Search icon

“Yellowstone” – zdjęcia do finałowego sezonu 5B wystartowały. Czy Kevin Costner powróci?

21.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Yellowstone” – zdjęcia do finałowego sezonu 5B wystartowały. Czy Kevin Costner powróci?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wystartowały zdjęcia do ostatniej części finałowego, 5. sezonu wielkiego hitu SkyShowtime – “Yellowstone 5B”. Kiedy premiera? 

Yellowstone 5B – kiedy premiera finału w SkyShowtime? 

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią serwisu SkyShowtime druga, a zarazem finałowa część 5. sezonu serialu “Yellowstone” (5B) zadebiutuje jesienią tego roku. Poprzedzające ją odcinki trafiły do biblioteki platformy pod koniec 2022 oraz na początku 2023 roku. W sumie na wielki finał uwielbianej na całym świecie serii złoży się rekordowe 14 odcinków, z których ostatnich sześć znajduje się w drodze na małe ekrany. 

Podążając za oficjalnym komunikatem serwisu, właśnie wystartowały zdjęcia do kontynuacji światowego hitu. Prace zlokalizowano w stanie Montana, a za produkcję odpowiadają MTV Entertainment Studios oraz 101 Studios.

O czym opowiada serial Yellowstone? 

“Yellowstone” to współczesny western, który ukazuje zmagania właściciela największego rancza w Stanach Zjednoczonych – Johna Duttona (Kevin Costner) – oraz jego najbliższych. Wyzwań zaś nie brakuje – podobnie jak tych, którymi zawładnęła pokusa przejęcia ich ziemi:

Pośród zmiennych sojuszy, niewyjaśnionych morderstw, zadanych ran i ciężko wypracowanego szacunku, właściciele są w konflikcie z przygranicznymi sąsiadami – rozrastającym się miastem, rezerwatem Indian oraz pierwszym parkiem narodowym Ameryki

– czytamy w opisie serwisu. 

Tytuł za każdym razem gromadzi przed ekranami milionową publikę, przynależąc do elitarnego grona najlepszych produkcji, dostępnych w bibliotece SkyShowtime. 

Obsada i twórcy 

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Kevin Costner (którego w związku z napiętym grafikiem najprawdopodobniej nie zobaczymy jednak w „Yellowstone 5B”) oraz Luke Grimes, Kelly Reilly, Wes Bentley, Cole Hauser, Kelsey Asbille, Brecken Merrill, Jefferson White, Forrie Smith, Denim Richards, Ian Bohen, Finn Little, Ryan Bingham, Gil Birmingham, Mo Brings Plenty, Wendy Moniz, Jen Landon i Kathryn Kelly.

Scenariusz do “Yellowstone” to dzieło Taylora Sheridana (“Wind River”, “Hell or High Water”, “Sicario”) oraz Johna Linsona. Jego producentami wykonawczymi są zaś m.in.: John Linson, Art Linson, Taylor Sheridan, Kevin Costner, David C. Glasser, Bob Yari, Stephen Kay, Michael Friedman, Christina Voros i Keith Cox.  

Źródło: SkyShowtime

Polecane soundbary

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.