Najlepsze filmy z Jasonem Stathamem. TOP 15 filmów współczesnego króla kina akcji

04.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze filmy z Jasonem Stathamem. TOP 15 filmów współczesnego króla kina akcji
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jason Statham jest kolejną (po Jeanie-Claudzie Van Dammie) postacią, bez której trudno wyobrazić sobie historię filmów akcji. Przy tworzeniu tego rankingu zdecydowanie było więc w czym wybierać. Przed Wami najlepsze filmy z Jasonem Stathamem, ujęte w formę TOP 15. Większość z nich znajdziecie w popularnych serwisach VOD.

Ranking filmów Jasonem Stathamem w roli głównej. TOP 15 tytułów

1. Przekręt (Netflix, Premiery Canal+, Chili, Apple TV+, Rakuten TV)

Najlepsze filmy z Jasonem Stathamem otwiera “Przekręt” – historia wielkiego pościgu za drogocennym diamentem, na którą składa się kilka pomniejszych opowieści prosto z przestępczego półświatka.

Wszystko zaczęło się od zlecenia dostarczenia drogocennego klejnotu niejakiemu Aviemu (Dennis Farina), bossowi nowojorskiej mafii. Zadania odważnie podjął się złodziej o imieniu Frank (Benicio Del Toro) i jeszcze odważniej spartaczył sprawę. Gdy warta fortunę przesyłka wpada w ręce oszustów, na miejsce przybywa sam Avi i jego zgraja. W odzyskaniu skarbu (oraz jego byłego dzierżyciela) ma pomóc mu legendarny już Tony (Vinnie Jones).

Film znajdziecie m.in. w bibliotekach serwisu Netflix, Chili, Apple TV+ i Rakuten TV.

2. Porachunki (HBO Max, Player, Amazon Prime Video, PLAY NOW, Rakuten TV)

Eddie (Nick Moran) pragnie przekuć swoje szczęście do kart w coś więcej niż chwilowa satysfakcja. Postanawia więc, ramię w ramię ze swoimi przyjaciółmi: Tomem (Jason Flemyng), Baconem (Jason Statham) i Soapem (Dexter Fletcher), zgarnąć pokaźną sumkę, ogrywając pewnego gangstera. Nie doceniwszy go jednak, chwilę później ma do spłacenia pół miliona funtów i tydzień na wywiązanie się ze zobowiązania. Ceną za opóźnienie są kolejne palce u jego dłoni…

Tytuł jest dostępny m.in. na platformie HBO Max, Player i Amazon Prime Video.

3. Angielska robota (Canal+ Online, Player, PLAY NOW)

Nieprawdopodobne scenariusze i akcja wylewająca się z ekranu to coś, z czym kojarzy się Jason Statham. Filmy oparte na faktach, jak się okazuje, również są w stanie dotrzymać kroku pozostałej części jego filmografii. Przed Wami “Angielska robota” – tytuł ukazujący kulisy napadu na bank przy Baker Street z 1971 roku oraz jednej z najbardziej spektakularnych klęsk brytyjskich służb.

Możecie go obejrzeć m.in. na Canal+ Online.

4. Szybcy i wściekli – seria (Premiery Canal+, Apple TV+, Rakuten TV)

Seria “Szybcy i wściekli” to pozycja obowiązkowa w zestawieniu podsumowującym najlepsze filmy z Jasonem Stathamem. Na uniwersum to składa się łącznie 9 filmów, serial, dwie krótkometrażówki i spin-off. A wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy świat po raz pierwszy usłyszał o nielegalnych, nocnych wyścigach w L.A.

W rolach głównych: Paul Walker i Vin Diesel. Nasz bohater dał się poznać na pierwszym planie w 2018 roku, kiedy to premierę miał film „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”.

5. Transporter – seria (HBO Max, Disney+, Player, Chili, PLAY NOW, Apple TV+, Rakuten TV)

Jak widać, kiedy w obsadzie pojawia się Statham, filmy nierzadko doczekują się swoich kontynuacji (przypadek?). Kolejna z rzędu seria w naszym TOP 15 śledzi losy byłego komandosa i tytułowego transportera – Franka Martina (Jason Statham). Bohater to człowiek z zasadami – przynajmniej w pewnym sensie.

Zasada nr 1: Nigdy nie zmieniaj postanowień umowy. Zasada nr 2: Żadnych nazwisk. Zasada nr 3: Nigdy nie otwieraj przesyłki. Co jednak gdy tą ostatnią okaże się kobieta, porwana przez międzynarodowych handlarzy niewolników?

Przekonajcie się, zaglądając np. na Disney+.

6. Adrenalina (HBO Max, Amazon Prime Video, PLAY NOW, Apple TV+)

Chev Chelios (Jason Statham) – zabójca na zlecenie – postanowił porzucić swoje słabości i ustatkować się u boku ukochanej. Wtem jednak jego dobrodusznym wizjom przyszło zderzyć się z rzeczywistością. Po tym, jak otruto go koktajlem z Pekinu, pozostała mu zaledwie godzina nowego, niegrzesznego życia. Ocalić może go jedynie odpowiedni poziom adrenaliny w organizmie.

7. Włoska robota (Netflix, SkyShowtime, Chili, Apple TV+, Rakuten TV)

Celem kolejnego napadu z udziałem naszego gwiazdora jest wenecki sejf ze sztabami złota. Kiedy wszystko już idzie gładko, okazuje się, że grupa złodziei – delikatnie mówiąc – nie jest tak zgrana, jak mogłoby się wydawać. Po bratobójczym mordzie lidera szajki rozpoczyna się polowanie na zdrajcę…

W rolach głównych: Donald Sutherland, Mark Wahlberg, Charlize Theron, Edward Norton, Seth Green, Jason Statham oraz Mos Def.

Film uwzględnił w swojej ofercie m.in. debiutujący niedawno w Polsce serwis SkyShowtime.

8. Teoria chaosu

Chaos wkradł się nie tylko do tytułu kolejnej filmowej propozycji w zestawieniu, ale też do pościgu za sprawcą napadu na bank, niejakim Lorenzem (Wesley Snipes). W tym miejscu do akcji wkracza Jason Statham w roli detektywa Connersa, mającego zapobiec dalekosiężnym skutkom nieudanej interwencji. W misji towarzyszy mu nowy partner, Dekker (Ryan Phillippe).

9. Mechanik: Prawo zemsty (PLAY NOW)

W ramach kolejnego tytułu na naszej liście Statham powraca w roli mentora w zabijaniu. Po tym, jak jego własny mistrz – Harry (Donald Sutherland) – został zamordowany, bohater przejmuje po nim schedę, stając się nauczycielem jego syna, Steve’a (Ben Foster). Wspólnie snują plany zemsty. Nie będzie to jednak łatwa współpraca…

10. Jeden gniewny człowiek (Premiery Canal+, Player, Amazon Prime Video, PLAY NOW)

Dobre filmy z Jasonem Stathamem rozwijają wątek wendety – tym razem w wykonaniu tajemniczego H. – nowicjusza w kalifornijskiej firmie konwojującej setki milionów dolarów w gotówce tygodniowo. Pod płaszczykiem walki z napadami i grabieżami mężczyzna pragnie pomścić śmierć własnego syna, za którą stoją ci sami sprawcy.

11. Zabójca (Netflix, Apple TV+)

Na tym jednak nie koniec. Wątek zemsty powraca bowiem i tym razem, przyjmując obsesyjny kształt. Chęć odwetu za śmierć zawodowego partnera napędza agenta Jacka Crawforda (Jason Statham) w każdym możliwym aspekcie jego działania. Kiedy jego wróg – Rogue (Jet Li) – wychodzi z ukrycia, czas ostatecznej rozgrywki zbliża się nieubłaganie. 

12. Agentka (Disney+, Chili, Apple TV+, Rakuten TV)

Rozluźniamy nieco atmosferę, prezentując komedię akcji, w której zagrał Statham. Filmy parodiujące Bonda to dość ryzykowny krok. Tym razem się jednak udało. Czy powiedzie się także ukazana w tytule misja?

Tę, w obliczu niepowodzeń kolegów po fachu, powierzono Susan Cooper (McCarthy) – pracownicy biurowej CIA. Jak odnajdzie się w świecie rządzonym przez nieznających litości handlarzy bronią? Niezależnie od wyniku możecie być pewni, że emocji podczas seansu nie zabraknie!

13. Blitz (Canal+ Online, Premiery Canal+, Chili, PLAY NOW, Polsat Box Go, Rakuten TV)

Tym razem po drugiej tronie barykady znalazł się psychopatyczny, seryjny morderca policjantów. Pragnąc rozgłosu, zgłasza się on do dziennikarza „The Post” (David Morrissey) ze szczegółami własnych zbrodni. Czy przy okazji wyjawi też trop, mogący zapobiec kolejnej tragedii? Sierżant Brant (Jason Statham) i jego partner, Porter Nash (Paddy Considine), właśnie na to liczą.

Film znajdziecie m.in. w serwisie Polsat Box Go.

14. Death Race: Wyścig śmierci – seria (SkyShowtime, Viaplay, Apple TV+)

Jason Statham i filmy o wyścigach powracają – tym razem w odsłonie sci-fi i ze sporą dozą brutalności. Aktor da się poznać jako były kierowca wyścigowy – Jensen Ames (Statham) – obecnie zaś więzień, niesłusznie skazany za morderstwo swojej rodziny. Już wkrótce będzie miał szansę zaprezentować swoje umiejętności podczas krwawego wyścigu, organizowanego przez tamtejszą naczelniczkę. Czy wyjdzie z tego cało? Możecie sprawdzić m.in. na platformie Viaplay.

15. Niezniszczalni – seria (Player, TVP VOD, Viaplay, Cineman, Rakuten TV)

Najlepsze filmy z Jasonem Stathamem zwieńczają “Niezniszczalni” – tytuł, w którym możecie zobaczyć również inne, największe gwiazdy kina akcji, takie jak Sylvester Stallone, Jet Li, Dolph Lundgren, Mickey Rourke i Bruce Willis. Wstępem do perypetii ich postaci – uzdolnionych najemników – jest samobójcza misja obalenia południowoamerykańskiego dyktatora, który terroryzuje swój lud i zagraża innym państwom. Z czasem w miejsce ich determinacji pojawiają się wątpliwości i wzajemna podejrzliwość.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.