15 najlepszych filmów z Brucem Willisem w roli głównej

29.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
15 najlepszych filmów z Brucem Willisem w roli głównej
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pod koniec marca tego roku najbliżsi Bruce’a Willisa ogłosili, że postanowił on zakończyć swoją aktorską karierę. 42 lata obecności na ekranach całego świata przełożyło się w tym przypadku na pokaźną bibliotekę tytułów wartych zapamiętania. Zebraliśmy je dla Was w formę TOP 15. Oto najlepsze filmy z Brucem Willisem! Zdecydowaną większość z nich znajdziecie w bibliotekach popularnych serwisów VOD.

Ranking filmów z Brucem Willisem

Szklana Pułapka – seria (Disney+, Rakuten, Chili, Apple TV+, Loomi by Opera, vod.pl)

Najlepsze filmy z Brucem Willisem otwiera “Szklana Pułapka”. Pierwszy z serii tytuł uważany jest obecnie za kultową odsłonę klasycznego kina akcji. Poznajemy w nim detektywa Johna McClane’a (Willis), który podejmuje wyzwanie swojego życia. Jego celem jest odbicie z rąk terrorystów japońskiego wieżowca. Waga zdarzeń jest tym większa, że w środku znajduje się żona Johna – Holly (Bonnie Bedelia).

Czy mu się uda? Możecie przekonać się m.in. w serwisie Disney+.

Pulp Fiction (Rakuten, PREMIERY CANAL+, Player, Chili, Apple TV+)

Cofamy się niemal 30 lat wstecz, do czasów, gdy Bruce Willis i John Travolta po raz pierwszy spotkali się na planie filmowym. Wspominamy o tym nie bez powodu. Już 11 listopada tego roku duet powróci bowiem na ekrany raz jeszcze, a to za sprawą nadchodzącej nowości: “Paradise City”!

Efekt ich współpracy w “Pulp Fiction” zelektryzował niegdyś publikę i czyni to nieustannie. Sam film uznawany jest zaś za arcydzieło w dorobku Tarantino. Jeśli więc historie gangsterskie są bliskie Waszemu sercu, ten film z Brucem Willisem w roli głównej nie może umknąć Waszej uwadze. Obejrzycie go m.in. w serwisie Rakuten.

Piąty Element

Raz na 5 tysięcy lat wszelkie formy życia stają do walki o przetrwanie w obliczu potężnego zagrożenia. Niegdyś na straży ich bezpieczeństwa stali dobroczynni kosmici. Wynaleźli i ukryli oni na Ziemi tajemniczą pięcioelementową broń, zdolną do stawienia czoła mocy zniszczenia. Korben Dallas (Bruce Willis) – były komandos, a obecnie nowojorski taksówkarz – podejmuje wyzwanie skompletowania wszystkich z jej elementów. Na szali spoczywa los całej planety.

Ostatni Skaut

Film z Brucem Willisem i Damonem Wayansem w rolach głównych śledzi losy dwóch detektywów, próbujących rozwikłać tajemnicę pewnego morderstwa. Z czasem okazuje się, że trop prowadzi do środowiska futbolu zawodowego i szczytów hierarchii politycznej. Dokonane odkrycia zmuszają zaś bohaterów do podjęcia walki o własne życie.

Hudson Hawk (Apple TV+)

Po 10 latach w więzieniu na wolność wychodzi światowej sławy złodziej, Eddie Hawkins (Bruce Willis). Jego dawne życie nie pozwala mu jednak o sobie zapomnieć. Oto bowiem wpada na dwoje milionerów, którzy szantażem zmuszają go do uskutecznienia kradzieży stulecia. Jej celem są dzieła samego Leonarda da Vinci. Bohater nie spodziewa się jednak, że napad na muzeum okaże się również skokiem na jego serce. Czy zakończy się sukcesem? Przekonajcie się w Apple TV+.

Armageddon (Disney+, Rakuten, Chili, Apple TV+, vod.pl)

Najlepsze filmy z Brucem Willisem mierzą naprawdę wysoko. “Armageddon” jest na to najwyraźniejszym przykładem.

Historia ludzkości zakończy się za 18 dni… chyba że śmiertelnie niebezpieczną misję NASA zwieńczy sukces. Na jej czele staje Harry Stamper – ekspert od wierceń naftowych – który tym razem obiera za cel zmierzającą ku Ziemi asteroidę. Jego perypetie możecie śledzić m.in. na platformie Chili.

Szósty zmysł (Disney+, Apple TV+)

Psychiatra dziecięcy dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis) pochyla się nad małoletnim pacjentem o niecodziennych zdolnościach. Chłopiec obdarzony jest umiejętnością widzenia i słyszenia zmarłych, co z miejsca kwalifikuje go do kategorii osób z zaburzeniami psychicznymi. Terapia z czasem przynosi efekt w postaci nawiązania prawdziwej relacji między bohaterami. Okazuje się też niezwykle pomocna – nie tylko dla samego podopiecznego.

Sin City (HBO Max, Canal+ Online, Player, Chili, PLAY NOW, Apple TV+, Polsat Box Go)

“Sin City”przenosi na ekran trzy historie z powieści Franka Millera (“Długie pożegnanie”, “Krwawa jatka” oraz “Ten Żółty Drań”), będącego jednym z reżyserów i scenarzystów produkcji. Tłem dla nich jest tytułowe miasto grzechu, w którym chaos stanowi naczelną zasadę organizacji i paradygmat moralny. W obliczu takiej rzeczywistości wciąż znajdą się jednak tacy, którzy pragną wcielać w życie coś więcej. Czy to wystarczy, aby zbawić całą metropolię? Przekonajcie się, włączając np. serwis HBO Max.

Looper – Pętla czasu (Rakuten, Cineman)

W futurystycznej wizji przyszłości podróże w czasie stały się sposobem na rozprawienie się z niewygodnymi jednostkami. Trafiają one do przeszłości, gdzie już czekają na nich tytułowi Loopersi – płatni zabójcy, działający na zlecenie mafii. Kiedy najlepszy z nich rozpoznaje w jednym z “zesłańców” samego siebie, cel wymyka mu się z rąk. On sam musi zaś liczyć się z konsekwencjami swojej słabości.

12 małp (Netflix, Chili)

“12 małp” to kolejny film z Brucem Willisem w roli głównej, stanowiący okazję do przełamania bariery czasu. Tym razem jednak cel jest szczytny. Oto bowiem ludzkość stanęła w obliczu śmiercionośnego wirusa, który doprowadził do jej zagłady. Chcąc ocalić tych, którzy zdołali przetrwać, Cole (Willis) wyrusza do przeszłości w poszukiwaniu antidotum, mogącego zatrzymać bieg zdarzeń. Na jego celowniku znajduje się również Armia 12 Małp – ekstremistyczna organizacja, na którą cieniem rzuca się podejrzenie o rozprzestrzenienie wirusa. Całą ekspedycję możecie śledzić m.in. w serwisie Netflix.

Ze śmiercią jej do twarzy (Netflix, Chili, Apple TV+)

Kolejna propozycja śmiało mogłaby znaleźć się w zestawieniu filmowych propozycji na Halloween z przymrużeniem oka. Jej bohaterki, a zarazem dawne przyjaciółki (Meryl Streep, Goldie Hawn) – aktorka i pisarka – marzą o wiecznej młodości, w czym pomóc ma im cudowna mikstura. Tej jednak daleko do doskonałości, o czym wkrótce przekonają się na własnej skórze.

Jak ugryźć 10 milionów

Najlepsze filmy z Brucem Willisem niekiedy stawiają go po ciemnej stronie Mocy. Tym razem aktor wciela się w rolę Johnny’ego „Tulipana” Tudeskiego – bezwzględnego mordercy i byłego członka mafii, z którą zresztą ma na pieńku.

Od kiedy wydał swoich towarzyszy, ci nie pozostają mu dłużni. Wyznaczają nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów za wskazanie miejsca jego pobytu, która okazuje się łakomym kąskiem dla nowych sąsiadów Johnny’ego (Matthew Perry, Rosanna Arquette). Wtem jednak sprawy zaczynają się komplikować…

Randka w ciemno

Walter Davis (Bruce Willis) jest pracoholikiem, który nie ma czasu na życie osobiste. Kiedy więc okazuje się, że na spotkanie służbowe powinien stawić się z osobą towarzyszącą, ma niemały dylemat. Z pomocą nadciąga jego brat, umawiając go na randkę w ciemno z niejaką Nadią (Kim Basinger). Jednocześnie ostrzega Waltera przed jej przypadłością. Bohater jednak niewiele sobie z tego robi, co wkrótce sprowadza na niego niemałe tarapaty.

Ostatni sprawiedliwy

To już kolejny w zestawieniu film z Brucem Willisem w roli głównej z motywem gangsterskim.

John (Willis) zjawia się w niewielkim miasteczku, będącym areną do walki dwóch zwaśnionych gangów. Po niezbyt przyjaznym powitaniu postanawia zostać chwilę dłużej, aby skłócić je i zniszczyć.

RED (Rakuten, Player, Viaplay, Cineman, vod.pl)

Najlepsze filmy z Brucem Willisem zamyka “RED” – komedia akcji z emerytowanymi agentami CIA na pierwszym planie. Kiedy zostają wrobieni w zamach, postanawiają wykorzystać zdobywaną przez lata wiedzę i umiejętności. Ich plan obejmuje obnażenie największego spisku rządowego w historii. Co może pójść nie tak?

Na ekranie zagoszczą również Morgan Freeman, John Malkovich i Hellen Mirren.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.