Najlepsze filmy z Leonardo DiCaprio – TOP 15

29.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze filmy z Leonardo DiCaprio – TOP 15
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Leonardo DiCaprio w swojej filmografii zgromadził dzieła najwybitniejszych reżyserów, które niejednokrotnie sięgały po najwyższe laury w świecie kina. Pora na podsumowanie najlepszych filmów z jego udziałem. Nasze TOP 15 tytułów znajdziecie poniżej.

1. Django (Netflix, Viaplay, PLAY NOW, Apple TV+, Polsat Box Go, Loomi by Opera)

Najlepsze filmy z Leonardo DiCaprio otwiera “Django” – western w reżyserii Quentina Tarantino, który znajdziecie m.in. w bibliotece serwisu Netflix. Dwukrotny zdobywca Oscarów opowiada historię Django – wyzwolonego niewolnika (w tej roli Jamie Foxx) – na dwa lata przed wybuchem Wojny Secesyjnej. Ten niespodziewanie odnajduje sprzymierzeńca w osobie niemieckiego dentysty i łowcy nagród, Schultza (Christoph Waltz). Razem wyruszają na ratunek żonie tytułowego bohatera, która jest niewolnicą w posiadłości bezwzględnego plantatora, Calvina Candiego (DiCaprio).

2. Incepcja (Netflix, Premiery Canal+, Player, Amazon Prime Video, Apple TV+, Rakuten TV, Chili)

Zestawiając filmy z Leonardo DiCaprio w roli głównej, nie sposób pominąć również “Incepcji” – surrealistycznego thrillera sci-fi według reżyserskiej wizji Christophera Nolana, który doceniono czterema Oscarami.

Witajcie w futurystycznym świecie, w którym sny są nie mniej istotne od jawy. W takich okolicznościach aktor daje się poznać jako Dom Cobb – złodziej sekretów, tkwiących w ludzkiej świadomości. Mimo że w swoim fachu osiągnął już mistrzostwo, los stawia przed nim wielkie wyzwanie – ma zaszczepić myśl w śpiącym umyśle. Od powodzenia tej akcji zależy, czy zdoła odzyskać swoje dawne życie – cenę, jaką zapłacił za to, kim się stał.

Film znajdziecie m.in. w bibliotece ofercie serwisu Amazon Prime Video.

3. Wyspa tajemnic (HBO Max, Premiery Canal+, Player, Amazon Prime Video, SkyShowtime, Apple TV+, Rakuten TV)

Propozycja od kolejnego mistrza kina – Martina Scorsese – przeniesie Was do lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to znika jedna z pacjentek szpitala dla “obłąkanych” przestępców. Śledztwo w jej sprawie prowadzą szeryfowie federalni Tedd (DiCaprio) i Chuck (Mark Ruffalo), bazując na pewnej zaszyfrowanej wiadomości. Tymczasem huragan odcina wyspę od kontaktu ze światem zewnętrznym…

Film jest dostępny m.in. w zasobach platformy HBO Max.

4. Infiltracja (Premiery Canal+, Player, Amazon Prime Video, Apple TV+, Rakuten TV, Chili)

Lista filmów z Leonardo DiCaprio wydłuża się za sprawą kolejnego dzieła Scorsesego – “Infiltracji”. Podczas seansu przenikniecie za kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka i bostońskiej jednostki dochodzeniowej, które toczą ze sobą nieustanny bój. Mogą w nim liczyć na swoich informatorów: Billy’ego Costigana (DiCaprio) – tajnego policjanta, działającego w strukturach grupy przestępczej oraz Colina Sullivana (Matt Damon) – wysłannika mafii, infiltrującego szeregi służb. Ten, który zostanie zdemaskowany jako pierwszy, przegrywa wszystko.

Film obejrzycie m.in. w serwisie Player.

5. Złap mnie, jeśli potrafisz (Netflix, HBO Max – do 30.06, Premiery Canal+, Player, Amazon Prime Video, PLAY NOW, Rakuten TV, Chili)

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks i Steven Spielberg na jednym pokładzie oznaczają jedno – to po prostu musiało się udać. “Złap mnie, jeśli potrafisz” to oparta na faktach komedia kryminalna, której bohaterem jest człowiek o wielu twarzach, z których prawdziwa jest zaledwie jedna – oszusta. Kiedy w grę wchodzi najwyższa stawka, ta skrzętnie skrywa się jednak za maskami lekarza, prawnika, lotnika, profesora, koniec końców zaś milionera.

Tytuł wypożyczycie m.in. w Rakuten TV.

6. Wilk z Wall Street (Premiery Canal+, Amazon Prime Video, Viaplay, TVP VOD, Cineman, Rakuten TV)

Kolejna droga od zera do milionera i kolejna historia oparta na faktach. Martin Scorsese prezentuje “Wilka z Wall Street” – biograficzną komedię kryminalną, której niezaprzeczalnym bohaterem jest Jordan Belfort (DiCaprio). Broker w mgnieniu oka wspiął się na sam szczyt i upajał się tym faktem do szaleństwa. Trudno było go nie dostrzec, zwłaszcza w szeregach służb, które szybko zainteresowały się jego ekscentrycznym stylem życia – jak się później okazało, w pełni słusznie.

Film w formacie VOD oferuje m.in. platforma Viaplay.

7. Co gryzie Gilberta Grape’a?

Omawiając dobre filmy z Leonardo DiCaprio, warto wrócić też do pierwszych kroków w jego karierze – szczególnie gdy te stawiane są ramię w ramię z gwiazdami kina, takimi jak Johnny Depp. Ten ostatni wciela się w tytułową postać – chłopaka, na którym spoczywa odpowiedzialność za rodzinę, w tym za chorego umysłowo brata, Arniego (DiCaprio). Pewnego dnia do miasteczka przybywa Becky (Juliette Lewis) – dziewczyna, która odmienia jego życie.

8. Krwawy diament (Player, Amazon Prime Video, Apple TV+, Rakuten TV, Chili)

Amerykańsko-europejska koprodukcja w reżyserii Edwarda Zwicka (“Ostatni samuraj”, “Wichry namiętności”) rozpościera przed widzem wojenne realia z Sierra Leone lat 90. Dramatyczne wydarzenia stają się tłem dla wyprawy przemytnika, Danny’ego Archera (DiCaprio) i Solomona Vandy’ego (Djimon Hounsou) – rybaka z ludu Mende – u kresu której czeka różowy diament.

Film jest dostępny m.in. w zasobach serwisu Chili.

9. Titanic (Canal+ Online, Premiery Canal+, Player, Apple TV+, Rakuten TV)

Najlepsze filmy z Leonardo DiCaprio uzupełnia też klasyk nad klasykami – “Titanic” – który liczy już przeszło ćwierć wieku! Historia miłosna Jacka (DiCaprio) i Rose (Kate Winslet) ma na swoim koncie aż 11 Oscarów i niezliczoną liczbę fanów na całym świecie. Jeśli chcecie przeżyć ją raz jeszcze, okazji takiej dostarcza m.in. platforma Canal+ Online.

10. Pewnego razu w Hollywood (Premiery Canal+, Amazon Prime Video, PLAY NOW, Apple TV+, Loomi by Opera, Rakuten TV, Chili)

Leonardo DiCaprio i Brad Pitt prezentują film o kręceniu filmów w reżyserii Quentina Tarantino – “Pewnego razu w Hollywood”. Aktorzy wcielają się w postaci – odpowiednio – aktora westernów, próbującego na nowo odnaleźć się w stolicy kina (DiCaprio) oraz jego wiernego dublera (Pitt). W tle ich historii rozgrywa się ta ze społeczno-kulturowego przełomu, napędzanego przez ruch hipisów.

W filmie dostrzegalny jest też polski akcent w postaci Rafała Zawieruchy w roli Romana Polańskiego.

11. Zjawa (Amazon Prime Video, Apple TV+, Rakuten TV)

Propozycją z pogranicza dramatu i westernu przygodowego jest “Zjawa” – film z Leonardo DiCaprio z 2015 roku, w którym ten wciela się w postać legendarnego odkrywcy i myśliwego oraz świadka zabójstwa swojego syna. Zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony na pewną śmierć nie poddaje się jednak, napędzany przez miłość i chęć zemsty – dwie tak różne, a jednocześnie bliskie sobie emocje.

Film obejrzycie m.in. dzięki Apple TV+.

12. Wielki Gatsby (Premiery Canal+, Player, Amazon Prime Video, Apple TV+, Rakuten TV)

Miłość jako siła napędowa to motyw bliski również kolejnej, filmowej pozycji z udziałem aktora. “Wielki Gatsby” Baza Luhrmanna to melodramat osadzony w nowojorskich realiach z lat 20. XX wieku. Właśnie wtedy, po pięciu latach rozłąki, pochodzący z niższej klasy społecznej Jay Gatsby (DiCaprio) oraz jego dawna miłość – Daisy (Carey Mulligan) – spotykają się ponownie. Niegdyś rozdzieliły ich różnice klasowe. Teraz Jay jest jednak milionerem i nie podda się, dopóki nie zdobędzie ukochanej.

13. Droga do szczęścia (Amazon Prime Video, SkyShowtime, Apple TV+, Rakuten TV, Chili)

Filmy z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet powracają za sprawą “Drogi do szczęścia” – kolejnego melodramatu w naszym rankingu. Ten odsłania przed widzem najbardziej intymne momenty z życia małżeńskiego znudzonego swoją pracą Franka oraz niespełnionej aktorki, April. Szansą na uwolnienie się od przytłaczającej ich rzeczywistości ma być wyjazd do Paryża. Wkrótce okazuje się jednak, że w ich sytuacji nie ma prostych rozwiązań.

Z filmem mogą zapoznać się m.in. subskrybenci SkyShowtime.

14. Romeo i Julia (Disney+, Premiery Canal+, Apple TV+, Rakuten TV)

Fani twórczości Baza Luhrmanna oraz klasycznych dramatów romantycznych nie mogli trafić lepiej. Przed Wami współczesna odsłona historii miłosnej Romea (DiCaprio) i Julii (Claire Danes), rozgrywająca się w Weronie – siedzibie rywalizujących ze sobą gangów.

Tytuł udostępnia m.in. platforma Disney+.

15. Nie patrz w górę (Netflix, Amazon Prime Video)

Najlepsze filmy z Leonardo DiCaprio zwieńcza niedawna, głośna premiera Netflixa – “Nie patrz w górę” – będąca satyrą na mechanizmy rządzące współczesnymi społeczeństwami. W stronę Ziemi zbliża się śmiercionośna kometa. Mimo to liderzy i podążający za nimi ludzie pozostają wierni tytułowemu hasłu. Próbę zmiany sytuacji podejmuje dwoje naukowców, zgłaszając się do mediów.

W obsadzie znaleźli się również Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchett i Jonah Hill.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.