Aplikacja Feeld — nowe spojrzenie na randkowanie

05.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Aplikacja Feeld — nowe spojrzenie na randkowanie
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Single, którym znudziło się klasyczne randkowanie, a także pary marzące o ménage à trois lub też thrupple mogą wypróbować nowość na rynku, czyli Feeld (dawniej 3nder). Aplikacja początkowo była dostępna jedynie w Londynie, dziś piszą o niej między innymi w The New York Times, ELLE czy też Vogue. Jak działa Feeld? Czy cieszy się dobrymi opiniami użytkowników? Sprawdźmy.

Czym jest Feeld (3nder)?

Feeld to nowa aplikacja randkowa, znana wcześniej pod nazwą 3nder. Połączenie cyfry 3 oraz nazwy konkurencyjnej apki do randkowania okazało się nie do końca trafionym pomysłem, ponieważ poskutkowało w 2015 roku pozwem.

Wskutek afery z Tinderem twórcy 3ndera musieli zawiesić prowadzoną działalność, aplikacja powróciła jednak na rynek rok później, z odświeżonym logotypem i nową nazwą — Feeld.

Nawiązuje ona do angielskiego idiomu playing the field, który oznacza angażowanie się (romantycznie lub seksualnie) z wieloma partnerami.

feeld
Źródło: App Store

Feeld aplikacja — dla kogo jest przeznaczona?

Feeld (3nder) aplikacja jest przeznaczona zarówno dla samotnych singli, jak i par żyjących w otwartym związku, szukających urozmaicenia lub ucieczki od codziennej rutyny. Jak przekonują autorzy Feeld (londyński start-up Feeld Lts.), apka powstała z myślą o osobach, które nie przejmują się etykietami, chcą odkrywać swoją seksualność i marzą o nieszablonowym randkowaniu.

Twórcy otwarcie promują alternatywne podejście do związków, umożliwili nawet parom łączenie swoich kont na Feeld i wspólne szukanie nowego partnera, za obopólną zgodą.

Jak działa aplikacja 3nder?

Aplikacja Feeld działa podobnie jak inne randkowe apki dostępne na rynku. Użytkownik zakłada konto, podaje swoje położenie, dodaje atrakcyjne zdjęcia i krótki opis (mile widziane są informacje związane z preferencjami seksualnymi).

Gdy już to zrobi, może zacząć przeglądanie kont innych osób zarejestrowanych w Feeld. Wyświetlają się one na ekranie losowo (zgodnie z lokalizacją oraz na podstawie innych kryteriów wskazanych przez użytkownika). Następnie, w zależności od podjętej decyzji, są klasyfikowane jako potencjalny partner lub nie. Gdy obie strony uznają, że się sobie podobają, są ze sobą matchowane. Dopiero po takim dopasowaniu można przesyłać do siebie wiadomości.

aplikacja feeld

Czym 3nder różni się od innych aplikacji randkowych?

Feeld (3nder) różni się od innych aplikacji randkowych, ponieważ głównym celem nie jest łączenie się w pary, lecz, jak wskazuje nazwa apki, w trójkąty oraz inne kombinacje.

Osoby, które można spotkać w świecie Feeld, są znacznie bardziej otwarte na różne propozycje.

Użytkownik (lub użytkownicy, jeśli konto należy do pary żyjącej w otwartym związku) mogą zostać zmatchowani zarówno z kobietą, jak i mężczyzną, mają także do wyboru ponad 20 różnych opcji związanych z seksualnością oraz tożsamością płciową.

Czy aplikacja Feeld jest dostępna w Polsce?

Początkowo aplikacja Feeld (3nder) działała jedynie w Londynie. Obecnie korzystają z niej użytkownicy z ponad 100 krajów na całym świecie. Feeld jest modne w szczególności w dużych miastach, takich Paryż, Berlin, Nowy Jork, Los Angeles czy Sao Paulo. W Polsce aplikacja jest dostępna, ale nie ma zbyt wielu aktywnych użytkowników.

Według wewnętrznych badań przeprowadzonych przez autorów aplikacji:

 • najczęściej konto na Feeld zakładają osoby w wieku od 26 do 32 lat,
 • 35% użytkowników ma konto połączone ze swoim stałym partnerem,
 • 50% użytkowników identyfikuje się jako osoba o orientacji innej niż po prostu heteroseksualna.

Aplikację pobrano już ponad milion razy, a liczba wiadomości przesyłanych za jej pośrednictwem sięga ponad 100 tysięcy.

randkowanie w aplikacji feeld

Czy aplikacja 3nder jest darmowa?

Aplikacja Feeld jest, podobnie jak inne apki randkowe, dostępna w wersji darmowej oraz płatnej. W ramach bezpłatnego członkostwa można utworzyć profil, zdefiniować odległość dla potencjalnych dopasowań, sprawdzić dopasowania w najbliższej okolicy oraz rozmawiać na czacie.

Po wykupieniu płatnego planu (który kosztuje miesięcznie 11,99 USD lub w wersji 3-miesięcznej 23,99 USD), użytkownik zyskuje dostęp do dodatkowych funkcjonalności, takich jak np.:

 • ciemny motyw aplikacji,
 • filtrowanie innych użytkowników według preferencji,
 • możliwość dodawania prywatnych zdjęć (mogą je zobaczyć jedynie zmatchowane osoby),
 • możliwość przesyłania tzw. Pingów, czyli natychmiastowych powiadomień o zainteresowaniu,
 • promowanie profilu w ramach funkcji Uplift, tak, aby wyświetlał się on przed innymi kontami w tej samej okolicy,
 • sprawdzanie, kiedy dana osoba była ostatnio online,
 • sprawdzanie, kto polubił profil (bez obustronnego dopasowania),
 • ukrycie profilu na Feeld przed znajomymi z Facebooka.

Jak założyć konto na Feeld?

Jak zacząć korzystać z Feeld? Aplikacja jest dostępna w sklepie Google oraz App Store, można z niej korzystać jedynie na urządzeniach mobilnych:

Po pobraniu Feeld wystarczy się zarejestrować, podstawowe członkostwo nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. W ramach bezpłatnej wersji programu można korzystać z funkcji takich jak: utworzenie profilu, dopasowania oraz przesyłanie wiadomości.

W sytuacji, gdy użytkownik Feeld się rozmyślił i chce anulować swoje płatne członkostwo należy skorzystać z AppStore (iOS) lub sklepu Google Play (Android) i wybrać opcję Menu, Subskrypcje i następnie Anuluj subskrypcję. Natomiast gdy użytkownik chce całkowicie usunąć konto na Feeld, należy wejść w ustawienia aplikacji, przewinąć palcem ekran na sam dół i wybrać opcję Dezaktywuj profil.

feeld - aplikacja randkowa

Feeld — opinie użytkowników

Aplikację Feeld oceniono w sklepie Google Play już ponad 20 tysięcy razy, przy czym średnia ocen wynosi 3,6/5. Apka jest uznawana przez użytkowników za bezpieczną, wynika to głównie z faktu, iż autorzy zastosowali system weryfikowania kont użytkowników oraz ich wieku, bazując na kontach na Facebooku.

Poza weryfikacją apka nie wchodzi w żadne inne interakcje z kontem na Facebooku. Twórcy aplikacji Feeld są otwarci na dialog oraz pomoc. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można się z nimi skontaktować pod adresem mailowym: support.feeld.co.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.