Fajne filmy dla młodzieży i nastolatków na Netflixie. Ranking TOP 10

25.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Fajne filmy dla młodzieży i nastolatków na Netflixie. Ranking TOP 10
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najlepsze filmy młodzieżowe na Netflix w jednym miejscu? Żaden problem! Zebraliśmy dla Was cały przekrój gatunkowy tytułów, które poruszają, bawią, rozbudzają sentyment i pozwalają odnaleźć odrobinę zrozumienia. Od tegorocznego debiutu po ten z lat 80.; od salw śmiechu po refleksyjną zadumę i trwogę; od tego, co przyziemne po wątki paranormalne – tutaj z pewnością znajdziecie coś dla siebie.  

Ranking filmów dla młodzieży – TOP 10

1. Do wszystkich chłopców, których kochałam

Kategorię “romantyczne filmy dla młodzieży” otwiera adaptacja powieści Han Jenny o tym samym tytule. Jej bohaterką jest Lara Jean (Lana Condor) – wycofana nastolatka, która swoje wewnętrzne życie emocjonalne przelewa na kartki papieru. Kiedy jej wyznania w niekontrolowany sposób wychodzą z szuflady, życie dziewczyny zmienia się nieodwracalnie.

Fajne filmy młodzieżowe mają to do siebie, że na jednym często się nie kończy. Kolejne perypetie Lary możecie więc śledzić w ramach dwóch następnych części tytułu: “Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż Cię kocham” oraz “Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze” – również dostępnych na Netflix.

2. Klub winowajców (16+)

Niektóre filmy dla młodzieży pozostają aktualne również dla kolejnych pokoleń. Dowodzi tego “Dom winowajców” – produkcja z 1985 roku, która po dziś dzień uważana jest za jeden z najlepszych amerykańskich filmów dla nastolatków. Podczas seansu poznacie barwną grupę buntowników, odbywających wspólnie karę za szkolne przewinienia. Z pozoru nie łączy ich zupełnie nic. Z czasem okazuje się jednak, że w głębi podzielają podobne obawy i problemy.

3. Aż do kości (16+)

Filmy dla nastolatków nierzadko podejmują trudne tematy. Nie inaczej jest tym razem. “Aż do kości” z Lily Collins (“Emily w Paryżu”) w roli głównej bierze na tapetę problem anoreksji. Dotknął on 20-letnią Ellen, która, mimo licznych prób, nie zdołała do tej pory go przezwyciężyć. Szansą dla niej okazuje się pewna niekonwencjonalna terapia, prowadzona przez doktora Williama Beckhama (Keanu Reeves). W jej toku dziewczyna poznaje podobnych sobie ludzi, nieoczekiwanie zbliżając się również do samej siebie.

4. Między życiem a śmiercią

Czy miłość naprawdę jest silniejsza niż śmierć? Pytanie to nurtowało bohaterkę kolejnego tytułu w naszym zestawieniu – w wyjątkowo dosłownym sensie.

Nastoletnia Tessa (Joey King) od najmłodszych lat pragnęła doświadczyć tego uczucia. Ostatecznie doszła zaś do bezwzględnego przekonania, że na nie nie zasługuje. Kiedy wreszcie je odnalazła, było to niczym cud. Ten jednak trwał wyjątkowo krótko. Po tragicznej śmierci swojego ukochanego (Kyle Allen) zaczyna podejrzewać, że chłopak próbuje się z nią skontaktować…

5. Wszystkie jasne miejsca (16+)

Romantyczne filmy młodzieżowe od Netflix powracają wraz z tytułem “Wszystkie jasne miejsca”, przenoszącym na ekran bestsellerową historię, opisaną przez Jennifer Niven pod tym samym tytułem.

Początek tej opowieści sięga osobistych dramatów jej bohaterów: Violet Markey (Elle Fanning) i Theodora Fincha (Justice Smith). Ich spotkanie okaże się szansą na nowy początek, mimo blizn. Jeżeli zatem słodko-gorzkie kino to to, czego w tej chwili potrzebujecie, jest to propozycja warta Waszej uwagi.

6. Małe kobietki

Już kolejny tytuł skłania do postawienia śmiałej tezy, że fajne filmy dla młodzieży są w stanie pokonać barierę czasu. W końcu “Małe kobietki” z 1994 roku stanowią adaptację powieści Louisy May Alcott o tym samym tytule, powstałej jeszcze w XIX wieku!

Podczas seansu poznacie bliżej pewną kobiecą rodzinę. Kiedy ojciec wyruszył na front trwającej właśnie wojny secesyjnej, cztery siostry pozostały pod wyłączną opieką swojej matki (Susan Sarandon). Jej postępowe, hołdujące wolności poglądy zostały poddane niemałej próbie, kiedy przyszło jej się zmierzyć z gamą tak różnorodnych osobowości w wieku dojrzewania. To jednak nic w obliczu rodzinnego dramatu, który ma dopiero nadejść.

7. The Kissing Booth

Jak wszyscy dobrze wiemy, nic nie napędza namiętności tak bardzo, jak zakazany owoc. Tak było z relacją nastoletniej Elle (Joey King) oraz Noah (Jacob Elordi). Dziewczyna i brat jej najlepszego przyjaciela – co może pójść nie tak? Dzięki “The Kissing Booth” nie musicie zdawać się wyłącznie na swoją wyobraźnię. A jeżeli to wciąż za mało, w serwisie znajdziecie też dwa kolejne filmy młodzieżowe z serii.

8. Sierra Burgess jest przegrywem

Czy początek znajomości oparty na kłamstwie ma przed sobą jakąkolwiek przyszłość? Licealistka Sierra Burgess (Shannon Purser) postanowiła sprawdzić to na własnej skórze. Jej internetowa relacja z przystojnym chłopakiem rozwija się świetnie – problem w tym, że nawiązała ją pod cudzą tożsamością. Możecie być więc pewni, że zawirowań nie zabraknie.

Dla ciekawskich: film stanowi współczesną odsłonę sztuki Edmonda Rostanda z 1897 roku pt. “Cyrano de Bergerac”.

9. Oszust z Tindera (16+)

Dokumentalne filmy od Netflix 16+ reprezentuje “Oszust z Tindera” – kolejna lekcja o tym, że kłamstwo nie popłaca. Playboy, złodziej i rzekomy potentat diamentów grasujący na Tinderze ma teraz przeciwko sobie zjednoczone, wściekłe i żądne zemsty kobiety. Niniejszy tytuł dokumentuje ich wstrząsające doświadczenia.

10. Wynajmij sobie chłopaka

Jeżeli żaden z przedstawionych powyżej sposobów na miłość nie wypali, pozostają jeszcze płatne randki! Brooks (Noah Centineo) – twórca stworzonej z tą myślą aplikacji – wie o tym najlepiej. Praca w charakterze towarzystwa do wynajęcia to dla niego coś więcej niż oryginalny plan na zarobek. Ma także nadzieję, że jego technologiczne dziecko zdoła pomóc mu w zdobyciu serca bogatej Shelby (Camila Mendes).

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.