłoby zamontowanie w Apple Pencil modułu W1, jak w słuchawkach. Oznaczałoby to jednak powiększenie rysika, czego najwyraźniej Apple chce uniknąć.

Zgłoszenie patentowe Apple - Find My Apple Pencil

Nowe rysiki Apple Pencil być może poznamy podczas nadchodzącego wydarzenia WWDC 2023.

Jak działa Apple Pencil?

Apple Pencil to rysik dedykowany do iPadów (iPad Air, iPad, iPad Pro). Pozwala na pisanie i rysowanie na powierzchni ekranu dotykowego, co często jest bardzo wygodne. Możemy też używać rysika do zaznaczania różnych funkcji i sterowania urządzeniem. Chcąc wyposażyć się w rysik Apple Pencil, warto sprawdzić jego zgodność z posiadanym urządzeniem.

O zaawansowaniu technologicznym Apple Pencil może świadczyć jego cena. Może osiągać 700 złotych i więcej (rysik drugiej generacji). W razie potrzeby użytkownicy mogą zmieniać końcówki dotykowe, co wydłuża żywotność rysika.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.