Ranking najlepszych filmów z udziałem Jean-Claude Van Damme

11.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Ranking najlepszych filmów z udziałem Jean-Claude Van Damme
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jean-Claude Van Damme – to nazwisko, będące najlepszą wizytówką tego, który je nosi. Jedna z najbardziej rozpoznawanych twarzy filmów akcji na przestrzeni lat dała się poznać w najróżniejszych wcieleniach. Zebraliśmy je dla Was w formę TOP 15 naprawdę wybuchowych tytułów. Jeżeli sztuki walki w odsłonie fabularnej to coś, co trafia w Wasz gust, zdecydowanie polecamy dalszą lekturę.

Polecane filmy z Jean Claude Van Damme

1. Kickboxer (Canal+ Online, PLAY NOW)

Jean-Claude Van Damme filmy ze swoim udziałem otwiera z przytupem. Przed Wami “Kickboxer” z 1989 roku – historia o wendecie w wykonaniu niejakiego Kurta. Niegdyś jego brat – mistrz świata w kickboxingu – stoczył opłakaną w skutkach walkę z Tong Po (Michel Qissi) – najlepszym tajlandzkim zawodnikiem. W jej wyniku został na zawsze sparaliżowany. Zdruzgotany Kurt podejmuje wyzwanie treningów pod okiem swojego nowego mistrza; koniec końców stawia zaś czoła temu, który stoi za jego rodzinną tragedią.

Film znajdziecie m.in. w serwisie Canal+ Online.

2. Krwawy sport (Apple TV+)

Tytułowy krwawy sport to Kumite – nielegalny, mający miejsce co 5 lat w owianej tajemnicą lokalizacji turniej sztuk walki. Brzmi jak coś, czym Jean Claude Van Damme mógłby się zainteresować…

W rzeczy samej, jego bohater – mistrz Ninjitsu – odbywa bardzo długą podróż, aby móc się na nim stawić i wypełnić dziedzictwo własnego mentora. Nie wie jednak jeszcze, z czym wiąże się jego ewentualna wygrana…

Film dostępny w Apple TV+.

3. Niezniszczalni 2 (player.pl, Rakuten TV, Viaplay, PLAY NOW, TVP VOD, Cineman, vod.pl)

Jeżeli chodzi o filmy z Van Dammem, podium zamykają “Niezniszczalni 2” – kontynuacja “Niezniszczalnych” z 2010 roku. Tym samym na ekran powraca grupa naj(nie)sławniejszych najemników, jakich widział świat. Ich kolejna akcja nie obędzie się bez ofiar. Kierowani chęcią odwetu niespodziewanie odkrywają mroczne plany oprawcy swojego zmarłego tragicznie kompana.

W obsadzie znaleźli się również związani z gatunkiem: Bruce Willis, Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Chuck Norris oraz Arnold Schwarzenegger.

Serwisy VOD chętnie zamieszczają ten tytuł w swoich zasobach. Obecnie dostępny jest m.in. na Player.pl oraz na platformie Rakuten TV.

4. Skazany na piekło

Tłem dla tej historii jest osobisty dramat głównego bohatera. Pracujący w Rosji Kyle (Jean-Claude Van Damme) odnajduje w domu zwłoki żony. Sprawcą jest wpływowy człowiek, który wykorzystuje ten fakt, aby uniknąć odpowiedzialności. Koniec końców ta dopada go jednak z ręki rozgoryczonego wdowca. To właśnie on wyląduje za kratkami z wyrokiem dożywocia. W więzieniu o zaostrzonym rygorze, mającym być od teraz jego nowym domem regularnie organizowane są walki między osadzonymi.

5. Lwie serce

Jean-Claude Van Damme i filmy o poświęceniu to dobrany duet. Tym razem aktor da się poznać jako Lyon Gaultier – członek francuskiej Legii Cudzoziemskiej, stacjonującej w Afryce Północnej – jednak nie na długo… Wieść o ciężkim stanie brata zmusza go do dezercji i zanurzenia się w mroku przestępczego półświatka. Rozgrywające się tam nielegalne walki na pięści stają się dla niego szansą na wsparcie w kryzysie swoich najbliższych.

6. Uniwersalny żołnierz – seria

Pora na filmy z Van Dammem w konwencji sci-fi. Początek niniejszej serii korzeniami sięga roku 1992 roku. Właśnie wtedy świat poznał kulisy tajnego projektu amerykańskiej armii. Jego celem było przywrócenie do życia żołnierzy poległych w Afganistanie.

Zmartwychwstali mieli cechować się nadzwyczajnymi zdolnościami, siłą, brakiem uczuć i wspomnień. Wojskowi Luc Deveraux (Jean-Claude Van Damme) i Andrew Scott (Dolph Lundgren) niespodziewanie krzyżują jednak te plany, stopniowo odkrywając swoją trudną przeszłość. Gdy okazuje się, że śmierć jednego z nich jest zasługą drugiego, wybucha konflikt nie do okiełznania.

7. Full love

W niniejszym kryminale akcji Jean Claude Van Damme powraca jako żołnierz – tym razem jednak na emeryturze. Przeszłość nie jest czymś, z czym Frenchy lubi się obnosić. Próbuje więc pozostać incognito, pracując jako kierowca taksówki we wschodniej Azji. Wtem jego nową rzeczywistość burzy pewna piękna klientka. Choć jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy, jego życie obiera właśnie zupełnie nowy kierunek.

8. Quest

Van Damme i filmy przygodowe? Jak najbardziej! Udowadnia to “Quest” – produkcja z 1996 roku, podążająca tropem pewnego nowojorskiego przestępcy –  Chrisa Dubois. Uciekając przed tamtejszymi służbami, bohater udaje się do tajemniczego Lost City w Tybecie. Niespodziewanie pakuje się tam jednak w jeszcze większe tarapaty, będące zasługą miejscowych przemytników broni i piratów. Koniec końców, jak na Jean-Claude’a przystało, ląduje zaś na międzynarodowym turnieju walki, w którym liczy się wyłącznie zwycięstwo.

9. 6 kul

Również tym razem bohater naszego zestawienia daje się poznać jako weteran wojenny. Do rezygnacji z kariery zmusiło go tragiczne zajście, za które też przypisano mu odpowiedzialność. Kiedy zawodnik MMA, Andrew Fayden (Joe Flanigan) zgłasza się do niego o pomoc w związku z porwaniem córki, wraca jednak do życia na krawędzi.

Dla ciekawskich, jeżeli sam Jean-Claude Van Damme to dla Was za mało, w filmie “6 kul” możecie zobaczyć również jego potomnych: Biancę oraz Krisa.

10. Aż do śmierci (Cineman)

Zdawałoby się, że trudno o bardziej konsekwentnego aktora niż Jean-Claude Van Damme. Filmy z jego udziałem udowadniają jednak, że jego wcielenia mają wiele obliczy. Jedną z takich postaci jest Anthony Stowe. Agresor, narkoman, człowiek zemsty… – to tylko niektóre z definicji, w których ramy świetnie się wpasowywał. Sytuację odmienia jednak chwila, gdy po postrzeleniu w głowę cudem uchodzi z życiem. Właśnie wtedy wkracza na ścieżkę odnowy moralnej.

11. Nieuchwytny cel (Apple TV+, Rakuten TV)

Nieznający litości najemnik (Lance Henriksen) werbuje bezdomnych weteranów wojennych ku uciesze psychopatycznych bogaczy. Celem jest… polowanie na ludzi. Na prośbę córki jednej z ofiar wyzwanie gangowi rzuca marynarz, Chance Boudreaux (Jean-Claude Van Damme).

12. Bez odwrotu

Filmy z Van Dammem rozwijają wątek rodzinnej wendety. Tym razem ma się ona dokonać rękami Jasona Silla (Kurt McKinney) – wielkiego fana Bruce’a Lee.

Niegdyś mafia podjęła próbę odebrania jego ojcu szkoły karate. Teraz szansą na nowy start jest jego osobisty pojedynek ze wschodnioeuropejskim mistrzem, nieznającym zasad fair play Ivanem (Jean-Claude Van Damme). W osiągnięciu celu ma pomóc mu pewien niecodzienny kurs karate.

13. Strażnik czasu

W rzeczywistości, w której podróże w czasie istnieją, zagłębiającymi się w nie ludźmi kierują najróżniejsze motywacje. Podczas gdy dla Maxa (Jean-Claude Van Damme), strażnika czasu, jest to okazja do zapobieżenia śmierci swojej ukochanej, senator McComb (Ron Silver) wykonuje ten sam krok z myślą o funduszach, mogących doprowadzić do jego wygranej w kampanii prezydenckiej. Jak na ironię właśnie ten ostatni stoi na czele komisji, mającej zapobiegać wykorzystywaniu podróży w czasie dla celów przestępczych…

14. Podwójne uderzenie (Apple TV+)

Paul Wagner i jego żona zostali zamordowani przez ludzi, którzy przejęli następnie kontrolę nad ich biznesem. Pozostawili po sobie dwóch synów. Po latach jeden z nich osiadł w Los Angeles, gdzie wspiera przyjaciela w prowadzeniu klubu walk wschodnich. Odnalazłszy swojego brata bliźniaka, wyrusza w daleką podróż na Wschód, do Hongkongu. Ich ponowne zjednoczenie staje się okazją do opracowania planu zemsty za zniszczoną przeszłość.

15. Ryzykanci (Apple TV+)

TOP filmy z Van Dammem zwieńczają “Ryzykanci” – historia tajnego agenta na przymusowej emeryturze. To Jack Quinn (Van Damme) – jeden z najlepszych specjalistów od antyterroryzmu. Osadzony w miejscu zwanym Colony nie może ochronić już swojej rodziny przed niejakim Stavrosem (Mickey Rourke). Nadziei na ratunek upatruje więc w osobie handlarza bronią o imieniu Yaz (Dennis Rodman).

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.