“Federer: Ostatnie dwanaście dni” – emocjonujący dokument na Amazon Prime Video

11.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Federer: Ostatnie dwanaście dni” – emocjonujący dokument na Amazon Prime Video
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Za sprawą imponujących osiągnięć Igi Świątek zainteresowanie tenisem w kraju nad Wisłą przeżywa właśnie swój renesans. Nie zdziwi nas więc, jeśli nowy dokument Amazon Prime Video – “Federer: Ostatnie dwanaście dni” – przyciągnie przed ekrany tłumy. O czym opowiada?

Federer: Ostatnie dwanaście dni w Amazon Prime Video

Serwis Amazon Prime Video zaprezentował niedawno oficjalny plakat i zwiastun swojego nowego, pełnometrażowego dokumentu sportowego: “Federer: Ostatnie dwanaście dni”. Jak sugeruje sam tytuł, podczas seansu otrzymacie zakulisowy wgląd w wydarzenia z ostatnich niespełna dwóch tygodni kariery tenisowej szwajcarskiej gwiazdy kortu, Rogera Federera. 

Według pierwotnego zamysłu produkcja nie miała być udostępniona publicznie przez wzgląd na jej niezwykle intymny wydźwięk. Tym bardziej intryguje możliwość spojrzenia na sportowca, jak jeszcze nigdy dotąd. W oficjalnym opisie tytułu czytamy: 

»Federer: Ostatnie dwanaście dni« to pełnometrażowy film dokumentalny będący kroniką ostatnich 12 dni profesjonalnej kariery tenisowej Rogera Federera. Pierwotnie było to domowe wideo, które nigdy nie miało być przeznaczone do publicznego wglądu. Film przedstawia Federera w jego najbardziej wrażliwym i szczerym wydaniu, gdy żegna się z grą i fanami, którzy kształtowali jego życie przez ostatnie dwie dekady. Film będzie zawierał wywiady z legendarnymi rywalami i przyjaciółmi [sportowca – przyp. red.]: Rafaelem Nadalem, Novakiem Djokoviciem i Andym Murrayem.

A tak prezentuje się emocjonalny zwiastun produkcji: 

Federer: Ostatnie dwanaście dni – twórcy 

Film wyreżyserowali zdobywca Oscara, Asif Kapadia (“Amy”, “Senna”, “Diego”) i Joe Sabia. 

Na ekranie, oprócz samego Federera, zobaczymy również jego żonę Mirkę – oraz Rafaela Nadala, Novaka Djokovicia i Andy’ego Murraya.

Kiedy premiera w Amazon Prime Video?

Premierę tytułu zaplanowano na 20 czerwca w Amazon Prime Video. 

Źródło: Amazon Prime Video

Polecane soundbary

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.