Filmy o duchach – horrory, komedie i produkcje na faktach. TOP 10 najlepszych tytułów

27.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 minuty
Filmy o duchach – horrory, komedie i produkcje na faktach. TOP 10 najlepszych tytułów
Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Halloween tuż za rogiem. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was przegląd, w którym znajdziecie najlepsze filmy o duchach. Komedie, thrillery, horrory, romanse i kino familijne – proponowany przy tej okazji przekrój gatunkowy jest naprawdę obszerny. Możecie się więc bać, śmiać i wzruszać – wedle własnego wyboru.

Zgodnie z preferencjami możecie też przebierać w ofertach dostępnych na rynku platform VOD. Wskazane poniżej tytuły znajdziecie bowiem w bibliotekach najróżniejszych serwisów streamingowych. Sprawdźcie koniecznie!

Polecane filmy o duchach w zestawieniu TOP 10

1. Uwierz w ducha (HBO Max, Rakuten, PREMIERY CANAL+, Player, Chili, PLAY NOW, Apple TV+)

Sam (Patrick Swayze) i Molly (Demi Moore) znajdują się w najszczęśliwszym miejscu w swoim życiu. Są w sobie szaleńczo zakochani i w żadnym wypadku nie spodziewają się, że dni ich sielanki są już policzone.

Ich błogą codzienność przerywa bowiem tragiczna śmierć mężczyzny. Nie oznacza to jednak, że opuszcza swoją ukochaną. W obliczu grożącego jej niebezpieczeństwa, już jako duch, zrobi wszystko, aby ją ocalić. Swoją szansę dostrzega w osobie ekscentrycznej spirytystki (jedyna w swoim rodzaju Whoopi Goldberg), z której wsparciem pragnie skontaktować się ze światem zewnętrznym. Czy Molly pozwoli jednak sobie pomóc? Możecie się przekonać m.in. w serwisie HBO Max.

2. Paranormal Activity (PREMIERY CANAL+, vod.pl)

Kolejna propozycja to coś z myślą o tych, którzy w szczególny sposób upodobali sobie horrory paranormalne. Poruszająca temat zjawisk nadprzyrodzonych seria found-footage na przestrzeni lat zdobyła ogólnoświatową sławę i obowiązkowe miejsce na liście najlepszych filmów halloweenowych.

Jej pierwsza odsłona podąża śladem młodej pary – Katie (Katie Featherston) i Micaha (Micah Sloat), którzy niedawno wprowadzili się do nowego domu w Kalifornii. Bohaterowie wysuwają śmiałe podejrzenie, że ich lokum naznaczone jest przez obecność złowrogich istot, które ujawniają się, gdy ci śpią. W celu dotarcia do prawdy postanawiają zamontować monitoring. To, co zobaczą na nagraniach, nie pozostawi im żadnych złudzeń…

3. Lśnienie (Rakuten, Chili, Apple TV+)

Pora na odrobinę klasyki w wydaniu samego Kubricka. W swoim kultowym tytule twórca przybliża widzom sylwetki Jacka (Jack Nicholson) oraz jego najbliższych. Bohaterowie udają się do hotelu na odludziu, który na zimę zamknięto. Jack jest tym, który ma stanąć na jego straży; przy okazji zaś wyciszyć się, spędzić trochę czasu z rodziną i odzyskać wenę do działania. Tymczasem będzie musiał zmierzyć się z faktem, że jego idylliczne wizje zastąpi załamanie nerwowe, zafundowane przez tamtejsze zjawy.

Jeżeli najstraszniejsze horrory o duchach to kategoria, w której gustujecie, koniecznie zajrzyjcie przy tej okazji do serwisu Apple TV+, Chili lub Rakuten TV.

4. Casper (Rakuten, Chili, Apple TV+)

Równoważąc nieco ładunek emocjonalny naszego zestawienia, prezentujemy komedie o duchach. Pierwszą z nich jest “Casper” – historia o przyjaznym duszku, jego strasznych wujach i nowych ludzkich lokatorach, którą znajdziecie m.in. w ofercie Rakuten TV.

Pośredniczka w handlu nieruchomościami – Carrigan Crittenden (Cathy Moriarty) – dowiedziała się właśnie, że w odziedziczonej przez nią posiadłości znajduje się ukryty skarb. Na drodze do niego stoją jednak dokuczliwe zjawy, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Postanawia więc zdać się na pomoc doktora Harveya (Bill Pullman), będącego pogromcą duchów. Mężczyzna wprowadza się do domu wraz z córką Kat (Christina Ricci). Ta zaś zaprzyjaźnia się z duszkiem o imieniu Casper, odmieniając bieg zdarzeń.

5. Pogromcy duchów (Netflix, Rakuten, PREMIERY CANAL+, Chili, PLAY NOW, Apple TV+)

Kiedy pracownicy naukowi opuszczają akademickie mury, aby wcielić się w rolę pogromców duchów, można spodziewać się naprawdę wszystkiego. Cięcia kadrowe, których ofiarami padli trzej nasi bohaterowie – Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) i Spengler (Harold Ramis) – okazały się jednak zbawienne. Oto bowiem świat potrzebuje ich w akcji, pokładając w nich wszelką nadzieję.

Po drugiej stronie barykady już czeka starożytna mroczna siła, zalewając cały Manhattan. Czy nowicjusze w branży zdołają się jej przeciwstawić? Możecie się przekonać podczas seansu z Netflixem.

6. Coś za mną chodzi (Canal+ Online, Amazon Prime Video, Rakuten, Chili, vod.pl)

Doceniony przez krytyków tytuł daje nam poznać Jay Height (Maika Monroe) – dziewiętnastolatkę, która po chwilach uniesień z przystojnym chłopakiem bardzo szybko zostaje sprowadzona na ziemię, dokładniej zaś w jej piekielne odmęty.

Chwilę po zbliżeniu słyszy bowiem, że coś zacznie ją prześladować. W rzeczy samej, nie zabraknie powodów, aby nie dać wiary temu ostrzeżeniu. Dziewczyna zaczyna być nękana przez upiorne, wrogie jej istoty, których nie dostrzega nikt poza nią samą. Dowiaduje się również, że jedynym sposobem na uwolnienie się od oprawców jest dalsze przekazanie klątwy. Aby tego dokonać, musi znaleźć kochanka…

Wszystkich śmiałków, którym niestraszne filmy o demonach zapraszamy na seans do Amazon Prime Video i pozostałych serwisów VOD.

7. Obecność (Netflix, HBO Max, Apple TV+, Rakuten)

Jeżeli chcecie przeżyć prawdziwe chwile grozy, warto postawić na autentyczne historie, przedstawiane przez filmy o duchach. Na faktach (przynajmniej zdaniem twórców) oparto m.in. “Obecność”, ukazującą sprawę podjętą przez Eda i Lorraine Warrenów – światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych.

O pomoc poprosili ich Perronowie – małżeństwo z pięcioma córkami – którzy doświadczają w swoim nowym domu niewytłumaczalnych, budzących trwogę zdarzeń. Skoncentrowani na formalnościach, związanych z planowanymi egzorcyzmami specjaliści nie spodziewają się tego, co ma nadejść. Ten przypadek odciśnie trwałe piętno w całym ich dorobku.

8. Duch – Poltergeist (Chili, Rakuten, Apple TV+)

Tytuł od twórcy “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” od 1982 roku zyskał status kultowego. Jego bohaterowie – członkowie rodziny Freelingów – właśnie zdążyli zamknąć sprawy związane z przeprowadzką do nowego domu. Ich chwile wytchnienia nie potrwają jednak długo. W budynku zaczyna dochodzić bowiem do serii niewytłumaczalnych incydentów. Wezwani na pomoc parapsychologowie nie mają zaś wątpliwości – dom jest nawiedzony. Przyczyna okazuje się sięgać w przeszłość, do czasów, gdy miejsce fundamentów zajmował stary indiański cmentarz.

Horrory o duchach, w tym m.in. niniejszy tytuł, znajdziecie w zasobach serwisu serwisu Chili.

9. Szósty zmysł (Disney+, Apple TV+)

Filmy o duchach i zjawiskach paranormalnych niekiedy wykazują powiązania z produkcjami o tematyce psychologicznej. Tak też jest tym razem.

Główny bohater – psychiatra dziecięcy, dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis) – po traumatycznym doświadczeniu z przeszłości powraca do zawodu. Tym razem jego uwagę przyciąga postać pewnego chłopca (Haley Joel Osment), obdarzonego zdolnością do postrzegania zmarłych. Wraz z trwaniem terapii między tym dwojgiem dochodzi do nawiązania niezwykłej więzi, wykraczającej poza relację lekarza i pacjenta. Jej rozwój możecie śledzić na platformie Disney+.

10. Sok z żuka (Apple TV+, Rakuten)

Pod koniec zestawienia warto oddać głos samym zainteresowanym. Być może okaże się, że perspektywa duchów zupełnie odmieni Wasze wyobrażenia na temat ukazanych powyżej historii?

O trudach życia ze śmiertelnikami opowiedzą Wam Adam (Alec Baldwin) i Barbara (Geena Davis) – ofiary wypadku samochodowego, które po śmierci wciąż zamieszkują swój dom. Ku ich utrapieniu w tym pojawiają się jednak nowi lokatorzy. Z czasem ich obecność staje się uciążliwa na tyle, że bohaterowie zwracają się o pomoc do bio-egzorcysty. Do czego posuną się duchy, aby odzyskać dawny spokój?

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.