Gran Turismo – pierwsze recenzje filmu zaskoczą nawet największych optymistów (nowy zwiastun)

17.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Gran Turismo – pierwsze recenzje filmu zaskoczą nawet największych optymistów (nowy zwiastun)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Coraz bliżej do premiery kinowej “Gran Turismo” – kolejnej, głośnej adaptacji serii gier. Niektórzy szczęśliwcy mieli już okazję obejrzeć film przedpremierowo, a ich recenzje nie pozostawiają cienia wątpliwości – w swojej kategorii tytuł zmierza po złoto.

Gran Turismo – pierwsze recenzje 

“Gran Turismo” to nadchodzący film, przenoszący na ekran serię gier wyścigowych. Na tym jednak nie koniec – historia, która już niebawem ujrzy światło dzienne, inspirowana jest bowiem prawdziwymi wydarzeniami

Ich bohaterem jest Jann Madenborough – brytyjski kierowca wyścigowy, który zaczynał od… rywalizacji komputerowej. Ta nietypowa ścieżka ostatecznie doprowadziła go na tory Le Mans i Formuły 3.

Pierwsze recenzje “Gran Turismo” są już dostępne i powiedzieć, że rodzą nadzieję na niezapomniany seans, to jak nic nie powiedzieć. Krytycy doceniają m.in. grę aktorską Davida Harboura i Archiego Madekwe, liczne ukłony w kierunku fanów gier, przenikające się spójnie z wątkami biograficznymi oraz realizm na ekranie.

Koniec końców padają również śmiałe hasła o jednej z najlepszych adaptacji gier w historii. Wybrane recenzje znajdziecie poniżej:

Gran Turismo udaje się połączyć nieokiełznaną pasję najlepszych filmów sportowych, zabawne szczegóły i odniesienia do filmów o grach wideo oraz aspiracyjne dążenie i wiarę w wielkie biografie. A następnie bierze to wszystko i czyni jednym z najlepszych filmów o grach wideo w historii, jeśli nie najlepszym.

Gran Turismo to solidna adaptacja! Naprawdę podobało mi się, w jaki sposób włączono niektóre elementy wizualne gry do filmu – i ogólnie styl Neilla Blomkampa. Mnóstwo bardzo efektywnej pracy kamery z ręki i bardziej intymnej pracy kamery z prawdziwą teksturą, która sprawia, że wszystko jest namacalne i naprawdę zbliża cię do postaci i akcji.

Film Gran Turismo jest zwycięzcą. Szokująca prawdziwa historia opowiedziana tutaj rywalizuje z większością filmowych adaptacji gier wideo. Wciągnęło mnie, szczególnie w drugiej połowie. Zręczne wyścigi z kreatywnymi ukłonami w stronę graczy. Świetna robota Davida Harboura i Archiego Madekwe. Dobry film!

Dodaj Gran Turismo do listy niesamowitych adaptacji gier wideo w tym roku. Sportowa epopeja z turbodoładowaniem, która dokładnie wie, kiedy przyspieszyć i zwolnić tempo. Gwiazda Archie Madekwe wciela się w zwinnego i odważnego gracza, który drzemie w każdym z nas. David Harbour kradnie show.

Gran Turismo – obsada i twórcy 

Za reżyserię filmu odpowiada Neill Blomkamp (“Dystrykt 9”, “Elizjum”). W obsadzie znaleźli się m.in.: Archie Madekwe, David Harbour, Orlando Bloom, Geri Halliwell Horner i Djimon Hounsou. 

Gran Turismo – pełny zwiastun premierowy

W sieci wylądował już nowy zwiastun filmu, w którym widzimy sporo nowych scen i trzeba przyznać, że prezentuje się to naprawdę obiecująco. Sprawdźcie zresztą sami.

Kiedy premiera?

“Gran Turismo” w kinach obejrzycie już 11 sierpnia. 

Źródło: Sony Pictures Entertainment, twitter.com/CoyJandreau, twitter.com/PNemiroff, twitter.com/BrandonDavisBD, twitter.com/DirectorRB3

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.