Ranking filmów Stevena Seagala. TOP 15 dobrych akcyjniaków klasy B

26.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Ranking filmów Stevena Seagala. TOP 15 dobrych akcyjniaków klasy B
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Rozwijamy cykl kina akcji z udziałem aktorów-symboli tego gatunku. Po Jeanie-Claudzie Van Dammie przyszła pora na Stevena Seagala. Przed Wami TOP 15 tytułów z jego filmografii. Część z nich znajdziecie w zasobach popularnych serwisów VOD.

Ranking filmów z Seagalem w zestawieniu TOP 15

1. Szukając sprawiedliwości (Apple TV+, Chili)

Najlepsze filmy ze Stevenem Seagalem otwiera amerykański tytuł sensacyjny z 1991 roku w reżyserii Johna Flynna. Aktor daje się w nim poznać jako Gino Fellino – oficer policji z Brooklynu, pozostającego w rękach lokalnej mafii. Mimo prób legalnego powstrzymania gangsterów ci nieustannie trzęsą dzielnicą. Kiedy przekraczają jednak cienką granicę, dotykając Fellino osobiście, ten decyduje się wytoczyć im prywatną wojnę.

Film znajdziecie w serwisach Apple TV+ oraz Chili.

2. Nico – ponad prawem

To dopiero wstęp do naszego rankingu, a Seagal już zdążył stracić odznakę. Jako były już stróż prawa – Nico Toscani – ma jednak rachunki do wyrównania. Na jego celowniku znajdują się byli agenci CIA, którzy przekwalifikowali się w handlarzy narkotyków i morderców politycznych. Niegdysiejszy policjant otwiera więc swoje własne śledztwo w sprawie, mające pomóc mu w osiągnięciu wymarzonego celu – dokonania czegoś naprawdę wielkiego. 

3. Wygrać ze śmiercią

Ku zdziwieniu niejednego, przed Wami detektyw Mason Storm (Steven Seagal). Filmy z udziałem aktora udowadniają, że niemożliwe dla niego nie istnieje. Tym razem jako wspomniany bohater poszedł jednak o krok dalej, pokonując… samą śmierć.

Po siedmiu latach spędzonych w śpiączce Storm wybudza się, krzyżując plany swoich przeciwników. Skorumpowany policjant i podlegający mu płatni mordercy wkrótce zrozumieją, że w ich stronę zmierza długo wyczekiwana wendeta.

4. Liberator (Disney+, Apple TV+)

Filmy ze Stevenem Seagalem zazwyczaj stawiają go w pozycji predestynującej do uskuteczniania wszelkiej maści popisów. Tym razem aktorowi przyszło odnaleźć się w roli… kucharza.

Jak jednak na Seagala przystało, to kucharz okrętu amerykańskiej marynarki wojennej, przewożącej ładunek nuklearny; do tego zaś były agent ds. specjalnych. Kiedy terroryści i byli agencji CIA (Gary Busey, Tommy Lee Jones) opanowują pokład, mogą być więc pewni oporu.

Tytuł jest dostępny m.in. w serwisie Disney+.

5. Mroczna dzielnica (Apple TV+)

Seagal i filmy o niesłusznej zawodowej degradacji powracają jak bumerang. Tym razem aktor wciela się w funkcjonariusza Orina Boyda, który pada ofiarą korupcji w służbach tytułowej, mrocznej dzielnicy Detroit. Postanawia więc wytoczyć wojnę systemowi, w czym pomóc ma mu… dealer narkotyków, Latrell Walker (DMX).

6. Nieuchwytny (Apple TV+)

Kiedy Los Angeles raz po raz wstrząsają informacje o kolejnych rytualnych mordach, a miejscowe służby rozkładają ręce, z pomocą nadciąga były agent specjalny, Jack (Steven Seagal). Sytuacji nie ułatwia jednak fakt, że ofiarą zbrodni padli również jego była żona i jej drugi mąż… W rozwiązaniu sprawy bohater może liczyć na wsparcie ze strony swojego zawodowego partnera, detektywa Jima Campbella (Keenen Ivory Wayans).

7. Liberator 2 (Disney+)

Filmy z Seagalem z serii “Liberator” powracają po raz kolejny, szykując dla Caseya Rybacka kolejną dawkę niebagatelnych wyzwań. W ramach filmowej kontynuacji przyjdzie mu się zmierzyć z terrorystami, którzy za cel ataku obrali pasażerski Grand Continental. Ich kolejnym krokiem jest przemianowanie pociągu w stację dowodzenia śmiercionośnym satelitą i zagrożenie jego użyciem. Celem jest Waszyngton. Jego los spoczywa teraz w rękach Caseya – jedynego, którego nie zdołano pojmać.

8. Wybraniec śmierci (Chili)

Steven Seagal i filmy z polskimi akcentami? – Jak najbardziej! Przed Wami “Wybraniec śmierci”, w którym u boku gwiazdora kina akcji możecie zobaczyć polską aktorkę filmową i teatralną – Joannę Pacułę.

On wciela się w postać agenta specjalnego do walki z narkotykami, Johna Hatchera; ona – w znawczynię magii i obrządków voodoo. Do ich spotkania zapewne nigdy by nie doszło, gdyby nie walka gangów, w której znaczącą rolę odegrały związki z karaibskimi czarownikami, a w którą niespodziewanie John został uwikłany… Czy z pomocą nowej znajomej odnajdzie się w tak niecodziennej sytuacji? 

9. Krytyczna decyzja (Apple TV+, Rakuten TV)

Kurt Russell, Halle Berry, Steven Seagal – filmy z taką obsadą mówią same za siebie. Dorzućmy do tego napięcie sięgające zenitu i mieszanka wybuchowa gwarantowana (choć w tym przypadku to wyjątkowo niefortunne skojarzenie).

Znajdujący się 8 kilometrów nad ziemią Boeing 747 zostaje porwany; jego pasażerowie postawieni zaś w obliczu groźby eksplozji bomby chemicznej, znajdującej się na pokładzie. Gdyby tego było mało, myśliwce wojsk lotniczych USA pozostają w gotowości na wypadek przekroczenia przez samolot amerykańskiej przestrzeni powietrznej. Walka z czasem rozpoczyna się właśnie teraz.

Film jest dostępny m.in. w bibliotece platformy Rakuten TV.

10. Maczeta

Tytułowa maczeta to oręż niejakiego Corteza (Danny Trejo) – byłego agenta federalnego Meksyku, aktualnie ukrywającego się w Stanach Zjednoczonych – i bieda temu, kto z nią zadrze. Tym okazuje się pewien skorumpowany senator (Robert de Niro), który wcześniej chętnie wykorzystywał Corteza dla własnych celów, przy okazji zachodząc mu za skórę.

11. Na zabójczej ziemi

Filmy ze Stevenem Seagalem jako lekcja ekologii? – Niespodziewane, a jednak. Wszystko za sprawą poczynań jednej z firm na dziewiczej Alasce. Dostrzegłszy szansę na szybkie wzbogacenie się na wydobyciu tamtejszych złóż ropy naftowej, stawia ona na agresywną politykę, bez względu na koszty.

 Kiedy wskutek wybuchu jednego z szybów ginie czterech robotników, dla Forresta Tafta (Steven Seagal) – przybyłego na miejsce specjalisty od gaszenia tego typu pożarów – staje się jasne, że przyszłość środowiska naturalnego rysuje się w ciemnych barwach. Postanawia temu zapobiec.

12. W morzu ognia (Apple TV+)

Prywatne interesy biorą górę nad dobrem powszechnym również i tym razem. Zagrożenie czyha zaś ze strony toksycznych odpadów, nielegalnie składowanych w opuszczonych kopalniach. Śledztwo w sprawie prowadzi, mający do niej osobisty stosunek, agent Jack Taggart (Steven Seagal), nie mogąc jednak liczyć na wsparcie lokalnej, przekupionej społeczności. Jedynym sposobem na zapobieżenie tragedii okazuje się walka.

13. Sprawiedliwość ulicy (Apple TV+, Polsat Box Go)

Kiedy mowa o aktorach, takich jak Seagal, filmy o osobistej wendecie są czymś, co regularnie przewija się w ich filmografii. Tym razem powodem ku niej jest morderstwo syna, uznane za przypadkowy akt przemocy. Jego ojciec – policjant Simon Ballister (Steven Seagal) – nie odpuści, dopóki sprawiedliwości nie stanie się zadość. W tym celu postanawia zwrócić przeciwko sobie gangsterów i skorumpowanych kolegów po fachu.

Film jest dostępny m.in. w serwisie Polsat Box Go.

14. Wpół do śmierci (Apple TV+, Polsat Box Go)

Sasha Petrosevitch (Steven Seagal) – tajny agent FBI – staje się jednym z osadzonych, aby zdobyć informację na temat pewnego groźnego przestępcy. Liczy, że z czasem zdoła zjednać sobie swojego współwięźnia i wspólnika wspomnianego gangstera. W międzyczasie podjęta zostaje próba odbicia skazańca, czekającego na wykonanie kary śmierci. Petrosevitch postanawia stawić czoła terrorystom.

15. Najwyższy wyrok

TOP filmy z Seagalem zwieńcza “Najwyższy wyrok” – tytuł, którego akcję także osadzono w więzieniu. Tym razem aktor daje się poznać jako były żołnierz marines – Cross oraz członek eskorty więźniów ze starego federalnego zakładu karnego. Wkrótce będzie musiał zmierzyć się z grupą najemników, którzy podporządkowali sobie cały budynek.

Źródło: materiały prasowe

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.