Będzie kontynuacja “Peaky Blinders”! Kiedy premiera filmu na Netflix?

06.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Będzie kontynuacja “Peaky Blinders”! Kiedy premiera filmu na Netflix?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeden z najlepszych seriali w historii – “Peaky Blinders” – oficjalnie doczeka się swojego filmowego rozwinięcia. Co już wiadomo i kiedy premiera na Netfliksie? 

Peaky Blinders: film Netflixa oficjalnie powstanie

“Peaky Blinders” to serial, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Historia gangu z Birmingham doczekała się wielomilionowej publiki, szczyt swojej popularności osiągając dzięki dystrybucji na Netfliksie

Rok 2022 przyniósł finał serii, która zamknęła się na 6 sezonach. Twórcy nie ukrywali jednak, że kontynuowanie tej opowieści w pełnometrażowej formule pozostaje w sferze ich zainteresowań. 

Nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi – film powstanie, a zdjęcia do niego wystartują jeszcze w tym roku. Szczegóły fabuły pozostają na ten moment tajemnicą. Wiadomo jedynie, że akcję osadzono podczas drugiej wojny światowej i skupi się ona na dwóch splatających się ze sobą wątkach.

Film Peaky Blinders – obsada i twórcy 

Film wyreżyseruje Tom Harper, który odpowiadał za kilka odcinków pierwszego sezonu. W przypadku scenariusza również postawiono na sprawdzoną współpracę, angażując w projekt twórcę serialu, Stevena Knighta. Ten ostatni nie ma zamiaru ograniczać się przy pracy nad filmową wersją kultowej serii:

Jestem naprawdę podekscytowany, że ten film wkrótce powstanie. To będzie bombowy rozdział w historii »Peaky Blinders«. Żadnych barier. Peaky Blinders ruszają na wojnę na pełnej.

Gwiazdą produkcji niezmiennie pozostaje świeżo upieczony zdobywca Oscara za rolę w “Oppenheimerze” – Cillian Murphy, który ponownie wcieli się w postać Tommy’ego Shelby’ego:

Wygląda na to, że Tommy Shelby jeszcze ze mną nie skończył. Ponowna współpraca ze Stevenem Knightem i Tomem Harperem nad filmową wersją »Peaky Blinders« jest bardzo satysfakcjonująca. Robimy to dla fanów

– zdradza, wyraźnie podekscytowany, aktor.

Kiedy premiera na Netflix? 

Film nie ma jeszcze wyznaczonej dokładnej daty premiery w serwisie. Można jednak podejrzewać, że nie zobaczymy go wcześniej niż w 2025 roku. 

Polecane telewizory

Źródło: Deadline, Variety, Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.